Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (220)


Recommended Posts

merci de raspuns.

nu, nu am rezidentiatul terminat. am facut apropape 3 ani in tara si apoi am plecat. in irlanda nu am inceput rezidentiat, pt simplu motiv ca acolo nu ai nicio sansa sa-l termini. am lucrat doar ca surgical registrar in chirurgie generala.

acum vreau sa incerc sa fac locum cateva luni. nu stiu exact unde, depinde ce gasesc.

sincer nu m-am interesat de fellowship pana acum pt ca am crezut ca neavand rezi terminat nu pot aplica. o sa ma uit sa vad care sunt conditiile exacte.

planul meu era sa trec examenele (am trecut deja MCCEE si MCCQE1 si am programat NACOSCE pentru septembrie). ma gandeam sa dau IELTS in urmatoarele luni. am inteles ca TOEFL nu va mai fi acceptat curand. iar apoi sa incerc sa aplic prin CARMS chiar daca sansele sunt mici, sau prin orice alt program pt care ma calific.

pt observership am vrut sa aplic initial, dar la ultimul congres pt img, toti directorii de program sustineau ca nu prea conteaza daca faci observership, ca nu se uita la ele cand evalueaza aplicatiile. dar daca alta varianta nu o sa am, probabil ca o sa fac asta. mai bine asta decat nimic.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Simonna, multumesc pentru informatii. Bleaga de mine credeam ca-i suficient sa ma mut in cartier ca-mi si dau scoala[:D].Nici nu stiu daca ramane in picioare Laval-ul, depinde ce raspuns o sa am pentru job, deocamdata am un raspuns pozitiv de la Pierre Boucher, deci tot ies cumva din Montreal.

Momentan il voi inscrie la scoala de cartier, desi ma strange in spate cand vad ca din autobuzul scolar nu coboara nici un alb. (recunosc ca vreau sa aiba colegi romani si chinezi, sa fie in competitie[:I]). Altceva nu stiu ce sa fac, de privat nu pot vorbi mometan.

O zi buna tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut mesaj pe FB de la Dana catre Adriana ca a reinviat Sezatoarea si am zis sa bag si eu un ochi si sa va salut si sa va urez toate celepe 2013, la multi ani cu multa sanatate si numai bucurii!

 

Ma bucur sa va regasesc! [flo]

 

 

 

Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta.

Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)

id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...