Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puterea gandului?...


Recommended Posts

Ilinca, citeste despre wishful thinking, daca ai chef si timp. [url="http://dinputinsefacemult.blogspot.com/"]Din putin se face mult - ajutor umanitar![/url] [url="https://picasaweb.google.com/106847915526522394338"]Lucrusoare de vanzare...[/url] In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ilinca si nu v-ati impacat? Mie mi se pare ca o invitatie, o sansa la asa ceva. Ti-ai dorit asata? _______________________ mami de andi [bat] si ilinca [copil] _________________________ [url="http://traduceri-asistenta.webs.com"]traduceri si asistenta[/url] ________________________ "Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, s-a facut ca nu ma vede, m-am facut ca nu o vad. Oricum n-a fost prietenie prea profunda intre noi, mai mult puterea obisnuintei si chestii banale, de suprafata, nu eram "suflete pereche" or something:))) Iar modul in care s-a produs "ruptura" a fost grotesc, absurd si a fost doar vina ei, foarte urat si gretzos a fost. Cu toate astea, eu fiind genul constant, care sufera daca se rupe o relatie (chiar si din vina exclusiva a celuilalt) am incercat s-o inteleg, sa ne impacam. Tot ea a facut pe suparata si s-a comportat ca o nesimtita. Pana la urma (in scurt timp) s-a impus concluzia "mai da-o-n plm", pardon de expresiune. Moarta si ingropata sa ramana amicitia. Revin mai incolo "on-propriul-topic":)) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173354&whichpage=1"]IULIA va invinge CANCERUL[/url] I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo de "puterea gandului", inclin si eu sa cred ca ceva-ceva e "necurat" la mijloc.cea mai recenta experienta a mea e de...ieri[:D].descoperisem pe DC topicul cu "dezastre in bucatarie", si am zis sa ma mai destind un pic si am citit tot topicul.in acest interval de timp, am pus un piept de pui la "inabusit" in tigaie.n-as putea sa explic de ce, in mintea mea, oprisem focul la un moment dat.dar doar in mintea mea.finalul e ca m-am dus sa ma uit, doar in momentul in care fumul negru a ajuns in camera unde aveam pc-ul[:D]. acum, dilema mea este.....de ce s-a intamplat chestia asta taman in timp ce eu citeam acel topic??in conditiile in care sunt ani de zile de cand n-am facut "dezastre in bucatarie"...... Cristina, mamica lui Denis Mare(17 iunie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am simtit nevoia sa aduc o contributie la subiect. chestie verificata la mine este ca " se materializeaza" gandurile care ii vizeaza pe altii. de aceea este foarte de dorit sa ne dorim cele bune nu numai noua, ci si celorlalti, bine inteles si copiilor nostri, si mai ales, sa nu avem ganduri aiurea despre ce o sa se intample altora. nu vorbesc de premonitii, ci de cauzalitate.daca este un lant al cauzalitatii, poti fi foarte bine una din verigile lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Exista sigur, puterea gandului si sa nu uitam de puterea rugaciunii. Sunt multe lucruri pe care nu le intelegem in lumea asta si nu pot fi explicate, dar ele sunt absolut reale. As adauga la asta, again, iubita mea Homeopatie. Nu se poate demonstra stiintific puterea ei, dar cu toate astea, ea functioneaza, e reala. Si revenind la puterea gandului, o intmaplare relativ recenta. Personajul principal e nasa mea, o femeie speciala, un caracter aproape identic cu al mamei mele. Stia ca mama e bolnava dar nu mai vorbisem de o luna cu ea(ii era si teama sa ma mai deranjeze). Pe 11 Mai, la 3 noaptea mama a murit, eu cu tata ne-am apucat de ultimele pregatiri si cand terminasem cat de cat, suna telefonul. Era in jur de ora 8, nasa mea ma suna si ma intreaba: "ce faci?" eu:"uite pe aici", "mama ta ce face?" eu:"a murit", nasa:"cand", eu:"azi-noapte" nasa:"am visat-o azi noapte pe la 3-4, era la balcon si imi facea din mana, de ramas bun, nu am mai reusit sa adorm ... abia asteptam sa se faca dimineata si sa te sun". Langa mine erau deja venite mai multe rude, le-am zis si lor dupa ce am inchis telefonul. Povestea asta m-a convins de puterea gandului dar cea mai impresionata a fost nasa. Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si Bianca (15.iun.2010) Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. primul vis: eram in 5-6 saptamani gravida si visez un baietel cu ochii verzi,mic,ce mi-a zis:mami eu sutn baiatul tau. voi mai mic decat ceilalti,dar stai linistita ca sutn sanatos. arata exact ca strumf si,intr-adevar strumf s-a nascut prematur. 2. adorm o ora, epiuzata, pe 3 august.vizez niste dealuri verzi superbe si un baietel in imbracaminte alba,stralucitoare care si-a deschis bratele si alerga spre mine si care mi-a zis:mamai,vin! si l-am nascut pe 4 august. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...