Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

un sfat va rog


Recommended Posts

marius este o persoana publica foarte cunoscuta. asa ca a manipulat-o cumva in sensul ca de cate ori se punea problema plecarii ii spunea ca nu se va descurca fara banii lui.si mihaela are o slujba, dar castiga un pic mai putin. am scris acum despre ei pt ca am incercat sa ma bag in viata lor si marius mi-a spus sa plec. mihaela a acceptat tote injosirile atat de mult timp pt copil,in sensul ca sa creasca langa tatal sau dar si pt ca are o pb de sanatate.face un tratament dur fara de care ar putea sa paralizeze.este tanara(35)si foarte frumoasa dar.......foarte des a si lesinat in ultimul timp.mie imi este frica.......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns
sincer, din afara este foarte usor sa judeci. parerea mea, data din afara: Mihaela ar trebui sa plece din situatia asta incredibil de traumatizanta. nu-i face nici un bine, nici ei si nici copilului. copilul este destul de mare sa nu o judece pentru eventuala ei plecare, pentru ca vede si el ce si cum sunt relatiile in acea casa. iar cu banii...oare nu ar fi mai bine sa nu-si ia cine stie ce avioane, insa sa fie fericita si multumita, ea si baiatul ei? Asa cum l-a gasit pe doctorasul ala, poate sa-si gaseasca un alt om care sa fie trup si suflet langa ea. Suflet are sigur frumos; trup zici ca si pe ala il are [;)] atunci? eu as zice sa-si vada de viata ei si sa nu mai accepte o existenta de vita pusa la jug. Elena si Antonia (3 mai 2007) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20070503_-8_Antonia+are.png"]Varsta Antoniei[/url] [url="http://community.webshots.com/user/morganne_fallen"]poze cu Antonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat si eu o portie mareee din relatia toxica "eu-tu si mama", unde mama era pusa pe un piedestal si avea ABSOLUT tot timpul dreptate, era mereu cu noi: la plimbare, la munte, la micul dejun. La noi cred ca norocul a fost ca nu aveam copil. Si conform definitiei soacrei, si ea stie oricum totul cel mai bine, "sunt a dracului"! Asa ca i-am rapit baietelul la numai 35 de anisori si ne-am mutat impreuna. Nuuuu, nu va faceti iluzii, n-a mers, erau zeci de telefoane zilnic, de la 7 dimineata, am primit o data tel chiar si la 5.30 dimineata sa intrebe ce facem in sambata respectiva, sotul o vizita zilnic, ne trimitea branza, carne, macare gatita, inclusiv haine pt mine. Cum n-ati auzit de halatul sexi de casa facut din prosoape de baie? Si ne-am despartit. DAR aici intervine psihologul, a facut sotul un an terapie. Nu s-a schimbat nimic peste noapte. Soacra nu s-a schimbat deloc doar in rau, poate. In schimb sotul s-a schimbat incet, incet. Pana cand am ajuns la a fi numai noi doi, acum luptam din greu sa devenim 3, doar ca al treilea va fi un copilas. Sunt convinsa ca sotul Mihaelei o iubeste, doar ca mama lui il manipuleaza si el nu-si da seama de asta. Si lui ii convine situatia asta in care toata lumea se bate pe afectiunea lui. Prietena ta are o singura solutie pentru a avea ea o viata fericita: sa plece singura cu copilul. Va incepe sa se simta bine, iar copilul va fi descatusat. Dar nu inteleg ce asteapta defapt: sa moara soacra? Pe ia "o tine" relatia asta, e ca si cum ea ar fi sotia iar Mihaela doar amanta. Soacra mea dupa ce "baiatul ei" a plecat definitiv a imbatranit intr-un an cu 20 de ani!!!! Daca sotul vine sau nu dupa ea, asta e discutabil, au trecut atatia ani incat lui relatia cu mama lui i se pare normala, nu e dar el asa o vede, si mai e si santajul asta "sunt batrana si o sa mor". Si stii ce o s-ar putea intampla daca Mihaela pleaca si se simte bine, sa nu-l mai vrea pe sot!!!! cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de plecat pleaca sigur. e in cautarea unui apartament. marius o iubeste "in felul lui" a spus clar ca nu se muta cu ea. din cate stiu eu de la mihaela ,ea a avut o discutie pe aceasta tema in care el o ameninta ca daca pleaca el nu ii mai da bani.ea a incercat sa-i explice ca nu mai tine cu chestia asta.... acum ca servicul ei este sigur nu mai are nici un motiv sa se teama ca nu se poate intretine, asa ca ...pleaca. soacra este o femeie foarte periculoasa, este o prefacuta. toata lumea o condamna pe mihaela si o compatimeste pe soacra. chiar la inceputul casniciei lor cand mihaela a venit la mine si mi-a povestit, am fost la soacra-sa "val-vartej" sa-i cer explicatii. stiti ce mi-a facut? mi-a bagat mana in par. cum nu vede nimeni cum este asta? marius este foarte destept si apreciat ca profesionist, dar prea comod. din cate stiu eu nici o femeie nu ar sta cu el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ii va fi probabil greu sa plece... sunt implicate si sentimente multe, de tot felul. Dar daca s-a hotarat, parerea mea e sa-si duca planul la bun sfarsit. Ii va fi greu la inceput, dar va prinde mare incredere in ea si in propriile forte atunci cand va vedea ca se poate descurca si fara "baiatul mamei". E foarte important sa-l invite si pe el in noua locuinta, nu sa plece val-vartej. Asa va putea sa-i spuna oricand ca ea l-a rugat, l-a invitat, dar ca el a preferat sa ramana cu mamica. Si, cum spunea J G, sa se concentreze asupra copilului. Urmeaza un an scolar greu pentru el. Daca intra intr-a 8-a, urmeaza examenul pe care trebuie sa-l ia bine. Daca intra intr-a 9-a, va fi oricum o perioada mai lunguta de acomodare cu noul colectiv de colegi si profesori. Asa ca se poate acomoda in acelasi timp si cu soala, si cu noua locuinta. Daca e fata muncitoare si are un salariu frumusel, se va descurca si cu banii. N-am inteles, vrea sa cumpere un apartament, sau sa se mute cu chirie? Tot binele din lume i-l doresc Mihaelei si baiatului, si lui Marius si maica-si. Si te asteptam cu vesti proaspete! Dora, mami de [cri] Ami -- 7 ani - 12 februarie 2007 I'm the best, so "beep" the rest! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/hit_17dorahulpoi/my_photos"]Amelia mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce s-au casatorit ei doi??? Ca eu cred ca el n-o iubea odata ce a preferat sa stea cu mama, nu-si iubea copilul daca accepta ca mama lui sa-l bata si sa tipe la el, ea nu-l iubea pe el daca si-a luat amant...etc.etc....eu asta cred...puteti da cu rosii daca voi considerati ca n-am dreptate...mi se pare ca ea e tipul de romanca ce inghite tot de ochii lumii...daca si-ar fi iubit copilul mai presus de orice, l-ar fi parasit din prima - pentru binele copilului, care ar fi crescut linistit. Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu una nu prea pot pricepe acest ,,nu se muta cu ea". personal, din perspectiva femeii care s-a straduit si a reusit sa isi ia sotul dupa ea din casa soacrei, va pot spune ca nu as tolera asa ceva. nici dupa 1 an dupa casatorie, ce sa mai zic dupa 15! e clar ca lui nici prin ruptul capului nu ii trece sa si-o lase pe mamica, iar asta nu prea e casnicie. e un compromis pe care se pare ca ea nu il mai accepta. si daca a spus atat de clar ca nu se muta cu ea, mie imi cam rezulta prezenta unei inlocuitoare, dispusa sa convietuiasca cu mama lui. chris + [copil]alexandra [url="http://b1.lilypie.com/WFYnp2/.png[/img]"]varsta alexandra[/url] [url="http://smi.ro/fulguleti/"]bebeii nostri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu in seama....stai sa vezi sa moara ma'sa sa vezi dupa aia cum se comporta...nevasta'sa no sa-i ajunga nici pana la glezna lu' ma'sa...au fost cazuri...ca dupa... a fost si mai rau....barbatu' cade in depresie...si chiar s-a dus totul de rapa... urata treaba dar din pacate exista si cazuri din astea.. Stefania [gravi][9cer]cu Stefania la purtator [;)] [fetita] [^][url="http://new.photos.yahoo.com/slimatei/album/576460762404614118"]stefy & tot foto[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi explice si mie cineva de ce unele mame de baieti sunt asa de nebune sau scorpii si unii fii nu pot pleca de langa poala mamei,nu se lasa 'intzarcatzi' si fac viatza sotiei/norei un adevarat iad.Eu sunt mama de baieti dar am primut-o mereu cu drag pe fata ,care va fi ,sper,sotia fiului mai mare.Cert este ca cel mai bine e ca fiecare sa stea la casa lui,nu ma poate nimeni convinge de contrariu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela ma are doar pe mine. ea a fost crescuta de parintii mei, dar nu suntem surori. eu sunt oricum mai mare decat ea. a fost un copil foarte sensibil de la inceput.frumoasa clasei. este pictorita dar acum lucreaza la o casa de moda. oare sa va povestesc si cum a inceput relatia celor doi? este vb tot despre un accident mortal. e incredibil prin cate a trecut fata asta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...