Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

un sfat va rog


Recommended Posts

Nu vreau sa te supar, dar deja ai dat atatea amanunte despre viata lor privata, incat sunt sigura ca e foarte posibil sa fie recunoscuti de oameni din orasul vostru care citesc intamplator. Mai ales ca nu e povestea ta, eu zic sa fii atenta la detaliile pe care le dai si numele folosite. Poate prietena ta ar vrea totusi sa-i fie respectata intimitatea. Coraly si Sergiu (3 ian 2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/album?.dir=faa4re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/my_photos"]poze [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022"]Alaptatul - Help Line[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns
referitor la detalii.......soacra-sa oricum se plange la toata lumea ce nora nesimtita si puturoasa are.deci nu e nimic de ascuns. mihaela inseamna pentru mine totul, doar am crescut impreuna. am scris aceasta poveste dupa ce am stat sa ma gandesc cateva zile. nu mai pot sa o vad nefericita, dar doream sa ma asigur ca nu ii dau un sfat gresit, sau nu intervin in viata lor si le distrug casnicia. si eu gandesc ca si voi. a suportat prea mult, mama mea, cea care a crescut-o si pe ea nu a stiut nimic. era foarte bolnava si mihaela nu a vrut sa afle necazul ei. acum ca mama a murit vrea sa termine cu teatrul. va dati seama? mama a murit cerand sa fie tinuta de mana de marius!nu a banuit nimic..... la inmormantare marius a fost sotul model.nu a lasat-o pe mihaela din brate. toata lumea a spus ca nu mai exista sot ca el!a avut de unde sa invete sa joace teatru. de la ma-sa. nu exista nici o inlocuitoare. cel puti pana acum. mihaela este foarte frumoasa si sensibila si nu cred o poate inlocui cu nimeni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uneori se poarta frumos cu ea, dar sunt si momente cand este agresiv verbal. in sensul ca o jigneste, exact ca si mama lui. asta a fost in stare sa fie geloasa pe el ca a mers el la imnormantarea mamei mele ... adica sa mearga el la mormantul bunicilor lui nu la ai ei..... a mai spus si altele...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am niste prieteni care sunt casatoriti si traiesc in alt oras decat soacra, dar cand vin la socri si parinti in vizita, fiecare se duce la parintii lui, pentru ca mama lui vrea sa "il rasfete" si nu o accepta pe ea in casa decat atunci cand il culege in drum spre casa Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by daniela6
uneori se poarta frumos cu ea, dar sunt si momente cand este agresiv verbal. in sensul ca o jigneste, exact ca si mama lui. asta a fost in stare sa fie geloasa pe el ca a mers el la imnormantarea mamei mele ... adica sa mearga el la mormantul bunicilor lui nu la ai ei..... a mai spus si altele... Atunci e chiar bolnava cu capul.Mai rau e ca se ia,,dovada si felul in care se poarta el cu ea.Unele femei,bietele de ele, au o rabdare si o putere de a suporta si suferi de martire.Merita?Inteleg sa am abnegatia asta cand cade la pat omul care mi-a facut viata minunata.Atunci l-as ingriji pana cad lata de epuizare;dar altfel...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate exista si asemenea barbati. Cunosc un caz in care tot asa el era f atasat de mama lui, care bineintelesc ca nu isi suporta nora. Ea a plecat (insarcinata in 7 luni), el bineinteles ca a ramas cu mama lui. El reusit sa se recasatoreasca abia dupa moartea mamei. POZE NICOLE http://community.webshots.com/user/mariana_78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wanderful, am dat amanunte.mihaela a fost crescuta de parintii mei. mama a fost asistenta la un leagan de copii. de acolo vine ea. a fost foarte atasata de mama si pt ca a fost foarte bolnava nu a mai spus prin ce trece ea. deci nu avea cum sa se intoarca in casa parinteasca, sa spun asa. ei s-au casatorit in studentie. atunci a si nascut copilul. imediat dupa terminarea studiilor el ia spus. parintii mei nu au bani sa-mi cumpere un apartament asa ca ma intorc la ei. tu faci cum vrei:ori vii cu mine ori ramai. acuma incearca sa intelegi:parinti nu. cea care a avut grija de tine ff bolnava, serviciu nu, un copil mic. ce sa faca? a mers cu el. ce a urmat..... acum are serviciu si acum are curaj sa plece.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se are pe ea insasi si pe copilul care va fi scopul pt. care trebuie sa-si vada de viata ei si sa reuseasca.Ce asteapta sa se schimbe in casa aia incarcata de rau?Si daca moare soacra-sa n-are nici o siguranta ca el isi va rupe cordonul ombilical,ba,poate fi si mai rau,el cade intr-o depresie severa si ea trebuie sa-l ingrijeasca(stiu un caz similar).Sunt mame nebune,posesive care-si nenorocesc copiii pe toata viata,si nu numai pe ei dupa cum se vede.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...