Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

un sfat va rog


Recommended Posts

doamnelor, va las, cred ca nu mai respund deoarece mi se pare ca am fost incoltit( m-am bagat in gura lupului)Se pare ca nu vom gasi o cale de comiunicare. Voi o tineti pe a voastra ( ca femeile maritate care locuiesc cu soacrele sunt martirele neamului) eu o tin pe a mea ( ca exista situatii cand nu ai incotro dar ca poate exista o buna convietuire ATUNCI CAND SE DORESTE)asa ca se pare ca am ajuns intr-un punct mort Va doresc numai bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by conan
doamnelor, va las, cred ca nu mai respund deoarece mi se pare ca am fost incoltit( m-am bagat in gura lupului)Se pare ca nu vom gasi o cale de comiunicare. Voi o tineti pe a voastra ( ca femeile maritate care locuiesc cu soacrele sunt martirele neamului) eu o tin pe a mea ( ca exista situatii cand nu ai incotro dar ca poate exista o buna convietuire ATUNCI CAND SE DORESTE)asa ca se pare ca am ajuns intr-un punct mort Va doresc numai bine
Spui ca esti intr-o situatie similara, de acord. Dar de ce nu stati cu parintii ei? N-ar fi mai usor pt sotie? Sau important e sa-ti fie tie usor? Recunosc ca as ceda psihic daca ar trebui sa stau cu soacra-mea; in locul mihaelei as fi plecat demult. E bine sa stea fiecare la el acasa; o casa are un singur stapan si o singura stapana si acolo unde locuiesc eu, eu sunt stapana :) Am si eu o varsta si inteleg sa fac compromisurile strict necesare, la urma urmei n-am omorat pe nimeni. Si tare usor se obisnuieste barbatul cu compromisurile nevestei, dupa care devin ceva normal, de ce n-ar fi la o adica ? Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conan
esti singura de pe acest topic care ai recunoscut ca ai si tu partea ta de vina. Sunt sigur ca fiecare avem bucatica noastra faptul ca mihaela a suportat indiferenta sotului atata timp mi se pare o scuza mult mai puerila si infantila decat lipsa posibilitatilor materiale invocate in cazul relatiei mele. Suporti un an , suporti 2 dar apoi renunti. Nu-ti distrugi propria viata si a celor din jurul tau continuand. Ori 15 ani sunt cam multi nu crezi? Pe de alta parte sigur , teoretic este foarte usor sa rezolvi lucrurile " iti iei o chirie,etc, etc" nu si atunci cand veniturile tale iti ajung abia pentru plata chiriei
sa nu mai vorbesc de cele ale sotiei despre care nu am intrebat-o niciodata ce face cu ele. Si pe deasupra mai cotizez si eu la bugetul personal al ei.
Si sa stii ca muncesc. Nu astept sa-mi cada nimic din cer Stii, ma intreb uneori oare chiar toate femeile isi inchipuie ca au dreptate cand se plang De fapt cred ca da si se si aliaza foarte repede cand se plange "una" de-a lor( scuzati limbajul) Nu sunt un misogin dar cred ca asa este. Exista un egoism tipic feminin caracteristic atat sotiilor cat si soacrelor Poate ca este generat de faptul ca fiecare isi inchipuie ca la un moment dat poate sa piarda.Nu stiu dar cateodata imi face impresia ca se exagereaza de ambele parti Sigur ca aici nici una dintre voi nu o sa-mi dati dreptate, mai ales cele care ati locuit impreuna cu soacrele voastre, dar nu aceasta este tema acestui topic Eu am intrat pe acest topic pana la urma citind problema mihaelei. Cele care se abat de la subiect pot sa sctie pe alt topic din cadrul acestui forum destinat relatiei nurorilor cu soacrele
Stai putin ca nu inteleg: vrei sa zici ca la voi in familie e fiecare cu banii lui? Si ce vrei sa spui cu "cotizatul"? Scuza-ma, dar nu prea suna a "familie", mai degraba a asociatie sau ceva de genul asta. Si atunci cum sa nu fie probleme? Tisina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...