Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (178)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata dragelor [pup] va puppp Somleac nu are nimic salata de varza ... doar ca eu spusesem ca mananc salata de salata verde si m-am plans ca nu ma tinusem de programare .... mie d'aia imi place sa scriu ce am mancat , nu ceea ce-mi propun .... planul de acasa nu se potriveste intotdeauna cu cel din targ [:D][:D] Deci sa scriu meniul de ieri [:-@] md. o felie de paine neagra cu o felie de urda si 3 ridichi g. un mar pr. carne de vita fiarta cu salata de salata verde g. nuci ci. salata din : rosie, ceapa, urda, marar si un ou fiert ceaiuri multe Ariel si eu am facut ieri un cheescake .... doar branza dulce combinata cu doua oua (albusele batute spuma, galbenusele amestecate cu putina fructoza) si gelatina [pofta][pofta] Lorelei mi-a trecut balonarea .... si nu, nu am incercat cu carbuni [asia] ninha ai meritat si tu un rasfat [olala][flo] andanii [flo][hia][hia] 2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimi [flo]

Meniul de ieri:

MD: un iaurt, o cafea

g: un mar

P: o salata de rosii cu ceapa, jambon si branza

C: ultima portie de supa de conopida

 

Am fost iar cuminte, nu stiu ce am cu supele, dar azi trebuie sa fac iar, parca imi place mai mult seara decat ceva solid, plus ca nu prea imi mai e foame pana ma culc. (pe la 2 noaptea)

Chiar, sapt trecuta m-am cantarit cand nu trebuia, deci nu am luat in considerare. Oare sa ma cantaresc, sau mai astept o sapt?

Am gasit ieri quinoa la 1 eur jumatate de kg, imi pare rau ca nu am luat vreo 2 pungi[:D] (aici in mod normal e cam 8 eur kg)

 

Rule your mind or it will rule you.

Montignac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fete frumoase

Mai intai meniul de ieri:

MD: wasa

G: alune crude

P: 2 oua fierte cu mustar iute (parca asa mi-am amintit ca mustarul iute este permis in faza 1), o bucatica de feta si 2 rosii

G: alune crude

C: putina varza si dovlegei umpluti cu carne si quinoa. A mancat si fiica-mea- spunea sa-i mai fac cu fructele astea ca-i plac (fructele finnd quinoa [:D])

M-am lacomit si am mai luat o bucata de dovlecel umplut si ... cantarul arata 200 gr mai mult dimineata :-(

 

Brindusikid="red">, ma bucur mult pentru tine cu greutatea, sper sa ajungi cati mai repede la targetul propus.

Puisorid="red">, neaparat o sa probez, sunt curioasa cum iese praji cu nuci macinate.

Andaniiid="red">, si mie-mi merge la fel, nu prea ma pot tine de meniu ca ma apuca pofta de cu totul altceva.[:I]

Azi de exemplu mergem cu totii la pranz - masa de adio ca am schimbat departamentul. Habar n-am ce o sa mananc.

Arielid="red">, esti tare daca in ciuda atacurilor de foame ai mancat asa cumintica, bravo!

 

Va pup si va urez o zi frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

waw Ninha am uitat de asezonat. Am pus uleiul din conserva si zeama de lamaie.

 

Meniu de ieri MD - salata de naut cu salata verde, ou fiert, foarte putine scoici afumate

G - 2 patratele de ciocolata

P/C - file de pastrav cu sos de iaurt

seara am calcat pe bec cu o bucatica de prajiid="orange">, iarasi vesnica mea problema cu refuzatul[:I]

 

Va pup, o zi minunataid="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi! [flo]id="size3">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

genaid="red"> e foarte bine daca rezisti cu supe seara ... eu nu pot si basta , mie-mi trebuie ceva solid ... o fi de la psihic ?????

e bine sa ne cantarim cam la doua trei saptamani .... eu am avut o perioada mare de timp in care ma cantaream odata la luna ca sa nu ma deprim ca nu slabesc [alcool][asia]

 

SOmleacid="red"> nautul e din conserva ???? mi-am cumparat si eu o conserva de o luna cred si inca n-am folosit-o :)

 

puisoruleid="red"> apropo , nici falafel nu am facut inca :D o sa mor de pofta falafelului .... nu vrei sa-mi faci tu ??? [pup]

cum faci taiteii ???? ai masina de taiat ???? sau ii tai cu mana ???[pk]

 

loreleiid="red"> asa si eu , la pranz mai merge sa stiu ce mi-am adus cu mine dar pentru cina cand ajung acasa deschid frigiderul si nah .... pe ce mi se pune pata

eu sa stii ca mananc mustar .... cat mananc de rar as putea sa-l mananc si normal [asia][:D]

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele,

 

Gena, si mie imi merge bine cand mananc decat supa seara.

Mai mananc cu wassa, ca sa imi amagesc foamea. Si imi dau un premiu, ceva cioco neagra.

 

Si eu am fiert quinoa in weekend. O sa vedeti in meniul meu.

O sa incerc salate, si ca garnitura. Ramane sa vad cum conving restul casei sa manace.

 

Lorelei, pe mine m-a intrebat Victor cand am facut ardei umpluti cu quinoa, dar am uitat sa le scot semintele[:-@]

 

Si eu sunt in perioada de salate. Profit ca imi raman 30 min ptr mine dimineata dupa ce pleaca copiii la scoala , si mi le pregatesc.[:D]

 

Meniu ieri:

md: p. prajita integrala + Philadelphia +cafea

g: gutuie

p: salata verde cu somon afumat, rosii, castraveti + iaurt %;

g: 2-3 patratele cioco neagra;

c: orez integral cu s. verde + ceai;

 

Meniu azi:

md: p. prajita integrala cu gem conform + cafea;

g: ananas;

p: quinoa cu sote de piept de pui;

g: 2-3 patratele cioco neagra;

c: carnaciori de curcan cu oua ochi + muraturi.

 

O zi buna si conforma,

 

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, ce fete cuminti pe aici. Pana la craciun om fi toate silfide [olala]

 

Danaid="red">, mi-am luat din Metro masina care si intinde, si taie. Din pacate taie numai taitei de supa si tagliatelle.

 

Meniu azi:

MD: tofu cu chimen, o feliuta de wassa

P: salata greceasca cu feta

G: cioco( mi-e foame si trebuie sa merg la sport [:D])

C: pastrav la cuptor cu legume mexicane

 

Va pup [pup][pup][pup]

 

 

 

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu ma pot cantari rar...am senzatia ca nu tin sub control dieta daca nu ma urc macar la 2 zile pe cantar. Oricum, iau in calcul cantarirea saptamanala, iar lunar imi masor toate cele, sa vad cum am evoluat si la slabitul in cm.

 

si azi tot fomista sunt, incerc sa ma abtin si sa ignor toate "relele" din frigider, cu toate ca le-am suprimat la maxim. de mult timp nu am mai poftit la fainoase. azi era sa pic in nas de pofta de...covrigei?!? Mie nici nu-mi plac in mod normal, insa am luat-o razna. Cred ca maine bag niste wasa, s-ar putea sa-mi ceara organismul glucide.

Ma gandesc ce dulce sa fac in we...cred ca niste pere coapte in cuptor, cu sos de ciocolata neagra. [pofta]

 

puisorule, nu ma uita, pls, cu reteta de briose cu faina de naut.

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [flo]

Meniul de azi:

Md: o wasa cu o branza topita, o cafea

G: mar

P: o salata cu rosii ceapa, jambon si branza feta

G: Covrigei

C: supa de spanac

 

Covrigeii sunt conformi, cumparati de la magazinul bio, din faina de ....ceva in traducere pe google am gasit: "alac", dar cum nu stiu cuvantul va zic in engleza, poate vi se pare cunoscut: spelt.

 

Eu sper ca pana la Craciun sa dau jos macar inca 5 kg, mai ales ca nu cred ca o sa mai bag hormoni pana atunci.

 

Rule your mind or it will rule you.

Montignac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fete frumoase

Azi cantarul n-a fost prea dragut cu mine, insa cred ca de vina sunt alunele, chiar daca-s crude, au o multime de calorii si-am mancat o multime!

Asta e, cantarul arata 67.6 kg [q]

Meniul de ieri:

MD: cateva felii de paine wasa

G: multe alune crude

P: o salata mare cu branza coapta, cred insa ca sosul avea miere in el, era tare dulce si buuun, rau!

G: iarasi alune, iarasi multe

Cina: varza si un pic de dovleac umplut.

 

Sper ca azi sa ma abtin de la alune, sa nu iau decat doar foarte putine, ca luna asta cam bat pasul pe loc si-n juma de luna n-am dat deloc jos [q]

 

Andaniiid="red">, asa citisem mai demult, ca mustarul e facut cu faina nu stiu de cre si cica-i interzis. Dar ca ala foarte iute ar fi permis.

 

CGEid="red">: e mortal Victor al tau [:D]. Dar chiar c-are putin aspect de seminte de gogosar.

 

O zi insorita va urez

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...