Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (178)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata!

 

eu in loc sa scad, am inceput sa cresc. sper ca de la retinere de apa, ca abateri nu am facut...

m-as baga si eu la cursa pt -5 kg pana la Craciun, insa vad ca am un stil de slabit ciudat, uneori accelerat, alteori deloc, asa ca, eu una sper sa se duca cat mai multe kile pana la Craciun, oricum, de data asta sunt pusa serios pe treaba si nu ma las de monti pana nu imi ating scopul.

 

tlaura, am postat aici reteta, la comentarii, asta este ultimul cheese facut, a fost o nebunie!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=414451598610609&set=a.293908043998299.83132.100001373170817&type=1&theater

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

brandusikid="red"> nu conteaza ce am spus [:D][bibe]

 

arielid="red"> normal ca a fost o nebunie cheescakul tau [:D] hmmmm, mi-l si imaginez ... cu smantana, cu mascarpone .... o fi el monti dar are o tona de calorii , parerea mea ... mai bine ar fi cat vrem sa slabim sa-l facem mai light , cu ricota sau chiar numai cu branza cum l-am facut eu [pk][:-@][pk]

 

ninhaid="red"> eu pe 24 decembrie voi avea 60 kg .... garantat [pk][pk][pk][asia][olala][alcool][:D][bibe][:I]

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariel, spune drept la ce ora te culci!! Dupa unele mesaje, esti pe fusul meu orar[:D]

 

Ce mobilizare !! 5 kg pana la Craciun!

 

Meniu de azi:

md: p. prajita integrala cu gem conform facut de moi même :)+ cafea;

g: ultimele bucatele de ananas + clementine;

p: salata de naut si quinoa cu castraveti si ardei murati si ulei de masline;

g: iaurt simplu;

c: probabil paste integrale cu sos de rosii.

 

In weekend, o sa execut si eu clatfoutis cu mere si probabil o mancare de fasole verde cu carne.

La supa/ciorba astept aprobarea sefilor din casa, eu as face o ciorba de praz ca deh, sunt olteanca de fapt[:D].

 

Astept sa vad ce idei aveti voi ptr sapt. viitoare si weekend.

 

A, si Victor a avut o prietena imaginara, o chema Alexandra. O striga intruna. Acum pe verisoara-sa o cheama Alexandra :).

 

O zi buna si conforma,

 

 

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, Ariel, va multumesc pentru retete. Am cumparat braza de vaci 20% grasime si smantana lichida pentru frisca.Am sa fac reteta lui Ariel, pentru ca eu la LIDL nu ajung. Sper sa-mi iasa. O chestie nu am inteles-o; cum e cu ouale? raman crude?

 

Inca o data va multumesc![pup]

Revin cu detalii mai tarziu.

 

 

 

Laura, mama lui Andrei

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, se poate baga la cuptor 20 minute (inainte sa ornezi suprafata), insa ai grija, dupa ce ai copt prajitura sa o lasi in cuptor sa se raceasca, cu usa deschisa, altfel se poate crapa.

 

Andanii, o sa incerc sa o fac si cu Ricotta, mai ales ca sunt fan. Iese fina? Am mai facut cu o branza de vaci, d-aia luata la kil si a iesit cam zgrumturoasa. A mai iesit fina si buna cu o branza luata de la XXL (Dr. Oetker parca) sau cu branzica de la Mega Image.

 

Cge, mea culpa!!! Recunosc ca ma culc tarziu...Acum incerc sa nu depasesc ora 1, insa inainte ma culcam la 2...3. Eu mereu sustin ca traiesc in tara gresita, din toate punctele de vedere, inclusiv fus orar [:D]

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Go, girls, go![pk][pk][pk]

 

Hai ca vin si eu mai incet dupa voi.

 

Pot sa zic meniul de azi? ca tocmai ce l-am terminat:

Md: chifla fitness + crema de branza cu piper

P : cevapcici + salata de varza

G : cateva arahide

C : o para si struguri

 

Vine weekenduuuuuuuuul! iu-hu-hu-huuuuuu![alcool]

[bis][bis][bis]

 

maine vreau musai sa fac niste supa de ciuperci, dar nu crema. supa simpla. aveti vreo reteta?

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare [hopsieu]

Nici nu-mi vine sa mai spun ce-am facut, imi vine sa ma bag sub pat de rusine [:I]

Dupa ce ca de doua saptamani ma chinui sa scap de o viroza urata rau (cu durere de gat, de cap, de toate...), am mai si mancat ca un [porc], si nu mancare, ci taman dulciuri [bang]... Amandoi am fost bolnavi, si eu si ficioru-miu, da' in loc sa ne tratam am dat iama in ciocolata si biscuiti, de parca urma vreun embargo la chestiile astea - of, ce ciuda mi-e pe mine, bine macar ca n-am cantar ca m-as amari si mai tare.

Acuma stiu ca o buna perioada nu-mi mai trebuie "zaharel", ca mi s-a aplecat saptamanile astea. De maine trec pe supe si chestii usoare, ca sa elimin inamicii din organism.

 

Felicitari celor care va tineti de treaba... sa nu faca nimeni ca mine... de fapt, nici eu nu mai vreau sa fac ca mine [q]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [cafea]

 

Am scris aseara un mesaj lung si l-am sters din gresesala inainte sa il trimit [bang]

 

Arielid="red">, ma apuc sa caut reteta de briose. Dar eu nu am facut nicodata cu faina de naut.

 

Tlauraid="red">, bine ai revenit [pup]

 

Branduid="red">, Dana cred ca zicea de Gabriela ca nu a mai intrat de mult tare. Carmen a mai scris dar cred ca e prinsa cu serviciul.

 

Danaid="red">, ma bag si eu la concurs dar doar cu 4 kg pt ca mai jos de 52 nu vreau sa cobor. Iar dragutul de cantar mi-a aratat 56 ieri dimineata [pk]

 

Cristinaid="red">, esti speranta mea la meniul de saptamana viitoare care e in ceata inca. Dar functioneaza foarte bine: nu mai stau sa ma gandesc ce sa gatesc, am de toate cumparate pt meniurile respective.

 

Kallistaid="red">, de acum incolo 3 luni zice monti ca nu ar trebui sa mai mananci dulciuri ca sa se regleze activitatea pancreasului.

 

Ninhaid="red">, nu stiu reteta de supa ce ciuperci dar am amintirea unei supe de fructe de mare cu ciuperci feliate. Cred ca avea ca si baza o supa de pui in care se fierb scoici, creveti si calamari. Cred ca avea si sos de soia, ciuperci feliate si ceapa verde taiata asa oblic. Era cea mai buna supa pe care am mancat-o vreodata [pofta] Scuzati oftopicul dar nu am mai mancat de mult...

 

Meniu ieri:

MD: wassa, zacusca

P: salata cu rosii, ou fiert, salata verde, ardei

C: mancare de mazare cu rosii si paine integrala

 

Inca nu am meniu de weekend sau pe saptamana viitoare dar ma apuc de cautat. Si sper sa ma inspir si de la voi [flo]

 

Va pup [pup][pup][pup]

 

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...