Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (178)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna [flo]

Am tot tras de timp ca sa intru la voi.... de rusine [V]

O sa va dati seama imediat de ce...

Meniul de vineri:

Md: cafea, paine monti + dulceata conforma

P: salata de rosii cu ceapa, branza si jambon

C: salata de diverse cruditati

 

Meniul de sambata:

Md: conform

P: un pic de jambon de porc la rotisor cu rosie, un pic de branza

G: am mancat niste Jeleuri, 2 biscuiti de turata dulce si un cornuletid="red">

C: sandwish-uri Monti

 

Meniul de duminica

Md: idem ca mereu

G: chec de portocale (revin cu reteta daca vreti)[pofta]Moaleee si bun

P: o supaid="orange"> de la un eveniment, dar cel ce vindea nu a zis ca avea cartofi, iar eu am crezut ca era gulie, dupa ce am mancat o bucata de cartof, am luat numai zeama si ceapa; castaneid="orange"> si cateva guri de mar imbracat in caramelid="orange">.

G: niste jambon si o rosie

C: supa de legume conforma

 

Meniul de azi:

Md: idem

P: meniu chinezescid="red">, dar nu Monti, evident ca m-am tinut de burta timp de cateva ore...de la prajeala

G: un mar, o pruna

C: supa conforma

 

Deci .... da, sunt fff suparata pe mine, nu am calcat asa stramb de cand tin Monti niciodata, nu asa consecutiv, phhhh...

In fine, de maine sa nu mai ma abat de la plan, ca ma fac cat o [porc]

 

Rule your mind or it will rule you.

Montignac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Waw fetelor ce decise sunteti? M-as baga si eu la treaba asta cu 5 kg pana la Craciun mai ales acum ca ne-a linististit Ninha ca nu patm nimic daca nu resusim. Asta ar insemna ca la craciun sa am 66 kg, ham tentant.

 

Andanii tu ce inaltime ai? Nu slabesti prea mult? Eu chiar ma gandeam sa-mi fixez targetul la 65 si sa raman acolo. Am o prietena care a slabit mult si arata tare rau la fata, deh nu mai sunt nici eu la prima tinerete, mie sa n-o dreg pe-o parte si sa stric pe alta. Tu ce zici?

 

Puisorule esti o adevarat comoara la casa omului. Te incuscresti cu mine?

 

Brindusik si la mine e la fel de nebunie, desi sunt conforma manac haotic si ce-i mai rau la ore destul de tarzii. Da ce sa fac daca imi inchei ziua de lucru uneori la 2 noaptea, alteori o incep la 4 dimineatza. Vreau sa treaca naibii o data perioada asta.

 

Meniul meu e varza. Din motive de stat la lucru mult am cerut ajutor mamei cu mancarea si am primit ardei umpluti dar nu-s conformi. Asta e acum nu mai fac si mutre.

 

[pup][pup][pup][pup][pup][pup]id="teal">id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi! [flo]id="size3">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

somleacid="red"> cred ca se intampla ceva cu pamantul zau..ca parca toata lumea e bagata in priza...e prima oara cand vad lumea tipand ca nu au nush ce, intrand in panica canu gsesc nush ce...trimit mailuri gresite, se strica aparate...e ca le nebuni..pe langa faptul ca mie nu-mi iese nik cum trebe[bang][bang][bang]

 

nush cand o sa treaca perioada asta ca deja intru in colaps[q][q][q][q]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaid="red">, ne incuscrim, cum sa nu [:D] Mai ales ca avem de unde alege, toti s-ar potrivi ca varsta [:-)))][:-)))][:-)))]

 

Danaid="red">, frumoase pozele [olala] Am pus mai inainte si linkul la chiftele de ceapa. E reteta indiana cica si e delicioasa.

 

Genaid="red">, important e ca esti hotarata sa revii la calea cea dreapta [pup] Hai ca tu esti cea mai informata intr-ale dietei asa ca nu sa nu ne parasesti [flo]

Branduid="red">, sper sa treaca mai repede nebuneala si sa te calmezi [pup]

 

Meniu azi:

MD: chiftele de ceapa, iaurt usurel

P: lipie monti cu macris, feta si rosii

G: doua bucatele de biban rajit cu mujdei

C: dovleac copt

 

O zi frumoasa sa aveti [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, Puishoruleid="red">, tu ma innebunesti pe mine! de unde le scoti, fata mea? lipie cu macris? adica cum vine asta? ia spune-mi si mie sa fac si eu. am niste macris congelat. sau trebuie musai proaspat?

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor

 

Incep cu meniul de ieri, ca sa nu-l uit:

 

MD: Paine Wasa

G: cateva alune, dar putine

P: 2 oua fierte cu mustar, 2 rosii si o bucata de branza feta

G: cateva alune, iarasi putine

C: salata multa si o bucata de carne.

 

Azi:

MD: prajitura conforma

G: cateva alune

P: cred ca multa salata cu peste- mergem la restaurant

C: nu stiu inca.

 

Ninhaid="red">, ma prind atunci, daca nu mi se ia capu' :-D. E o provocare tare buna

Brindusikid="red">- saracuta de tine cu friptura. Se mai intampla. Macar cantarul a fost mai omenos cu tine, sper ca ti-a mai trecut supararea.

Puisoruleid="red">, e drept, am avut un weekend exceptional [pup]. Inca nu ma pot dumeri cum au reusit cu spaghetti sa aiba doar IG 10! or fi cu insulina? si nu e periculos pt pancreas?

Cum faci tu chiftelele cu ceapa? suna bestial!

Andaniiid="red">, ai dreptate, luand-o asa, 2,5 kg pe luna nu-i mult. Doar ca eu pe 1 octombrie aveam 67.3 si acum am 67.7. De asta m-am speriat :-D

Da asa sunt si eu motivata sa fac ceva...

Somleac si puisorulid="red">, daca va incuscriti io ma bag la nasit [:D]

O zi frumoasa va urez la toate.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puisoruleid="red"> da cate condimente necunoscute de mine in chiftelele alea .... daca nu pun nu sunt bune ??? hmmmm

ma bucur ca ti-au placut pozicile mele

 

Somleacid="red"> eu nu cred ca daca ajung la 60 kg voi fi prea slaba ... eu am 160 cm .... deci la 60 inca nici nu-s buna .... pe la 55 cred ca as fi idela la cat sunt de micuta

 

loreleiid="red"> hai ca impreuna reusim ... te inteles , si eu mai oscilez in sus si jos

azi dimineata m-am cantarit si am 65.5 ... am scazut putin .... merg spre bine [asia]

 

gennaid="red"> hai ca pup sus si mergem mai departe ... toate suntem pofticioase si mai deraiem , important este ca realizam si ne redresam [pup]

 

brandusikid="red"> as vrea sa te ajut sa iesi din starea asta .... hai ca trece, te pup [pup][pup]

 

ninhaid="red"> ce-ti mai fac copilasii ???? .... tu cum stai cu kilogramele ... te mentii la 60.5 ??? te-ai mai cantarit de atunci ????

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loreleiid="red"> [pup] sa stii ca si eu am o perioada cu foame nebuna [alcool] ... as manca si lemne [bibe] .... e din cauza trecerii la anotimpul rece [:)] pana se aclimatizeaza organismul nostru .... apoi ne mai linistim [:D][asia]

Teoretic nu e bine sa ne cantarim zilnic ... tocmai din cauza asta .... ca ne deprimam cand vedem aceste oscilatii .... cel mai bine e sa ne cantarim odata pe luna [:D][nani]

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andaniiid="red">, eu m-am cantarit chiar azi-dimineata, si aveam 61. dar nu pot sa ma plang, ca nici n-am prea fost conforma[:I]. Aseara, de ex, am mancat o felie mica de paine de secara cu salata de ton cu maioneza, ca le-am facut la rozatoarele mele ptr micul dejun, si n-am rezistat ispitei[pofta]

Copilasii sunt bine acum, dar stau cu inima stransa ca s-ar putea sa faca varicela (sunt cazuri la gradi). Cel mic, Matei, a inceput sa mearga in picioare si e foarte jucaus, fuge de noi si asteapta sa-l prindem, face cativa pasi si cade pe burta, dupa care o ia la fuga in patru labe. si tot asa, ne distram in fiecare seara. Iar Mirci ne pune sa dansam: "Tati, mai danseaza cu mami, dar ia-o-n brate pe sus, nu asa..."

Puishoruleid="red">, Somleacid="teal">, vin si eu la nunta, ca mesean, ca sigur o sa aveti meniu monti[:D]

Brindusikid="red">, ai scapat usor cu friptura aia. Mie mi-a luat foc aragazul o data. Chiar de Craciun[:D]

Genaid="red">, hai ca n-ai calcat chiar asa tare in strachini, cred ca toate mai avem cate un episod din-asta din cand in cand. Da-i 'nainte!

 

Azi am inceput cu cheesecake la MD, si am continuat cu chifla cu crema de branza (ce mi-a ramas de ieri la lucru)

P: ciorba taraneasca de legume + legume pe gratar

G:(adica acum[:D]) portocala

C: iaurt

 

Va [pup][pup][pup] si [flo][flo][flo]

 

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...