Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (178)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Brandusa, ce dreptate ai, si eu sunt intr-o alergare continua.

Si la job tot din "bug" in "bug" spre victoria finala...

 

Lorelei, ma intrebai de mancare de linte.

Se face ca mancare de fasole uscata, ceva in genul asta:

http://www.bucataras.ro/retete/mancarica-de-linte-rosie-cu-afumatura-3799.html

 

Eu o fac fara afumatura, carnatii ii pregatesc separat.

 

Va urmaresc si sper ca elanul vostru sa fie molipsitor.

 

O zi buna,

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pe cuvant daca inteleg! dimineata aveam 67 kg, asta in conditiile in care nu m-am abatut nicio firimitura de la monti...eu tot sper sa fie apa...

 

puisorule, sar'na de linkuri! am facut duminica niste briose din faina de naut, au iesit bunicele cred, ca mie nu-mi plac si nu am gustat, dar audienta a fost multumita. m-am cam chinuit cu ele, ca imi iesise un aluat fff gros si urat, am mai adaugat de la mine niste lapte monti.

 

azi am facut si niste briose "normale", din faina alba, ca voia sotul meu si altceva decat naut, au iesit superbe! pufoase, grasune, le las pt ei, ca nici nu ma tenteaza si se depun imediat pe fundul meu.

 

Luni am intalnire de 10 ani de la terminarea facultatii...initial am vrut sa nu ma duc, inca nu ma simteam bine in pielea mea, sa dau ochii cu oamenii care ma stiau de 48 de kg, eu avand acum 67 [q]. pana la urma, am decis sa merg, sper sa-mi si gasesc ceva de imbracat, sa stea cat de cat omeneste pe mine, ca tot ce am pantalon/sacou de dinainte de Monti atarna efectiv pe mine, ce am de dinainte de sarcina inca e prea stramt, ce port eu acum nu se preteaza pt eveniment (blugi, adica)...Am niste pantaloni negri, care sunt larguti, dar inca nu pica, sa vad cu ce-i combin in partea de sus...Am si eu niste probleme existentiale [alcool]

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup][pup][pup] fetelor pentru sustinere..o sa trec eu si peste asta...adik o sa trecem toate ca vad ca toate suntem in priza

 

arielid="red"> foloseste tot in favoarea ta! blugi cu pantofi cui[:D] si o bluza sexy[olala][olala] (depinde cum is blugii...dar cred ca astia ar fi mai usor de gasit..cum ai picioarele..subtiri sau grose?unde is puse kg la tine?)

 

tot vb cu mama zilele astea (care acum are 67kg de la 74 si eu ma zbat cu ale mele de 3 ani[bang][bang]) am hotarat sa beau ceai verde zilnic...cand am timp si de ala

 

dimi:Clatite cu brinza si gem

G:nu am avut ca am fost busy

P: orez cu sos de rosii

G: clementina, ceai verde, si niste pistacios

C: supa de pui cu tofu

G: struguri

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele [pup]

Multumesc de sustinere! [flo]

 

Iar am o zi de kaka [bang][bang][bang] (de azi dimineata plang...fara motiv[:D]), cred ca are legatura cu ce zicea Brindu, resimt presiunea.

Ariel, te inteleg perfect, nu am fost la intrunirea de 10 ani, din acelasi motiv.[:D] Sunt prea...grasa...nu aveam nimic cu ce sa ma imbrac... nu imi gasesc nimic care sa-mi placa...bla, bla...

 

Eu sper sa rezist si sa nu ma cantaresc la sf saptamanii.

Pana acum am fost cuminte, revin mai tarziu cu meniul.

 

Rule your mind or it will rule you.

Montignac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata [flo]

Meniul de ieri:

Md: paine Monti + dulceata conforma, un iaurt+ o cafea

G: o pruna

P: o salata cu rosii, ceapa, castravete, ridichii, branza feta si jambon

G: un mar

C: un ardei gras, 2 felii de jambon si 2 babybel

pe la 23 si ceva [:D] am baut un pahar de Gin tonicid="orange"> (din fericire tonicul era light)

 

Si hop, ma duc sa ma pregatesc de munca. O zi buna tuturor![pup]

 

Rule your mind or it will rule you.

Montignac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wooow!!! Arielid="red">, party-party[pk][alcool] Recomand o rochie neagra si sexy, nu poti da gres cu asta! chiar daca trebuie sa faci o investitie, merita sa te bucuri si sa te simti bine in pielea ta!

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aseara am fost cam [porc], am mancat trei sferturi de pizza Naturalex (adica o pizza cu blat din faina integrala si tarate, dar nu chiar monti, piept de pui, ciuperci, seminte de dovleac, porumb si masline). am pus ketchup de casa peste ea. delicioasa, dar cam multa. nu stiu ce m-a apucat[q]

 

Azi iar trecem pe baricade si o luam de la capat, pffff...

Md: iaurt

P: cred ca o sa-mi iau tot legume la gratar[pofta] Edit: nu mi-am luat legume la gratar, ci pulpa de pui la cuptor cu sote de fasole verde.

C: sper ca doar fructe, da, doamne, sa ma opresc aici de data asta[ruga]

 

e miercuuuuuuuri!!!! ceea ce inseamna ca se apropie weekenduuuul!!!

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fete frumoase

Meniul de ieri a fost o mare catastrofa. Toata ziua numai am mancat, dupa cum urmeaza [q]:

MD: prajitura monti, o bucata enorma

G: alune, putine. Mai tarziu ciocolata neagra o bucata buna

P: peste mult cu multe legume

G: alune si iarasi cioco neagra peste 70% cacao

Cina: o omleta cu dovlecei si o maaare salata de varza. Apoi am baut niste vin si am mancat o bucata enorma de branza.

 

Azi din fericire mi s-a potolit foamea aia de ieri si am mancat doar 1/2 felie de wasa si nu mi-e foame. La pranz o sa mananc o salata mare.

 

Andanii, sa te auda Dumnezeu. Ieri am mancat ca un campion :-(. Azi am vrut sa nu ma mai cantaresc, dar n-am rezistat...

Ninha, tare-s dulci copilasii la primii pasi. Imi imaginez cat va amuzati cu puii :-). Sa va traiasca.

CGE: cred ca in seara asta o sa prestez reteta, multumesc frumos pentru reteta.

Arielid="red">, frumusetea interioara conteaza. Si in afara de asta 67 de kg chiar nu e mult. Si eu zic sa te duci in orice caz. Dar nu fa prostia sa-ti iei haine foarte largi, astea ingrasa si mai tare. Ce ti-a recomandat Brindusik e foarte bine! Da' nici cu recomandarea lui Ninha nu ma fac de ras [pk]! Iti urez de pe-acum distractie maxima!

Brindusik id="red">- buna ideea cu ceai verde. Si eu mi-am cumparat, am gasit unul cu aroma de menta si e mai baubil. Dar cand il bea mama ta? Inainte sau dupa masa?

Genaid="red">, imi pare rau ca te simti asa. Gandeste-te ca depinde de tine sa fii fericita. Hotaraste-te sa vezi partea buna a vietii si sa te bucuri de tot ce ai frumos in viata. Eu cand am avut asa depresii am avut prima data lipsa de fier si a doua oara lipsa de magneziu. Tu cum stai cu mineralele?

Fetelor, va urez o zi cu mult soare in suflet [pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorelei, cred ca foamea ta e molipsitoare [:-)))], de ieri ma tot invart in jurul cozii de foame si nu stiu ce sa mai fac. Am trecut la supa si fructe, iar ca gustari caju si migdale. Dar unde altadata astea imi erau foarte de ajuns, acuma... ioc [q]. Da' vina e a mea, ca sunt sigura ca astea sunt repercursiunile batoanelor de ciocolata de saptamana trecuta [bang].

Ma duc sa-mi fierb niste linte, ca pana diseara mai e. Si mi-e o pofta de dulce, ceva de speriat. Da' ma tin tare... maine-poimaine ar trebui sa treaca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariel, si eu zic tot asa sa investesti intr-o rochita neagra care sa te avantajeze.

 

Ce e asta, ca ei te stiau la 48kg, crezi ca restul colegelor au ramas neschimbate.

Toate ne schimbam..

 

Si eu am niste zile nebune la serviciu, bine ca acasa e altfel[:D]

 

Meniu ieri:

md: p. prajita cu crema branza + cafea;

g: mure;

p: sarmale cu quinoa + iaurt ;

g: n-am avut

c: s. verde cu feta + lipie+ ceai;

 

Meniu azi:

md: lapte cu cereale integrale id="red">

g: piersica

p: sarmale +smantana;

g: migdale (doar cateva am la mine);

c: bors de pui + wassa

 

O zi buna,

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...