Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (178)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Danaid="red">, cantaresc mancarea si atunci sunt tentata sa mai reduc din ea. Si inevitabil, stiind ce multe calorii are painea sau branza de ex, incerc sa mananc mai putin din ele [:)]

 

Branduid="red">, mi-am amintit ca faceam desertul asta anul trecut si uitasem de el. Eu parca puneam gelatina si in compozitia alba. Trebuie sa caut reteta.

 

Cristinaid="red">, si mie imi place salata de conopida si in perioada asta incerc sa mancam cat mai des, mai ales ca e asa ieftina acum. Azi a pus maica-mea la congelator conopida asa ca vom avea si la iarna.

 

Loreleiid="red">, esti mai bine? [pup]

 

Meniu azi:

MD: chiftele de ceapa cu iaurt

P: lipie cu macris, feta si rosii

C: musaka libaneza

 

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata, fete dragi.

Va invit cu drag azi la o [pahar], ca-i ziua sotului :-)

Cred ca diseara o sa cad in pacat la greu [:D]

 

Tocmai am fost anuntata ca am fost nominalizata la gala romanilor din Elvetia, m-au sunat de la Ambasada sa le dau adresa, ca sa-mi inmaneze nu stiu ce diploma. Am ramas masca. E drept ca inainte m-am ocupat mult si-am organizat o multime de chestii -distractii, strangere de fonduri pt copii bolnavi, dar de cativa ani incoace e pauza: http://www.casa-romanilor.ch/gala-romanilor-din-elvetia-editia-2012

Oricum e o onoare mare pentru mine si ma si simt tare magulita [olala]

 

Puisoruleid="red">, mai intai felicitari pentru scadere, super, ma bucur pentru tine. Am scris ieri amandoua o data si am citit mesajul tau abia dupa [flo]

Si da, imi merge din nou bine, slava Domnului!

Genaid="red">, cantaru' ala de pe 1.11. ma cam sperie, dar asta e. Oricum, azi dimineata arata 67.3. Cred insa ca maine o sa arate ceva mai mlt [:I]

Andaniiid="red">, si eu am impresia ca in ultimul timp mananc mai mult. Si intr-un timp ma bucuram cat de putin incepusem sa mananc.

Cgeid="red">, noi avem gutui in gradina, vreo 3-4 copaci. Doar ca nu sunt gutuile alea pe care le stim noi: sunt parfumate, dar cumplit de tari! Gutuile din copilaria mea se lasau muscate, astea de aici doar cu riscul de a-ti pierde vreun dinte...

Brindusikid="red">, m-ai imbolnavit cu poza, arata bestial!

 

Si acum meniul meu de ieri:

 

MD: o bucata de prajitura monti

G: alune crude

P: branza feta, 2 rosii si oua fierte cu mustar

G: iarasi cateva alune

C: un carnat pe gratar cu salata.

Dupa vreo ora [:I] am mancat o prajitura conform. Cred ca e gresit, ca n-am asteptat mai mult...

 

Va pup cu drag si va urez un weekend minunat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hei...ce-i cu voi?? va bucurati de zilele calde pana nu vine iarna?[:D](la mine deja is 3 grade zilnic si se simt cu minus)

 

io azi am stat acasa..dormit si mancat..exact ca un [porc] cu diploma

 

meniul meu azi:

 

Md: wasa cu brinza

P: 2 bulanase de pui cu goacamola si wasa

G: 2 eclereid="orange">(de pe care am luat partea de ciocolata de deasupra ca era ff dulce), si o patratea de cioco neagra mult mai tarziu, o mana de fistic

c: paste cu sos de rosii

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [cafea]

 

Loreleiid="red">, LMA consortului si felicitari si tie pt nominalizare [flo]Sunt convinsa ca nu a fost degeaba [pup]

 

Danaid="red">, am uitat sa scriu, nu simt nevoia gustarilor deloc. Spre fericirea mea [:D]

Brandusikoid="red">, asa e, la noi e cald inca dar de azi vin ploile [q]

 

Meniu ieri:

MD: wassa, ou fiert, ardei

P: ciorba de fasole cu costita afumata

C: un gogosar umplut cu carne de curcan

G: dovleac copt si o bucatica de http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/26677/Reteta-Montignac-Terina-de-zmeura/

 

La terina am pus ricotta ca sa fie mai putin grasa dar si rezultatul e mai putin bun :(. Nu e asa de fina ca si cu crema de branza, dar e ok.

 

Azi:

MD: pancakes monti cu magiun de prune, suc de mere si morcovi homemade

P: supa crema de praz si conopida, mazare cu gratar de piept de curcan

C: dovleac copt si terina

 

Pe saptamana viitoare am planuit asa:

- spanac cu ochiuri

- quinoa cu ciuperci

- spaghete cu sos de legume

- broccoli cu somon la cuptor

 

Va pup [pup][pup][pup]

 

 

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai vai loreleiid="red"> ce nesimtita is!!..pana sa te felicite puisoaraid="red"> nu citisem mesajul tau....FELICITARI PENTRU PREMIU [flo][flo](eu cred ca au vrut sa-ti bata apropo sa te mai implici ca ininate ca-ti simt lipsa[:D][:D])

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Montignacelor va pup [pup][pup]

 

Io m-am cantarit sambata si am 65 ... speram macar sa ajung la 64.5 ... hmmmmm de doua saptamani mananc impecabil de cuminte si foarte greu merge ... inclin sa cred ca mananc prea mult [bang] de azi incepand iau masuri

Aseara am mancat la cina bun bun [pofta]... cartofi copti in coaja, dovleac copt si ceapa coapta in coaja ... cu varza murata .... demential de bun si ingrasacios, asa de ciuda ca nu a fost pe cantar ce am vrut eu [:D][alcool][:-@]

 

Puisoruleid="red"> esti o fericita ca rezisti fara gustari ... eu lesin daca nu mananc macar un mar, iaurt ... macar o gura doua de ceva [alcool]

Hmmm, cantaresti mancarea ... dar de unde stii cat trebuie sa mananci ??? stii ca legume ai voie atata, carne atata [:D][:D] da? ... de pe slabute.ro ???

 

Brandusikid="red"> suna bine ce povesteti acolo de reteta [pk][pk]

 

Loreleiid="red"> La multi ani sotiorului [flo] si felicitari pentru nominalizare [pup]

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, montingnace dragi. V-ati trezit? poftim, va astept cu o cafeluta buna

Ce mai faceti, cum ati petrecut weekendul?

La noi a venit iarna. Zapada e de peste 20cm si arata superb, ca in basme! Nu am parasit casa tot weekendul si-am gatit si-am facut prajituri (monti) si cam atata toata ziua. Vineri am petrecut pana tare tarziu si-a trebuit sa ma refac :-)

 

Meniul de sambata:

MD/P (pe la 11:30): omleta cu salata de varza cu rosii.

Cina: am facut linte verde (comandata la montignac) cu o bucata de carne de vita

 

Duminica:

MD: branza feta cu o rosie si putina linte

Pe la 3: brownies monti

Cina: ciorba de pasare si friptura de pasare la cuptor cu legume.

 

Cantarul arata azi 67.5, deci nu atat de catastrofal cum mi-am imaginat dupa ziua sotului [:D]

 

Puisoruleid="red">, multumesc frumos de urari, esti o dulce! [flo]

E drept ca intr-un timp am organizat si facut enorm de multe pentru comunitate, dar de cativa ani e pace rau [:D]

Brindusik id="red">si tie iti multumesc pentru felicitari [pup] E tare posibil sa fie un fel de apropos, sa m-apuc iar de treaba [pk]

 

Va urez o zi frumoasa!

[cafea][cafea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, poftiti de cafeliti[cafea][cafea][cafea][cafea][cafea]

 

Lorelei felicitari pentru nominalizare.[pk]

 

Puisor felicitari pentru scadere. Si eu ar trebui sa ma cantaresc dar n-am curaj. Am trecut de la cantaritul zilnic in extrema ailalta nu mai vreau sa ma urc pe cantar.

 

Eu l-am sarbatorit sambata pe Matia asa ca am avut abateri la greu. Revin cuminte astazi , sper ca raul sa nu fie asa de mare. Ca urmare n-are rost sa pomenesc de meniu, iar pe ala de azi nu-l stiu.

 

O saptamana fericita va doresc.id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi! [flo]id="size3">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Danaid="red">, imi cantaresc mancarea si apoi o calculez pe site. In principiu aveam intre 200 si 300 de calorii la o masa. Dar de ex daca am cantarit 4 felii de wassa cu magiun si apoi am calculat, m-am ingrozit de cat de multe calorii erau si am renuntat la o felie. Si asa am redus din portii. Acum de ex nu mai cantaresc ca mi-am facut o idee cam care ar trebui sa fie portiile.

 

Mihaid="red">, LMA viitorului posibil ginere [pup]

Loreleiid="red">, e bine ca iti place zapada [:)] Cred ca aveti parte din ea din plin.

 

Azidimineata cantarul meu prietenos imi arata 55.6id="red"> [pk]

 

Cu meniul revin mai spre seara. O zi faina [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata,

 

Sunt ramasa in urma de sapt. trecuta cu urarile ptr sot de Lorelei, si pentru nominalizarea ei.

 

"La Multi Ani" ptr sot si felicitari pentru nominalizare.

 

Ce frumos trebuie sa fie acolo la voi cu zapada, pastrati-o !!

[flo][flo] nu de alta, dar presimt ca si aici vom avea din belsug.

 

Atmosfera asta imi place si mie: stat in casa, cand ninge si bucatarit.

Bine ca la tine, bucatareala a fost Monti.

 

Somleac, "La Multi Ani" ptr Matia!! Wauu, 6 ani!!

 

Puisor, felicitari ptr scadere.

 

Meniul meu de ieri:

md: clatite monti cu gem conform de zmeura + cafea;

p: friptura de porc cu gogonele murate- productie proprie;

c: tocanita de ciuperci cu c. de pui;

 

Azi:

md: p. prajita cu gem conform zmeura+cafea;

g: mure;

p: friptura de porc cu varza calita murata + iaurt 0%

c: orez integral basmati cu ardei de 2 culori.

 

O sapt. buna si conforma,

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...