Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (178)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata, dragelor

 

Andanii, am scris cam in acelasi timp ieri [pup]. Mersi frumos pentru felicitari, esti o dulce. In privinta cantarului, mai asteapta putin, poate e doar o zi de oscilare a greutatii. Iti tin pumnii!

Somleac, multumesc pentru felicitari [pup]. Sa-ti traiasca micutul Matia si sa va aduca multe bucurii! [flo]

Puisorule, woww, esti tare! eu n-as putea sa-mi cantaresc mancarea. Ma uit din ochi asa si vad- e mult sau putin. Cred insa ca e vorba de vointa, insa la capitolul asta nu stau din pacate tare bine. Felicitari si pentru scaderea in greutate, esti o fericita! [flo]

Zapada nu-mi place decat la inceput primele zile, dar asta e, n-am ce face...

Cge, multumesc frumos pentru felicitari [pup]. Cum e pe la voi? sper ca nu stai in zona afectata de uragan/cutremur? Sunt convinsa ca aveti zapada slava Domnului [:D]

Cum faci orezul basmati? sunt cam in pana de idei la capitolul orez cu basmati cu ceva.

 

Meniul meu de ieri:

 

MD: un pachetel de Wasa

G: alune (cand termin rezerva din sertarul biroului nu mai cumpar!)

P: 100gr mozarella si rosii cirese din alea mici

G: alune

C: 2 farfurii de ciorba de pui cu ardei iute.

 

Cantarul arata mai mult, cu toate ca am mancat conform, cred eu. In ciorba de pui am pus 2 morcovi, cred ca asta e singura greseala?

 

Va pup cu mult drag si va urez o zi frumoasa

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata [flo]

 

Cristinaid="red">, si noua ne plac tare gogonelele dar eu am noroc ca le pune mama [:D]

 

Loreleiid="red">, probabil ca tot cantitatile sunt de vina si la tine [:)]

 

Meniu ieri:

MD: oua ochiuri, doua felii mici de wassa, ardei

P: ciuperci sote cu cascaval paneid="red">

C: mazare cu gratar de curcan

 

Azi:

MD: avocado, ardei, wassa

P: pancakes conforme cu dovleac

C: quinoa cu ciuperci

 

Diseara vreau sa fac si briose cu dovleac sa duca maine Stefi la gradi pt petrecerea de Halloween. Ne vom distra intre fete [pk]

 

Unde sunteti fetelor??? Stiu ca e deprimanta vremea de afara dar da-ti un semn de viata macar [pup][pup][pup] Ninha, Diana, Mel, Kallista, Danielaid="red"> la apel!!!

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va puppp montigirls [pup][pup]

 

Ce sa mai spun ... mi-e foamne , o fi din cauza frigului ??? ... si mananc mai mult decat ar trebui si cu siguranta nu slabesc din cauza asta

 

meniul meu de ieri:

md. branza dulce cu ton din conserva si ardei iute

g. iaurt

pr. carne de pui la cuptor cu varza murata

g. dovleac copt

ci. trei cartofi copti in cuptor id="red">(mi-e pofta de 5 luni) cu urda si ceapa rosie

ceaiuri multe si apa multa [pofta]

 

Puisoruleid="red"> si mie-mi plac gogonelele si mi-a pus mama mea mute borcane anul asta [pk] mare noroc am cu mama , cred ca nimic n-as avea in camara [:D]

Sa stii ca e deprimanta vremea de afara .... [q][q]

ce prietenos e cantarul cu tine .... superrrrr [pk][flo]felicitari

 

Loreleiid="red"> nu stiu daca e temporara oscilatia ... nu ma mai cantaresc deocamdata

Ai zapada ??? mvaiii ce fain de tine ... ador zapada ..... hmmm, dar sa nu fie frig [bibe]

Orezul basmati ca orice orez il fac ... cu legume ... fac un ghiveci si le combin [pofta]

Deja ma disperi cu alunele [q]... e cam mult zilnic alune la cele doua gustari , sincer [bang] mai ai mult din ele ?????

 

Somleacid="red"> vezi ce-ti spuneam eu .... de la cocotata pe cantar cum eram am trecut in partea ca mi-e teama sa ma urc pe el [:D][nani]

Sa-ti traiasca feciorul La multi ani ! pupici .... pai nah, nu e bai ca ai avut abateri in we , important e ca le recunosti, ca-ti dai seama ca ai facut rau si ca ai revenit pe calea cea buna [pk][flo] te puppp

 

Brandusikid="red"> cum esti??? te-ai mai linistit ???

 

cgeid="red"> ai facut gem de zmeura ??? vaiii ce-mi place si mie ... bine ca nu am [:D]

 

ninhaid="red"> ???? cucu ???? pe unde esti azi ??? hai la pupacit [pup][pup]

 

ariel, carmen, child, daena id="red"> ????? nu ne mai iubesc oare ??? nu le-am vazut de multisor .... sau nu ???

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Mi-a fost dor de voi [pup] dar abia azi am reusit sa citesc din urma.Deocamdata am net cu portia peun stick de la vecini, sper ca intr-o luna sa vina sa ne monteze cablul. Ultimele 2 sapt cu mutarea au fost de groaza, niciodata nu am crezut ca putem avea atatea lucruri...[bang] Inca nu suntem 100% aranjati, astept sa isi faca sotul timp sa monteze dormitorul, intre timp dormim pe canapea [:D]

Despre meniu nici nu are rost sa vb, ca am trisat la greu.Ma bucur insa ca nu am luat kg, dar nici n-am dat jos. Sper ca de sapt viitoare sa imi intru in ritm.

Am o obsesie nebuna, in fiecare zi cand vin acasa frec si dezinfectez cate-un coltisor, fostii locatari pareau cam ciudatei...[alcool]Mi-a luat aproape o sapt sa termin bucataria, am frecat inclusiv partile laterale din ext sertarelor... [batcap]

Va pup pe toate si ma bucur ca v-am gasit!![flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiii, nu-mi revin din foame de la vremea asta!!! de cand au inceput ploaia si frigul sunt tot infometata, si nu oricum, ci cu pofte de paine, paste si biscuiti. nu mai pot manca fara paine, asa ca incerc sa nu mananc grasimi din-alea grele, macar.

 

Azi am mancat asa:

Md: un iaurt si 2xFibrobar

P: chifla fitness cu ricotta si rosie

C: am luat niste caneloni si ma gandesc cu ce sa-i umplu. ceva fara grasimi. niste dovlecel, telina, vad ce mai gasesc prin casa, si pun sos de rosii peste. sa vedem ce iese... any suggestions? eu am gasit reteta asta: http://retete.acasa.ro/mancare-35/paste-cannelloni-cu-legume-de-vara-168931.html

 

V-am citit mereu in timpul asta, dar nu mi-a venit sa scriu de suparare ca nu sunt in stare sa ma tin de treaba. cantarul vad ca inca nu s-a suparat, aveam 61 azi-dimineata.

Brindusikuleid="red">, cand ne cantarim ptr noiembrie? pe 1 sau in primul weekend?

 

Va pup si spor la treaba![pup][flo]

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andaniid="red"> ieri am terminat cu prezentarea de care eram stresata de vreo 2 sapt...o iesit bine..sper ca sapt asta sa apuc si eu sa dorm ca oamenii[alcool][alcool]

si eu am mancat in vichend cartofi fierti cu brinza de vaci [:D]

 

ninhaid="red"> sa ajungem sa deschid capitol nou si dupa va invit la cantar...deci probabbil cel mai bine e pe luni sau duminica

 

ieri si azi am mancat pe coclauri nu va spun cat am calcat in strachini...[:I][:I]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele [flo]

Am avut iar niste zile grele...dar m-am tinut de Monti, recunosc ca nu mai stiu exact ce am mancat; dar conform [:D]

Azi am mancat mai mult, plus ca am dormit mai mult...sunt cu "vizitatorii" pe cap si am zis ca mor de burta, asa ca m-am cam rasfatat.[8D]

 

Andanii [pofta][pofta][pofta][pofta] cartofi copti de aia in coaja? [pofta] vreau si eu!!!! nu am mai mancat de anul trecut si asa mi-e pofta....

 

La mine nu merge faza cu kcal si cu cantaritul, am incercat si eu vreo jumate de an si am devenit f bizara...acum cam stiu cat are o farfurie din ochi! la fel si cu kcal, le cam stiu, tot din ochi! eu sunt de cand ma stiu la 1000 kcal pe zi, dar s-a obisnuit organismul asa si nu mai slabesc.

Pui daca ai un telefon android este o aplicatie buna, care te-ar ajuta in sensul asta.

Daena, stiu cum e cu mutarea! v-ati mutat cu o firma sau voi? cand ne-am mutat am avut 2 camione si ne-a costa 2mii de eur. (distanta era de nici un kg intre locatii)

 

[pup]

 

 

Rule your mind or it will rule you.

Montignac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Lorelei! La multi ani, Matia! id="red">

 

Ieri am avut reuninunea, a iesit foarte bine. Colegii mi-au zis ca sunt neschimbata [pk].

Am avut marea surpriza ieri dimineata sa intru in blugii de dinainte de sarcina cu Teo, blugi pe care ii ador efectiv, asa ca am capatat curaj si m-am imbracat cu ei (sunt ffff mulati), cu botine cu toc, o bluza lejera si cu accesoriile potrivite, cred ca am aratat cat de cat ok.

Pt psihicul meu a contat mult sa vad ca m-am apropiat de primul prag si anume greutatea de dinainte de Teo. Acum ma ambitionez pt pragul 2 si anume 60 kg.

 

La intalnire am fost cuminte si mi-am aranjat ca meniul sa fie Monti, am calcat putin stramb ca am pus jumatate de plic de zahar in cafea, caci imi uitasem indulcitorul acasa.

 

Nu am apucat sa ma cantaresc ieri, insa vineri am avut 65.8, in we iar a crescut "greutatea", iar azi, pe la pranza aveam 66.5, insa mancasem ,bausem, nu e relevant. Asa ca...raportez saptamana viitoare.

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

arielid="red"> mega super truper cool...ce ma bucura ca mi-ai ascultat sfatul[olala][olala]...poze nu ai facut? ca poti sa le pui pe www.4shared.com sa te vedem si noi[:D][:D]

 

invitatia cu pozicile e pentru toate fetele noi pe aici...acolo avem noi montigirls cont si sunt poze cu noi de-a lungul vremii...pentru detalii de id si parola...doritoarele is rugate sa-mi scrie un PM...ar fi chiar ff frumos sa ne cunoastem mai.."vizual"[pk][pk]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...