Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (178)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata [cafea] Ninha, mi-e dor si mie de dimineti de-astea [q] Meniu ieri: MD: wassa cu salata de conopida P: supa crema de conopida G: o felie de clafoutis cu mere C: gogosari umpluti cu carne de curcan Azi: MD: wassa cu zacusca de ciuperci P: salata cu rosii, ardei, ton,salata verde si telemea C: friptura de curcan cu fasole verde Sunt tare necajita, in loc sa slabesc ma ingras [bang] Dar ma apuc de calorii ca vad ca asa nu merge si musai sa slabesc pana la sfarsitul lui noiembrie. Sa vad daca imi raspund de pe slabute.ro ca mi-am uitat userul si parola. O zi faina [pup][pup][pup] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [flo] va pupppp [pup][pup][pup] meniul meu de ieri suna cam asa : md. un fresh de ananas si apoi dupa 30 min doua oua fierte tari g. un mar verde pr. fasole verde cu patrunjel frunze + gratar de vita g. ceai ci. gratar de vita + salata verde un ceai si foarta multa apa pe timpul zilei intre mese Puisorule offf , nu te descuraja , e o perioada mai nasoala la tine , sunt sigura ca incepi sa dai jos curand [pup] Daena nu e foarte bine ca nu mananci nu ??? mananci mai putin dar e bine sa mananci [asia] brandusik tot imi propun sa fac saratele de un an de zile ... nu reusesc deloc sa ma mobilizez andanii [flo][hia][hia] 2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning!!! A-ha, Child, acum am inteles. si iese o gustare de rontait, nu? trebuie s-o fac si eu pe asta, s-o rontai in loc de alune. Puisorule, daca ti-e dor, go for it! face bine si la slabit[:D] Meniu ieri: MD: un iaurt (eu cand zic un iaurt, ma refer la unu de 330 de ml, deci ... zdravan) P: o salata mexicana G : cateva chipsuri cu mustar [:I] Azi-dimineata mi s-a parut mie ca m-am trezit un pic mai usoara si nu m-am putut abtine sa ma cantaresc. surprise!!! 60,5 kg! 1kg minus. Mai sa fie, ce-o fi asta? o fi o chestie efemera, sa vedem daca se stabilizeaza... Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [flo] Ieri am fost f ocupata, ca si astazi [:D] dar intru repede sa zic ce mai fac. Meniul de ieri: nu mi-a fost deloc foame, asa ca la MD am luat o cafea si un iaurt mic (125ml da?- nu ca ninha) P: ceva fructe (vreo 2_3) C: niste sushi Meniul de azi: Md: o chifla cu dulceata Moni (nu mai fac! maine imi vine painea Monti) G: o banana (imediat dupa 2h de sport) P: o salata verde, un pic de peste si 3 felii de cascaval G: o sa iau un mar C: niste salata cu oua fierte Fetelor, cam cat sport pe sapt este indicat ca sa slabeti? Nu ca sa te mentii? Si nu sport de ala de sala ci aerobic + gimnastica care faci pe covoras+ zumba. Aquagym nu pun, ca de la ea nu se slabeste, ca nu ma oboseste de loc, mi se pare mai mult de fâs. Eu fac cam 4h pe sapt gym + 2h aqua, dar parca nu slabesc! Si nici nu sunt sportiva.[asia] Pup toata lumea, ma duc la munca![pup] [url="http://swlf.lilyslim.com/RAyNp2.png"]Rule your mind or it will rule you.[/url] [url="http://sddf.lilyslim.com/gtOXp2.png"]Montignac[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gena depinde si cine iti preda AQUA..pe mine tipa ma omoara...cel putin vinerea la propriu abea merg[alcool]..si mi s-au modelat mainile frumos de la aqua...ca eu cam asta faceam..aqua pentru maini si gym pentru picioare si fund. Daca vrei sa slabesti aerobicul te va slabi..dar cred ca cel mai mult slabeste alergatu (lucru pe care eu nu-l pot face..) meniul meu azi: Md: paine integrala cu brinza tartinabila, si ultima clatita cu gem conform G:para, si ceai cu lapte, P: legume la tigaie cu carne la cuptor G: para, nectarina, saratele(vreo 5) C: planuiesc sa-mi fac supa

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

brindusik, andanii, ariel, puisorul, ninha, child multumesc mult de tot pentru cuvintele frumoase, mi-au mers la inima [pup] Sorei mele i s-a controlat si insulina din ultimile 3 luni si s-a vazut clar ca n-are diabet. Azi era extraordinar de fericita :-). Am petrecut un weekend minunat amandoua in Alpi, am plecat de la lacul Brienz care are o culoare superba turcoaz si am mers pana la Interlaken. Vremea a fost un vis si peisajele iti taiau respiratia. A fost primul nostru weekend in doua si ne-am amuzat copios... Duminica seara am pregatit acasa o supa crema de dovleac ce a iesit bestiala si am mancat-o. Cred insa ca e interzisa, sau nu? Oricum, cantarul arata luni dimineata 67.9 kg (600 gr mai mult) si imi venea sa plang, nu alta. In curand are si barbatelul ziua de nastere si tot duminica seara am facut un tort cu ciocolata si prune nemonti care-i place lui. Am lasat-o sa se raceasca, gandindu-ma ca a doua zi o bag in congelator. Vine fiica-mea, vede tortul asa frumos, nu intreaba ci-si taie o felie si mananca. Imi venea s-o iau de ureche, nu alta. Mi-a promis ca in weekend face ea o prajitura (are 21 de ani). Luni am fost foarte foarte cumintica: MD: cativa biscuiti wasa Gustare: castane (este voie???) Pranz: o pulpa si salata Cina: 2 oua fierte, o rosie si un gogosar. Azi dimineata aveam 66.5 kg, adica 1.4 kg mai putin decat ieri. CUm e posibil? Hm, nu mai inteleg nimic... Meniul de azi: MD: cativa biscuiti wasa Pranz: putina branza mozarella si putin carnat de casa Gustare: o jumatate de felie de chec (am fost in vizita) Cina: o omleta cu dovlecei si salata. gena-, reteta de brownie o s-o fac cu siguranta, suna super! brindusik, din pacate nici eu nu pot sa alerg. Ultima incercare a fost la inceputul lui august si inca mai merg la fizioterapie, ca schiopatez, mi s-a inflamat un tendon. Tu de ce nu poti alerga? mare pacat pe noi... Ariel, cred ca sora-mea are exact ce ai si tu, oricum doctorul s-a exprimat ca e cam 95% sigur. Mai astepta ultimile analize care sa-i confirme banuiala. Oricum, i-am povestit toata povestea ta si-a linistit-o enorm. S-a apucat acum de-un montignac mai usor, ca ea de fapt trebuie sa se ingrase. Ninha, felicitari pentru greutate, imi dau seama ce fericita esti [pup] Fetelor, am comandat de pe site-ul lui montignac spaghetti care au IG 10!! si le poti combina cu orice. Sunt cumplit de scumpe, dar mi-e o pofta de spagheti!!! va spun ce si cum cand le primesc. Eu inca am concediu si savurez. Maine are insa soacra-mea ziua de nastere, asa ca banuiesc ca o sa calc putin cu stangul. Asta e. Va urez o seara frumoasa si va pup cu drag.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorelai ce bine imi pare pentru sora ta[batetoba][batetoba][batetoba].. cat despre alergatul meu am incercat luna trecuta de 2 ori in ambele dati mi s-a fcut rau ff tarecred ca nu stiu sa respir cum trebe..ori mi se ridica prea tare temperatura corpului si creierul meu incepe sa clocoteasca[:D][:D]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, nici eu nu pot sa aleg, de fapt nici nu am voie sa fac sport, de la cardiolog, dar...trisez...[:D] Cum am observat ca alergatul imi face mai rau decat saritul si agitatul... O sa vedem peste 2 sapt, cand o sa fac o luna intreaga de sport intensiv. Ma duc la somn ca sunt sper obosita.[pup] [url="http://swlf.lilyslim.com/RAyNp2.png"]Rule your mind or it will rule you.[/url] [url="http://sddf.lilyslim.com/gtOXp2.png"]Montignac[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...