Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (178)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Salut! Intru si eu in clubul celor care nu pot alerga, eu din cauza de coloana. Si la aqua ma duc asa de rasfat, nu ca m-ar munci [:D] Dar imi place sa ma balacesc, sa fac sauna [:I] Gena, slabesti cu cardio gen tae bo, zumba, la care transpiri [:D] Lorelei, ii mortala fiica-ta [:)] Abia astept sa ne zici din ce sunt facute spaghetele alea ca si taratele au IG mai mare. Mi-am amintit parola la contul de pe slabute.ro asa ca de azi numar si caloriile, pe langa monti. M-am dezumflat cand am vazut ca in 50 de minute de pilates consum doar 220 de calorii [bang] Meniu azi MD- zuchinni a la Maya P- fasole verde cu friptura de curcan(ramasite de la cina) C- orez basmati cu scoici si sos de soia O zi buna sa aveti [pup][pup][pup] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna[flo] Da, eu si la gym traspir de numa...[:-@] Pastele Monti IG10, le-am incercat [:D], sunt f scumpe, adica acum ca e promotie este 15 eur pe 4 pachete 500gr. Eu am luat numai un pachet, dar nu prea sunt o consumatoare de paste de felul meu. Pe eticheta nu scrie ce contin, decat paste din grau dur si fibre alimentare solubile (semoule de blé dur, fibres alimentaires solubles prébiotiques) Pe un forum francez, cineva zicea ca sigur contine insulina...sau ceva de genul asta, care scade nivelul zaharului din principiu...Sper ca imi amintesc bine si nu zic prostii...ca sunt cam pe dinafara cu biologia si chimia. Oricum multi de pe aici recomanda consumarea lor din cand in cand. Ca si gust nu am simtit prea mare diferenta fata de cele normale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelei, uite ce am gasit de dovleac: "Bien qu'ayant un IG élevé, ces aliments ont un contenu en glucide pur très faible (5% environ). Leur consommation en quantité normale devrait donc avoir un effet négligeable sur la glycémie." Cred ca supa crema, e cumva de faza 2. M-am interesat ca si noi tot supa din asta avem. Ma bucur mult de vestile bune despre sora ta! In res, v-am citit, confirm ca brownie ies f. bune si mi-a placut si reteta data de Ninha ptr slabit. Ce nu facem ptr 1 kg in minus!!![:D] Ani, o sa se miste si cantarul, cred ca e mult pana se urneste. O zi buna si conforma, Cristina, mama lui Victor si a Ancai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniu de ieri: md: p.prajita cu gem de capsuni conform + cafea; g: cubulete pepene rosu; p: carnati cu conopida gratinata + desert iaurt 0%; g: cateva migdale; c: musaca de dovlecei cu salata verde; Meniu de azi: md:md: p.prajita cu gem de capsuni conform + cafea; g: struguri (cateva boabe); p: musaca de dovlecei + s. verde + iaurt; g: cateva migdale; c: supa crema de dovleac; Cristina, mama lui Victor si a Ancai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci eu iar is peste cap cu treburile ashea ca meniul meu azi: Md: lapte cu fulgi G: saratele, o felie de rulada cu ciocolata, ceai cu lapte, ananas P: legume cu o bucatica de carne G: restu de ananas(am avut doua felii la mine), saratele, un biscuite si cateva aluned e padure C: supa si acum cad la datorie dupa 12 ore de stat pe scaun[nani][nani]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea ocupata ???????? [:-@][:-@][:-@][:-@] va pup pe toate cu drag [pup][pup] Mie mi-au venit azi noapte musafirii nepoftiti si ma simt tare nasol, dureri de toate cele ... of of .... doar un pat mare vad in fata ... si din pacate mai trebe sa stau pana la 4, apoi sa iau copilul de la scoala si sa il duc la dentist (i-a scos aparatul luni si luat masura de alt aparat nou si azi e gata) [:D][:D] ... probabil ca pe la 6 abia ajung acasuca [q][q] Ieri am mancat la fel ca si alaltaieri .... trei zile am mancat aceeasi fasole verde cu gratar de vita .... [pk][pk] Azi am avut ciorbica de legume cu pipote si ardei iute .... va spun maine meniul de azi [:D] In orice caz va anunt ca-s mai cuminte ca niciodata .... musai sa urnesc acel cantar din baie care ma supara in ultima vreme [alcool][alcool] .... o sa ma cantaresc luni [:I] sau sa astept o luna oare ????? [asia][bibe] Brandusik rulada de ciocolata .... mvaiii , ispita ce esti [bang][bang] puisorule superrrrr .... mult succes la numarat calorii ninha te-ai mai cantarit ??? .... m-ai ambitionat sa stii [olala] .... musai trebe sa te ajung [pup] helooo .... celelalte pe unde sunteti ????? andanii [flo][hia][hia] 2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau, frumoaselor! Andanii, bine ca te-ai ambitionat tu, ca eu mi-am luat-o in cap. azi de ex, am mancat niste scoici la tigaie facute in unt + paine integrala prajita[:I]. de fapt nici nu mai trebuie sa zic ca e integrala, ca oricum cred ca nimeni nu mai mananca paine alba pe aici. Acum sunt la G = struguri. sper sa nu mai mananc nimic pana maine, decat eventual niste fructe. Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...