Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (178)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata [cafea] Ariel, caut reteta de briose pe care am mai facut-o si o postez [flo] Lorelei, ma tenteaza ideea de lapte de cocos ca nu am folosit niciodata. Astept sa apara dovleacul si la noi pe piata. Andanii, sa stii ca merg lucrurile cu reducerea portiilor. Sunt super-mega-extra-happy ca azidimineata imi arata cantarul cu minus [olala]. In conditiile in care si astept rusii dintr-un moment in altul [pk] Si sa va scriu despre meniul nostru de weekend si pt saptamana viitoare: - azi fac asa: supa de pui cu fidea de grau dur, tocanita de pui si http://www.lauraadamache.ro/2008/03/tarta-alpina-de-mere.html dar cu pere( am primit niste pere tare frumoase si nu stiam ce sa fac cu ele) si monticizata - maine fac osso bucco - tagliatelle proaspete( facute de mine daca imi ies) din faina integrala cu sos pesto, supa crema de conopida - musaca de vinete cu carne tocata de curcan - pastrav la cuptor cu legume mexicane - mazare cu ochiuri Aici ploua si e o vreme asa deprimanta, numai buna de gatit [:)] Un weekend linistit va doresc [pup][pup][pup] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna [flo] Nu am mai intrat, ca sunt super racita [q] problema este, ca desi nu prea am mancat si mai mult doar struguri, am observat ca am pus pe mine aproape un kg. Ma gandesc ca o fi de la muschi, ca din cauza sportului... chiar nu am mancat nepermis, am facut mai multe mese de fructe... Offf, greu cu kg care le ai de ani de zile... [pup] [url="http://swlf.lilyslim.com/RAyNp2.png"]Rule your mind or it will rule you.[/url] [url="http://sddf.lilyslim.com/gtOXp2.png"]Montignac[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gena desi nu ne vine sa credem [:I].... fructele ingrasa [alcool] sunt multe regimuri si multi nutritionsti care nu includ nici o masa de fructe tocmai din aceasta cauza [pk] iar strugurii ingrasa de doua ori mai tare din cauza ca ei contin foarte mult zahar [bibe][asia] andanii [flo][hia][hia] 2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu o sa spun maine ce fac kg mele[alcool][alcool]..nu am prea multe sperante..mai ales la weekendu asta[bang][alcool] deci eu ieri (m-am trezit pe la 12 dar m-am culcat la 6 am) MD: paine integrala cu brinza camembert(la 2.30 luata [:D]) P: supa chinezeasca (asta pe la 17.00) G: 2 prune, mi-am facut creveti(facuti din chestiildin alea de le pui in ulei si se umfla), 2 patratele cioco neagra C: 2 porumbi fierti G: cidru de fructe de padure (bere din fructe..dar care sigur are zahar) azi: Md: 2 porumbi fierti G: 10 boabe de strugure alb P: rasol de pui (2 bulanase de pui ) cu hrean G: ananas C: o felie de pizza facuta de mine, si o bucata de prjituric cu mere trebuie sa fac si ceva mancare pentru sapt asta...ma gandeam sa fac la fel carne la cuptor si cu salata...si o sa fac si pandispanul ala cu mere http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/28354/Reteta-Montignac-Clafoutis-cu-mere-visine/ cum de nu mai scrie nimeni zilele astea ca am auzit ca si in ro e la fel de frig ca si la mine[:D][:D]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gena, si eu cred ca de la fructe ti se trage [:I] Brandu, fa clafoutisul ca e delicios. La mine a avut trecere mult mai mare decat tarta alpina de mere cu pere [:D] Si la noi e urat si ploua dar avem de mers la party-uri de copii. Ieri dupa-amiaza am fost la una iar azi astept sa se trezeasca printesa sa mergem la alta. Noroc ca azi e intr-un mall deci imi iau barbatelul si mergem la shopping. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveti dreptate fetelor, strugurii ingrasa, insa, cum sunt racita, nu am ce sa mananc...sotul este si el in pat, asa ca ...mancam ce se poate (sushi livrati, struguri, mere, kiwi, portocale si litrii de ceai) si dureaza de o saptamana deja! Asa mi-e ciuda, ca nu are cine sa ne cumpere cate ceva, greu fara parinti aproape.[:D] Oricum sper ca maine sa imi fac curaj sa ma duc la un magazin sa iau ceva pentru o supa. Asa e, ca daca supa o fac numai cu legume, pot pune niste taitei normali? Sau mai bine ii fac eu in casa din faina integrala? Sau.... galuste?[pofta] LE: am vazut ca taiteii normali au IG 35, asa ca o sa ma limitez la ei...fara galuste! [url="http://swlf.lilyslim.com/RAyNp2.png"]Rule your mind or it will rule you.[/url] [url="http://sddf.lilyslim.com/gtOXp2.png"]Montignac[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [cafea] Brandu, Maya e la parintii mei la curte. Nici gand sa o tin in apartament desi e o dulce. Nu am crezut ca te poti atasa asa de un catel si ca poate fi asa de iubitor [olala] Meniu ieri: MD: wassa, vinete, telemea, rosii P: supa cu taitei, orez basmati cu osso bucco C: o felie de tarta cu pere si un pahar de vin alb Azi: MD: wassa cu magiun de prune P: supa crema de conopida C: tagliatele proaspete cu pesto Brandu, sa ma treci in tabel cu 56.5 [pk] O zi frumoasa sa aveti [pup][pup][pup] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna montigirls, n-am mai intrat de ceva vreme din doua motive 1 la lucru e jale mare , au fost zile cand am ajuns acasa si la 22. 2 wekendul trecut am fost in pelerinaj la Nicula, Rohia si Barsana si la Rohia am trait o adevarata minune, la liturghia slujita de Arhiepiscopul Iustinian Chira, un sfant in viata. Mi-a schimbat viata mie si celorlalte prietene care am fost acolo. As vrea din tot sufletul sa pot impartasi cu voi ce am trait/simtit acolo , dar din pacate scrisul asta nu ma ajuta. Cert e ca de atunci plutesc efectiv[biz][9cer] Cu regimul stau prost, foarte prost. Am fost comnforma dar haotica, zile in care am mancat o data in zi la 10 seara si din astea. Sper sa nu ma sanctioneze cantarul. Oricum parca nici pofta de mancare nu mai am si nici rabdare sa mananc , ca de facut mancare n-am avut niciodata. [pup][pup][pup] Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173657&whichpage=1"]Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi![/url] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaro te trec te trec mihaela ceva se intampla de ajungem noi acasa numai asa tarziu[q]...io din pacate rontai cand stau asa mult la munca... azi si cantarul meu a fost bun cu mine...70.8..[flo]....0.7 kg fata de tabel....dar nu cred ca o iau asa repede la vale ieri am facut pizza; blat: oua faina de naut, tarate:deasupra mozzarela, bacon, ciuperci, ceapa, si masline verzi(care mie imi plac cel mai mult in pizza) si am facut si prajiturica cu mare....buna tare[:D]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...