Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (178)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Va puppppp montigirls [olala][flo][pup] mvaiii , scrisesem sambata un ditamai mesajul si vad ca nu e .... s-a blocat calculatorul si pauza .... ieri n-am observat ca nu il am [q] credeam ca e pe pagina anterioara [:D] in fine ... sambata am avut niste crampe la stomac si prin urmare am mancat doua zile doar paine, biscuiti .... si desi sambata dimineata aveam 65 kg azi iar am avut 66 ...[bang][bang] deci e clar pentru mine ca painea ma ingrasa ... eu trebuie sa stau departe de carbo [alcool][alcool] am luat si medicamente si acuma normal ca am cazut in cealalta extrema ... adica-s constipata [q] meniul meu de azi :) md. o felie de paine neagra cu urda si 4 ridichi g. un mar pr. carne de vita fiarta si salata verde g. portocala (suc) ci. un ou fiert, urda si rosie sper sa reusesc cina sa o respect, mergem in vizita la cineva .... o sa ma tin tare sa nu mananc nimic nepermis [:D][bibe] si sa-mi mananc cina cand ajug acasa [pofta] brandusik felicitari [pup] somleac las ca-ti revii tu imediat [pup] ninha cum esti ??? te-ai cantarit ??? ai ajuns la 60 ??? puisorule ai dat ceva saptamana asta jos ???.... eu se pare ca am dat ceva si ce folos daca l-am pus inapoi [asia] tagliatele proaspete ???? facute de tine ??? fug ca-s mega aglomerata azi [olala][q] andanii [flo][hia][hia] 2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana, am dat jumate de kil [pk] Deci numaratul caloriilor are efect la mine ca intotdeauna. Mi-am cumparat de ceva vreme masina de paste si vreau sa incerc sa fac tagliatele. Am mai facut o singura data foi de lasagna din faina de linte rosie. De iesit mi-au iesit dar nu prea mi-au placut la gust. O sa incerc si din faina de naut ca macar aia imi place la gust. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragelor si o saptamana cat mai frumoasa va urez! Weekendul asta n-a fost tocmai bine dpdv Monti, asa ca si cantarul a aratat cam 800 gr in plus. E drept ca sambata am calcat masiv cu stangul- am mancat raclette (branza topita peste cartofi fierti) si desert, chiar daca foarte putin din fiecare, dar erau multe feluri la dispozitie [:I] Sper sa reusesc sa ma duc iarasi in jos cu cantarul... puisorul: tarta suna bestial, cred c-am sa probez si eu brindusik: la cat mai putine kg, felicitari! vezi ca se misca incetul cu incetul? Si prajitura asta arata bestial! fetelor, eu incerc sa nu mananc deloc dulce, mi-e asa de frica! dar suna al naibii de ispititor! Andanii, sper ca te-ai facut bine? tocmai citeam zilele astea ca daca se dezobisnuieste organismul de hidrocarburi, in momentul cand mananci le pui imediat la loc. Gena, si eu m-am infometat luni intregi doar cu fructe, ca sa slabesc. Rezultatul a fost din contra, m-am ingrasat. Ia mai bine legume proaspete cand ti-e foame- morcovi, gogosari, e mult mai sanatos. Oricum, am observat la mine, cand nu mananc niciun fruct, se duce cantarul in jos. Fetelor, daca fac o supa-crema de morcovi (avem multi morcovi din gradina), e interzis in faza 1, nu? Meniul de azi: MD: o mana de alune crude G: cateva boabe de strugure P: pui frigarui cu fasole verde. C: banuiesc ca varza cu legume, am facut aseara si inca mai am. Va pupacesc si va urez o zi frumoasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Binenteles ca deja nu m-am tinut de meniu... nu-s in stare ... in loc de salata de salata am mancar salata de varza ... nu am gasit salata calumea in piata [:D][asia] lorelei offf , is balonata acuma de mor , tocmai beau lapte cu cafea doar doar reusesc ... da nimic deocamdata ... daaa, se poate , eu de la paine pun pe mine imediat [alcool][bang] Puisorule ce fain de tine ca ai scazut [pk] si faci paste ??? si eu as face [bibe][bibe] andanii [flo][hia][hia] 2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelei, e buna tarta rau dar as face doar cu faina integrala. Eu am vrut sa fie monti 100% si am pus jumate tarate dar s-a sfarmat aluatul si nu a fost prea grozav. Dana, tocmai am terminta de facut pastele si mi-au iesit grozav de frumoase. Sunt tare mandra de mine [:I] Mi-a luat vreo 40 de minute dar rezultatul a meritat. Abia astept sa le mananc dupa sport. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau, frumoaselor! somleac, ma bucur ca te simti atat de fericita dupa experienta de la Rohia. Andanii, inca nu [q], dfin pacate cam stagnez. si nici cuminte nu prea sunt. dar de maine, cand ma intorc la lucru dupa un mic concediu, o iau de la capat. Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello [flo] Meniu de ieri: MD+P: rosii, 2 wasa cu philadephia 3.4%, 2 felii de jambon g: 10/15 boabe de strugure (gata i-am terminat) C: supa de spanac (de pe culinar, yammy, ff buna) astazi sunt conforma 100% pana acum [pk] Lorelei, eu nu mananc fructe ca sa slabesc, doar ca trec printr-o perioada mai nasoala, plus gripa asta, deci mi-a fost greu sa ma duc la cumparaturi, asa ca am mancat ce am avut.[:D] Inca nu m-am dus la cumparaturi, dar planuiesc sa ma duc peste o ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara! Dimineata aveam 66.35 kg [pk]. Meniul meu, sper ca a fost Monti, ca am niste dubii si nu gasesc nimic pe net, ca sa ma asigur. MD: o para PRANZ: supa de rosii, salata de rosii cu branza, la desert o felie de cheese-cake cu piersici si ananas din compot [pofta] CINA: aici e aici :))) am cumparat niste taitei chinezesti din... fasole ming si mazare, i-am fiert si i-am combinat cu un sos din rosii si cu cateva masline. Aveti idee cat de Monti sau ne-monti sunt taiteii aia? Nu de alta, dar mai am o punga si am ametit-o si pe mama cu ei :))), mama fiind diabetica, insulino dependenta si acum incearca sa manance si ea monti, cat de cat. mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza scriu acum ca apoi nu mai apuc Meniu de ieri: Md salata de naut cu scoici afumate ceapa si rosii P/C naut cu legume trase la wok G un pic de colac ca am fost la o inmormantare Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173657&whichpage=1"]Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi![/url] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [cafea] Gena, cum e supa de spanac? Are maica-mea in gradina si as incerca. Ariel, taiteii aia sunt monti si au IG 35 parca. Meniu azi: MD: wassa, avocado P: salata de fasole rosie cu ceapa C: musaca de vinete cu carne tocata de curcan Va pup [pup][pup][pup] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...