Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate! (31)


Recommended Posts

neata! si eu tot la [cafea] Carmen sanatate la puiut, cum ii e de dimineata? Cristina si pe mine m-ar interesa cardul de care vb [pup]-ici, chiar ma intrebam pe unde esti, te-am vazut pe mess, dar cum si eu stau cu timpul ...prost.... aime si [copil] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ghiocelgrig/detail?.dir=/35afre2&.dnm=2101re2.jpg&.src=ph"]Vladimir in mai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetelor! Carmen ce face Alex ,numai la el m-am gandit de cand am citi ce a patit mititelul.multa sanatate si asteptam vesti bune. Herra noi mergem destul de des pe la palat ( saptamana aceasta chiar am fost aproape zilnic)dar numai dupa ora 5 dupa ce-l iau pe Fabian de la gradinita (mergem si facem cate un footbal aseara i-am cuparat o minge noua si dupa cateva pase saraca minge a facut fassssss iar Fabian a inceput sa planga cu lacrimi de crocodil dupa ea :mare tragedie a mai fost). daca nu au dreptate astea cu prognoza lor meteo si nu va ploua si zilele urmatoare tot pe acolo ne gasesti.te uiti si tu daca vezi o mama zbenguita(ce fuge si se agita mai mult ca toata lumea la un loc si ca toti cipilasii de pe acolo) si un copil rusinos foc ce raspunde la numele de Fabian aia suntem noi.[:D][:D][:D] o zi buna va doresc si multa sanatate Fabian si mami Lacramioara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, sper ca Alex e mai bine. Ceilalti copilasi piscati ce mai fac? Si ale mele sunt piscate, Ruxi pe fata, iar Magda pe picior. Cand am vazut piscatura de pe picior, m-am cam speriat, caci anul trecut, cam tot pe vremea asta, Magda mi-a venit de la gradi cu 2 piscaturi mari si umflate, pe picior...nu le-am dat prea mare importanta, dar toata dupamasa respectiva fetei i-a fost rau, s-a plans de durere de cap, de burta...seara la culcare avea un pic de febra, iar peste noapte ardea si incepuse sa aiureze...am chemat salvarea pe la 4, dar nu a venit, asa ca pe la 6 am luat un taxi si am dus-o la spital, la Grigore Alexandrescu, caci eram in Bucuresti...pe drum, in taxi, ii cadea capul si aproape ca isi pierdea cunostinta, nu-mi taspundea cand o strigam, m-am speriat ingrozitor...mi-au internat-o zicand ca are infectie urinara, dar analizele au aratat ca nu...doctorita nu voia sa creada ca febra si toate manifestarile alea erau de la muscaturile de insecta, asa ca i-a facut investigatii mai adanci, cistografie si apoi urografie...nu a iesit nimic in continuare...durerile de cap si de burta au persistat mult timp...eu sunt convinsa ca a fost un paianjen otravitor, asa ca mare grija cu muscaturile astea...un coleg al meu de servici a stat in spital 2 saptamani anul trecut tot de la o muscatura de paianjen, sau ce lighioana o mai fi fost... Carmen2003, ma bucur ca poti veni[:)] Cristina(Palmyrah) asteptam un "da" si din partea ta... Mess, imi pare rau, nu am rezolvat nimic cu camera, nu mai e disponibila...De cand vreti sa veniti in Iasi? acum, repede, sau peste cateva luni? Actualizez si listuta in seara asta, acum tre sa fug...[pup] Danna, mami de printese [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rotarudf2magda/album?.dir=cbc7re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Primavara 2006[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71116#1518073"]Catia si Sabina au nevoie de noi![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, ce face Alex? Cum se simte? Adevarul e ca nu am mai auzit si vazut asemenea piscaturi ca anul acesta. Eu aici langa bahlui ma minunez de ce umflaturi raman dupa o piscatura. pe mine m-a piscat ieri, la picior un tantar...si am o umflatura de cativa cm rosiatica. Pe matei l-a piscat zilele trecute si avea o ureche de elefant si rosie si calda si in spate umflat tare...Or fi mutanti? Multa sanatate si aveti grija, eventual cand mai iesiti incercati ceva de genul fel sau spray din ala contra piscaturilor...nu stiu cum ii spunea ... N-am primit nici un mail, daca il ai, mai trimite-l o data sau spune-mi pe ce adresa. Lacri bine ati revenit, e bine ca e maid es in ultimul timp. Cristina, ce mai faci? Ai invatat spaniola sau ce lb? Astept si euc eva amanunte cu cardul de care ziceai. Pupici, Gabriela si baietii PS. Eu am pe Otto racit si tusitor, Matei e bine acum...am fost la dr. e viral, nu e cazul de antibiotic, sper sa o rezolvam. WK-end placut tuturor...ce bine ca e WK-end.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aime
Ralucooooo, unde esti? cum stai cu pregatirile....eu is mai curioasa, vreau sa stiu [:D] si....e adevarat ca s-a amanat Festivalul berii?
1. De Festival eu nu am auzit ca s-ar fi amanat... Dar nici altceva legat de acest subiect nu mi-a trecut pe la urechi... 2. Duminica, orele 17 (parca), in fata la Palat: "Andreea Marin si invitatii ei speciali", iar la orele 20.30, tot la Palat, concert Zdob si Zdub... 3. In seara asta, desi e cam tarziu si rece afara, concert de muzica populara, tot la Palat. In alta ordine de idei... ma chinui cu pregatirile si cu inca ceva (dar deocamdata prefer sa tin pt mine) Informez publicul spectator la timpul potrivit...:) Printre toate acestea, nervi acasa, din ce in ce mai multi. O soacra nebuna care se lauda cu ce apuca si pe unde apuca... fara macar sa stie ce si cum scoate pe gura aia... Ultima ei afirmatie, de acum 2 zile (pe langa altele, desigur!): "Ei... pai pentru nunta asta nu au de cheltuit decat cu hainele, ca in rest nu au pe ce sa cheltuie..." Si numai eu stiu cum numar si socotesc zi de zi, pana la ultimul leut... ca nu vor ajunge si nu stiu ce vom face... Si ar mai fi, dar nu mai zic... Am dat comanda de invitatii si intr-o sapt le avem, mirele este terminat de imbracat (eu nu am nimic deocamdata!)... Azi luam si plicurile pentru bani, ne vedem si cu cameramanul... Maine ma duc sa iau floricelele de pus in piept invitatilor si sa vad daca putem face ceva pt paharele mirilor... Ce sa va mai zic? Ca e o nebuloasa in capul meu, de nedescris... Pupi! http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos E si maine o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit... am ajuns si eu in fata pc-ului... si avem 2 si nu ne ajung! Marturisesc ca ma uit la cateva minute la copil si daca ieri nu avea decat o umflatura in locul de ochisorului drept, acum se vede ca are 2 ochisori si mai are si pleoapa la ochisorul drept. Nici aseara nu am reusit sa dorm decat 3 ore si uite ca sunt la a treia noapte de vegheat si ma ustura ochii de parca nu ar fi ai mei. Dar important e ca deocamdata am scapat de spital si speram ca maine sa ne spuna doamna dr ca ochisroul e mai bine. Cel mai tare mi-a fost frica sa nu ii lezeze nervul optic - cica asta e deobicei urmarea celulitei preseptale si de asta am stat cu sufletul la gura. Dar speram ca va fi bine. Oricum ne asteapta inca 9 zile de tobradex. Si mai speram sa nu mai fie atat de agitat in noaptea asta desi nu da semne de somn inca. Va multumesc pentru urari din suflet! Mess0804 si Belnicole, am trimis mail nu pm, dar la cat de intoarsa ep dos eram aseara, mi-a scapat! Scuze! Deci pe adresa de mail de pe DC. Gabriela, eu de pe gmail am trimis ieri tot pe gmail. Si apare in lista de mesaje trimise. In principiu era vorba despre ce mai intrebat si nu vad de ce sa nu ii spui tipei ca ai vorbit cu Ladi. Nu vad de ce nu. In fine, eu mi-am schimbat telefonul si pana am sa am timp sa il butonez il folosesc pe post de receptor si atat. Cum ma linistesc imi reincarc agenda si iti trimit si numarul de telefon - ca deocamdata este undeva pe un calculator la birou... Bun, ma striga copilul asa ca am plecat. Sanatate si numai bine si inca odata va multumesc. Ma rog lui Dumnezeu ca dr sa ne dea vesti bune maine! Numai bine si noapte buna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor, carmen, ce face alex?te rog sa ne spui si noua ce a zis doctorul.pupici multi si sanatate pt puiul mic dana,pupa si tu fetele piscate si sper sa fie bine. lui rares ii sunt cam pe trecute bubitele, dar daca nu s-ar scarpina ce bine ar fi. asaaaaa.....si acum sa va zic marea veste:de azi sunt la dieta!!!!m-am enervat alaltaieri de numa numa cand am vazut ca haine de acum 3 ani nu imi incap nici pina la jumate??[bang][bang][bang]m-am facut cat cupola mitropoliei de [grasa]si nu mai suport.asa ca iau masuri. un wekk-end placut!!! pupici, oana i would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor !facem si noi prezenta. Bafta oana ! si eu sunt la dieta de 1 luna la inceput a fost mai grau dar apoi m-am obisnuit ,cu dulciurile e nasol ca eu daca nu mancam intr-o zi faceam criza de nervi asa ca.....a fost f dificil sa renunt la ele.iti tin pumnii sa treci peste prima saptamana si asa ca sa te incurajez te anunt ca eu in 4 saptamani am dat 4 kg (de la 58 la 54 kg) sapamana trecuta am stagnat .mi-am propus sa ajung la 53 kg. va pup multa sanatate la pitici [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lacrafab/my_photos"]poze cu Fabian[/url] Lacramioara ,mami de Fabian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...