Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

dureri ca cele menstruale se intalnesc la inceput in sarcina, dar petele maronii nu-s normale in sarcina. La mine acele pete au insemnat intotdeauna ca urmeaza menstruatia. Ia un No Spa si asteapta pana in prima zi de intarziere pt a face test. [gravi] 14+ Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m
dureri ca cele menstruale se intalnesc la inceput in sarcina, dar petele maronii nu-s normale in sarcina. La mine acele pete au insemnat intotdeauna ca urmeaza menstruatia. Ia un No Spa si asteapta pana in prima zi de intarziere pt a face test. [gravi] 14+ Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan
eu am avut simptomele si a fost si sarcina, nici nu au fost probleme, dovada, fetita mea are 10 luni si e bine merci (un medic iti va spune cand sa te panichezi din cauza petelor maronii, de ce nu faci un test? daca iese pozitiv, mergi la un meci si spune-i despre pete) Nina,mami de, [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarcina mea a fost planuita si medicul mi-a dat inca de dupa ovulatie Duphaston asa incat petele n-au existat. Dupa ce s-a confirmat sarcina mi-a dat Utrogestan. La un moment dat au aparut niste pete (vreo 3 cheaguri mici mici de tot, cat 2 gamalii de ac fiecare), am fugit la medic si mi-a zis sa stau numai in pat 10 zile ca aveam placenta foarte joasa, acoperea colul si riscam sa pierd. Intre timp s-a mai ridicat si acum e totul ok. [gravi] 14+ Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut. cand am ramas insarcinata, am avut exact simptomele premenstruale plus acele pete maronii de care tu spui. in momentul cand au aparut (petele) eram ferm convinsa ca nu e vorba despre o sarcina (desi ne-au trebuit 3 ani de "chin" ca sa se infaptuiasca minunea), iar rezultatul este Cristina, o fetita de 9 luni jumatate. eu personal nu recomand testele de sarcina din farmacii...de multe ori au dat gres la mine, ci testul de sange, BHCG-ul care se face la orice laborator si care nu este scump. iti doresc ca situatia sa fie asa cum ti-o doresti tu. toate cele bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut testul de sarcina si a iesit negativ,dar oricum e prea repede sa se vada ceva.inca nu am zile de intarziere a ciclului.maine am 28 de zile.de obicei imi vine la 27.Sper sa nu imi vina si sa fie cu ochisori.Am fost si la ginecolog ieri,nu s-a vazut nimic la ecograf.Mi-a zis ca trebuie sa avem macar 2-3 zile de intarziere dar endometrul este destul de gros.Ea zice ca e spre bine.Sper.Totusi ma ingrijoreaza acea scurgere maronie.Mi s-a zis ca daca e sarcina nu e de bine.Totusi ginecologul nu a zis nimic de genul acesta,uffffffffffffffffff
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maine cred ca e destul de ok sa faci test de sarcina. Eu la ultimul ciclu am facut test in ziua in care trebuia sa imi vina si a aparut o a doua liniuta slaba dar era acolo. In general nidatia, daca are semne gen spotting, se intampla la 6 maxim 12 zile de la ovulatie deci este posibil sa fi fost semn de nidatie. [gravi] 14+ Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...