Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asp. opt.!Felicitari Ankylya, Mrenescu,DenyAnd!


Recommended Posts

Gata fetele, a aparut si rezultatul meu: 361 [olala]

Acum, in mod normal ar trebui sa-l repet maine dimineata nu, la 48 de ore? Sau la 72?

 

Didi, daca te ajuta cu ceva am o prietena careia i-au scos un ovar tot din cauza de chist. La doua-trei luni dupa operatie era deja gravida cu bb2.[:)]

 

PS. Cred ca am sa topai, desi mi-a iesit TSH-ul sub limita ( dar il rezolv eu pe-ala cu tanti dr)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata fetelor

 

am si eu o problema

sunt in a 29'a zi de ciclu si inca n-a venit

problema e ca la mine ciclul tinea inainte de menopauza cam 24 zile, acum, dupa menopauza am avut 2 cicluri si m-a tinut cam 25-26 zile

sunt deja ziua 29

mi-am facut aseara 2 teste de alea de pe Ebay (ca mai aveam) si e negativ

azi dimineata am mai facut unul si tot negativ

acum 2 seri am inceput sa am niste intepaturi (parca ma injunghia) in partea dreapta jos. m-au tinut pana a doua zi dimineata

de ieri dimineata nimic

ma mai ia durerea de burta ca la ciclu, apoi ma lasa

sanii au fost tensionati pana ieri

acum ma mai dor un pic

 

o fi vreo dereglare hormonala....?

sper sa nu fie vreo extrauterina (desi cred ca iese la test de sarcina si aia nu?)

 

ma rog.... eu sunt mai mult ca sigura ca nu e sarcina dar... ma ingrijoreaza intarzierea asta....pe care n-am avut-o niciodata

mi-e groaza de doctori iar....

hsg se face doar pe stomacul gol?

as face si asta ca sa imi iau gandul...

 

Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni,

 

Ceea ce descri tu ar putea fi o sarcina incipienta. Poti face beta HCG si dupa ce ai mancat, dupa cum am citit pe synevo. Ai putea sa-l faci ca sa te asiguri.

 

Fetele,

 

Oare valoarea mea de beta e buna pentru 4 saptamani si 5 zile? Ma uitam acum pe tabelul de la synevo si incep sa ma ingrijorez.[bang][bang][bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Moni,Ceea ce descri tu ar putea fi o sarcina incipienta. Poti face beta HCG si dupa ce ai mancat, dupa cum am citit pe synevo. Ai putea sa-l faci ca sa te asiguri.Fetele,Oare valoarea mea de beta e buna pentru 4 saptamani si 5 zile? Ma uitam acum pe tabelul de la synevo si incep sa ma ingrijorez.[bang][bang][bang]
align="right" id="quote2">cum incipienta? de ce? nu ar trebui, in caz ca e sarcina, sa iasa deja la test? implantarea presupunand a fi fost la vreo 7 zile de la ovulatie? [q]Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Moni,Ceea ce descri tu ar putea fi o sarcina incipienta. Poti face beta HCG si dupa ce ai mancat, dupa cum am citit pe synevo. Ai putea sa-l faci ca sa te asiguri.Fetele,Oare valoarea mea de beta e buna pentru 4 saptamani si 5 zile? Ma uitam acum pe tabelul de la synevo si incep sa ma ingrijorez.[bang][bang][bang]
align="right" id="quote2">cum incipienta? de ce? nu ar trebui, in caz ca e sarcina, sa iasa deja la test? implantarea presupunand a fi fost la vreo 7 zile de la ovulatie? [q]Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile
align="right" id="quote2">si de ce nu ma mai dor saniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii? [q]Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet sunt convinsa ca o sa fie bine. Este foarte grea perioada asta de incertitudine si eu o am. Sper ca intr-o buna zi spermograma sa fie mai buna, asa cum a mai fost, si sper sa-mi mai descopar si altceva, daca as avea, si sa putem avea un bebe. Te pup si sa treci peste aceste momente.

 

MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot

1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)

Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi, Acid folic, Euthyrox id="teal">id="size1">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monique, implantarea poate avea loc si la 12 zile de la ovulatie. nu vreau sa-ti dau sperante, doar sa te linistesc. Extrauterina apare si ea la testele de sarcina si la beta ca produce cresterea HCG.

Mai asteapta putin, sa zicem 2 zile si mai fa un test daca tot nu apare menstruatia.

Maria, beta mea, la 4 sapt fix era 83,8. La 4 sapt si 2 zile era 123,7. La 4 sapt si 6 zile era 635,9. Avand in vedere ca se dubleaza la 48 ore eu zic ca e buna valoarea ta dar repeta maine sa fii sigura ca trendul e ok. Ideea e ca nu conteaza valoarea ci cresterea progresiva. Limitele de laborator pentru beta sunt de la foarte mic la foarte mare deci sincer, nu conteaza valoarea ci conteaza sa se dubleze la 48-72 ore. La mine nu se dubla valoarea si dupa ce am luat vitamine totul s-a rezolvat.

 

[gravi] 15+

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

 

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestanid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...