Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asp. opt.!Felicitari Ankylya, Mrenescu,DenyAnd!


Recommended Posts

Em, dr nu mi-a mai zis sa fac. Stau in dubiu daca sa mai merg sau nu maine sa repet beta. Asa o fac la synevo, daca tot o platesc ca daca o fac iar la Medicover, ma uita D-zeu cu raspunsul. Cred ca asa fac, ma duc maine la synevo si recoltez ca sa fiu sigura ca-mi dau rezultatul in aceeasi zi.Daca se dubleaza e totul ok, nu? Adica bebe e in evolutie si lucrurile merg bine.

 

Moni, sa stii ca si la mine a scazut in intensitate durerea de sani si ma panicasem. Dar sunt asa, rigizi. Daca te uiti putin in urma vei vedea ce mi-au raspuns mie fetele apropos de durerea de sani. Ele ziceau ca durerea a aparut pe la 7 saptamani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Adica o sarcina mititica [:)]prea tanara ca sa apara la teste. Cel mai probabil ai ovulat mai tarziu decat ai estimat, daca intr-adevar e vorba de o sarcina.Mai stai cateva zile si fa din nou testul. Sau poti face acum beta ca sa stii sigur
align="right" id="quote2">pai da dar contact sexual n-am avut decat de 2 ori luna asta (spre rusinea mea) - ca am fost tracasata cu munca, am ajuns tarziu acasaabia acum m-am mai relaxatdeci.... nush' ce sa zic...Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Em, dr nu mi-a mai zis sa fac. Stau in dubiu daca sa mai merg sau nu maine sa repet beta. Asa o fac la synevo, daca tot o platesc ca daca o fac iar la Medicover, ma uita D-zeu cu raspunsul. Cred ca asa fac, ma duc maine la synevo si recoltez ca sa fiu sigura ca-mi dau rezultatul in aceeasi zi.Daca se dubleaza e totul ok, nu? Adica bebe e in evolutie si lucrurile merg bine.
align="right" id="quote2">cat e beta la synevo?Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

Moni beta la sinevo e 38 de ron si iti da rezultatul in 3 ore.

Marie te rog eu repeta beta maine dar tot la acelasi laborator unde ai facut prima, ca nu e bine sa faci la laboratoare diferite s-ar putea sa aiba alte valori.

Didi refacere rapida si sanatate iti doresc, parca Ylari de aici de pe forum avea doar un ovar si acum este mamica a 2 oara, sper sa nu gresesc.

Fetelor ieri a fost ziua mea si am plans toata ziua, am primit telefoane si felicitari cu esti tanara, esti sanatoasa ce iti lipseste.Ieri dimineata cand am intrat la batrana in camera mi-a zis sa ii aduc fetita aia mica care a auzit-o ea plangand ieri noapte, bineinteles ca nu a fost nici o fetita doar imaginatia ei dar atat de tare m-a ravasit de nu va pot spune ce mult a durut si inca doare.

Mi-am dat seama inca odata cum trece viata pe langa mine si eu nu pot face nimic.

Imi doresc un copil, un servici, o casa o viata altfel parca simt ca nu fac nimic.

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite

Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, las' ca asa apar copiii surpriza...ce e cu intrebarile astea? Stii bine ca nu e o sarcina la fel cu alta, nici macar la aceeasi femeie, asa ca simtomele, durerile de sani, etc, nu sunt asa relevante. Cei mai sigur faci beta HCG si gata, te lamuresti.

 

Miha, lasa lamentarile, viata pe care o avem nu tine numai de alegerile noastre, facem ce putem. Daca nu ai job, incearca sa faci chestii pe langa, nu stiu, chestii care te pasioneaza, in felul asta te simti utila si nu se stie, poate iti faci o afacere mica-mica. Multumeste ca ai un sot bun si ca va intelegeti. Despre batrana, ti-am mai zis de multe ori parerea mea, gandeste-te de ce ai facut asta...

Ia-o ca pe o premonitiei a batranei, ca vei avea o fetita.

 

Velvet, sigur ati facut cam "tot"? Mai incercati o vitamina, un vin, o...pozitie noua...stii ca s-a discutat pe aici de pozitii care favorizeaza. Faptul ca spermograma e mai buna creste enorm sansele. Am vazut ce ai scris si la Trombo...te asigur ca mutatiile tale combinate nu sunt cele mai grave! Stii ce am vorbit, parerea mea e ca ar trebui sa incepi de la ovulatie tratamentul (stii despre ce vorbesc).id="Verdana">

 

 

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK

3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex are dreptate, Moni, asa apar copiii surpriza[:D]. Nici noi n-am dat pe afara de facut sex luna trecuta, nici nu mi-am urmarit ovulatia ca eram sictirita, am fumat ca un turc, am stat in frig si altele si iete ca bebe tocmai acum s-a gandit sa vina. Asa ca cine stie, poate e chiar cu surprize!

 

Miha, Medicover le lucreaza la laboratorul Synevo, deci n-as schimba laboratorul, e acelasi. Cred ca merg maine dimineata sa recoltez la Synevo ca ar fi exact 48 de ore si asa stiu o treaba. Sa nu mai plangi! Caci nu trebuie! In rarele mele momente de pesimism[:D], eu ma gandesc ca intotdeauna DD le aranjeaza pe toate cum trebuie si indiferent cat de fara iesire mi se pare la un moment dat o situatie, tot se gaseste solutie.

 

Em, o sa ma crezi nebuna dar tocmai mi-am anulat programarea de luni si ma duc maine la dr. Gero la Plevnei. Maine am exact 5 saptamani asa ca sper ei ca-mi poate spune macar ca e bebe bine asezat unde trebuie ca sa pot sta linistita inca doua saptamani pana ii putem auzi inimioara.

 

Velvet stii ceva, eu nu va las pe niciuna sa va pierdeti speranta. Pana la urma de cum stii de unde sare iepurele? Hai inveseleste-te si cauta solutii nu abandona lupta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria nu stiu daca la Plevnei are si eco in camera de consultatii, eu ma duc in Baneasa la spitalul Medicover ca acolo are ecograf in camera si imi face ecografie.

La Plevnei nu stiu cum e,poate Em merge acolo, eu prefer la spital.

M-as bucura sa iti placa de Gero, e o draguta.Eu sunt panicoasa de fel si ea mereu ma calmeaza,e ZEN maxim.

 

Miha la multi ani pt ieri, sa fii sanatoasa si DD sa iti aduca tot ce iti doresti! Stim noi ce[pup]

 

[pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luni cand am fost la Gero in Plevnei mi-a facut eco.

Avea in cabinet ecograf.

Medicover trimite la Synevo la laborator aproape tot ce se recolteaza la ei asa incat e perfect ok sa repeti la Synevo maine dimineata.

Foarte bine ca ai ales sa schimbi medicul. Cand mergi la Gero sa-i zici ca eu te-am trimis la ea [:D]. Zi-i ca suntem prietene si transmite-i salutari din partea mea. Eu mai merg la ea abia dupa Triplu Test adica pe la inceput de Noiembrie.

Sa stii ca s-ar putea sa fie totusi devreme, pe mine m-a chemat la eco cand aveam o valoare a beta de minim 1000. A zis ca prefera 1200 ca stie ca ma panichez usor si daca nu vedea nimic la o eco prea timpurie mi-as fi facut o mie de ganduri.

 

[gravi] 15+

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

 

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestanid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, Em si mie mi-ar placea sa "imi placa" Gero. Am nevoie de cineva calm care sa ma potoleasca pentru ca sunt sub orice critica de impulsiva.

 

Merg maine la Synevo direct pentru ca la Medicover precis imi dau raspunsul abia vineri. Si n-am chef s-astept atat. Vreau sa vad ca se dubleaza. Sper eu ca la 5 saptamani si o zi sa poata vedea si dr la ecograf ceva, ca eu ma duc croita si-i spun ca vreau decat sa ma asigur ca e acolo unde trebuie si nu e extrauterina.

 

Va tzuc si va tin la curent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...