Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Asp. opt.!Felicitari Ankylya, Mrenescu,DenyAnd!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Asa mi-au iesit si mie testele Minut, anemice rau de tot. De aceea nu prea ma incanta. Le fac si pe astea ca nu am de ales pana vin cele Oview. In cele din urma am incredere mai mare ca stiu ca sunt produse de cei care fac testul de sarcina SC si mi se pare ca acela e cel mai ok de pe piata. Prin analogie am aceleasi expectante si de la testele de ovulatie. Cand e mai indicat sa ma duc la eco, inainte de ovulatie sau dupa ce cred ca s-a prudus ca sa mi-o confirme ecografic? Mami de fetita frumusica foc! 29.04.2010 MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am raspuns: ac. antinucleari fac parte din problemele autoimune, alea dragute care dau infertilitate (aici intra si daca ramai si pierzi sarcina, este infertilitate secundara). LE: Ecografia e singura care decide daca ai ovulat (deci trebuie sa mergi dupa, daca nu vrei sa faci monitorizare, sa ai mai multe date, eventual sa declansezi ovulatia cu prenyl). Testul de ovulatie arata doar ca a crescut LH-ul, dar poate sa nu creasca suficient incat sa determine ovulatia. Ati facut corect testele: se recomanda sa se faca intre ora 10 si 20 (atunci se secreta mai mult hormon), sa nu se bea multa apa si sa nu se faca pipi, cu vreo 2 ore inainte (tot ca sa fie concentrat). N-am avut probleme niciodata cu testele Minut. Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ANA se pot scadea cumva? Eu testul l-am facut aseara pe la ora 20 ca atunci am ajuns acasa. Poate a fost prea tarziu totusi? MA gandeam ca ora influenteaza doar linia de test si nu cea de control. MAi incerc azi dupa ce ajung acasa de la lucru. Poate se vede mai bine. Trebuie sa nu consumam deloc lichide 2 ore ca pe test zicea ca trebuie diminuata cantitatea. Cand am mai incercat nu mi-au iesit deloc testele. Acum le fac mai din timp ca am senzatia ca ovulez foarte devreme. Mami de fetita frumusica foc! 29.04.2010 MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Ma bucur sa citesc vesti bune, felicitari noilor gravidute confirmate[:D] Deny imi cer scuze pt intarziere,am fost asa ocupata saptamanile astea incat am uitat sa mai scriu si pe la odisee si sa-ti urez sarcina usoara cu bebe sanatos si la termen! Marie ce imi vad ochii? Adica ai vazut dublu??? Pai atunci tre sa ne bucuram tare de tot,nu te felicit pana luni dar daca ratez felicitarile sa imi fie cu iertare,nu mai stiu de capul meu de cate am de facut[:D] MeAlex deci infectia nu exista,ce mai asteptam? Doar cele 2 linii? Vorba lui Bob,haideti ca vreau sa va vad miscandu-va greu si cu niste burtiiiiiii[:D] Btw Bob,Iris a ta e minunata.Eu stiu ca plange (te-am mai spionat) si imi pare rau dar o sa o scoateti voi la capat[:D] Va pup pe toate,nu mai nominalizez ca fac o varza pe aici cu neuronul meu gravid[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si buna Dana. De mult n-ai mai dat pe aici si te tot pandeam ca vroiam sa te intreb de nasterea la Medicover, ai reducere (adica costul e partial decontat/acoperit de stat) daca ai trimitere de la medicul de familie? [gravi] 14+ Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ankylya, ce iti ziceam eu tie [:D]? Felicitari. Dana, eu am 20% deci cam putin. Daca exista contract cu respectivul spital statul deconteaza. Sefa mea vrea sa nasca la privat (Sanador parca) si cu trimitere de la medicul de familie deconteaza statul o buna parte (parca 3100 ron). Ea mi-a zis ca din ce stie Medicover inca nu accepta decontarea unei parti de CASMB. De aceea intrebam. [gravi] 14+ Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...