Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Asp. opt.!Felicitari Ankylya, Mrenescu,DenyAnd!


Recommended Posts

Deny, nu nu inca, te rog. Maine dupa test daca totul e ok. Nu stiu ce sa zic despre utro pentru ca eu data trecuta cred ca am pierdut din cauza tiroidei. Eram in pauza dede tratament. Acum sunt pe pastile de vreo 3 saptamani si culmea e ca a aparut si bebe. N-as vrea sa iau nimic fara sa zica doftoru. Bob numai citind despre friptura simt cum ma ia cu greata...dar e de bine deci nu ma plang. Sa stii ca mi-a trecut si mie prin minte ideea ca s- a colorat cam mult la aprox 24 de ore so i-am zis consortului. El cica primim cu entuziasm tot ce ne da DD. As vrea sa-l vad daca in ipoteza colicilor in dublu exemplar ar mai fi asa incantat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Marie, felicitari! Asteptam beta si apoi scot si galeria!!![flo] Vreau si eu sa zic ceva legat de: "utrogestan ca nu are ce strica" va contrazic, eu m-am luat dupa fetele de pe forum si tot luam duphaston/arefam dupa inseminari, iar dupa 3 luni de "tratament" - cand progest. meu era in norme, acum il am prea mare!!! cum ma stimulez, cum imi creste si nu mai ma pot stimula si asta tine de mai bine de 5 luni. Deci mare atentie!! Ma adresez fetelor care inca incearca, ca la cele cu test II nu ma pricep.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gaby, de-asta "suflu eu si in iaurt". Macar sa nu ma gandesc, daca se lasa cu nasoale, ca poate e din cauza nu stiu care sau ca am luat nu stiu ce. Acum stau in cumpana: fetelor, cand sa ma duc la confirmare? Comform calculatoarelor de pe net, sarcina va fi vizibila ecografic incepand cu 16 oct.( Bine, ele zic si ca tot de atunci se pozitiveaza testul dar la mine s-a pozitivat de cateva zile). Sa astept pana pe la 6-7 saptamani ca sa aud si inimioara sau ma duc mai devreme?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gaby, ai dreptate[flo] Imi cer scuze pt postarea mea despre utrogestan, duphaston[:I]. Maria, eu zic sa faci beta intai. Si le eco te poti duce la 7 saptamani ca sa auzi direct si inimioara. Sau la 6 saptamani.[:)] __________________________________________________________________ Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Gaby, ai dreptate[flo] Imi cer scuze pt postarea mea despre utrogestan, duphaston[:I].
Nu ai de ce sa te scuzi(nu esti singura care spune lucrul asta), eu am intervenit dupa postarea ta, dar in ultimul timp scriu asta dupa fiecare postare care incurajeaza luarea de chestii "care nu au ce sa strice".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fete, Vad ca vorbiti despre utogestan, de 2 zile stau si ma gansesc daca sa iau din seara asta cum mi-a spus dr sau sa mai astept cateva zile . Eu joi seara mi-am facut pregnylul, am continuat cu climen pana azi inclusiv si din seara asta ar tb sa incept cu utogestan. Alta eco sa vad cat s-a ingrosat endometrul meu nu am, dacat cea din z9 cand aveam 5mm. Nu ma pricep prea bine, o fi bine sa iau utrogestan asa devreme?. azi sunt z13 a cm. voi stiti mai bine, ovulatia are loc dupa 36 de ore de la pregnyl, nu? [flo] 2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria iti spun si parerea mea, ar fi buna o Beta si apoi repetata sa te linistesti sa poti sa astepti pana la 6 saptamani si ceva cand se confirma ecografic. Eu daca da Dzeu cred ca o sa fac beta in fiecare zi de nebuna ce sunt sa nu se mai intample ceva. 2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mrenescu felicitari![flo] MeAlex zicea de duphaston ca e bun pt ca are cantitate mica de progesteron (10 fata de 100 sau 200 cat are utrogestanul) si are in plus rolul de a ajuta corpul sa nu respinga embrionul. Miha, eu zic sa astepti sa fii sigura ca ai ovulat inainte de a lua progesteron. Eu incepeam duphastonul de regula la 3 zile dupa injectia de declansare. Angi, exista ovulatie si fara mucus, din ce stiu, dar fara mucus spermatozoizii nu ajung la ovul de aceea exista un lubrifiant diferit de cele obisnuite. Se numeste preseed, imita mucusul si nu dauneaza spermatozoizilor. Se gaseste pe net. [gravi] 14+ Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor[flo][pup] mrenescu felicitari[pup] despre mine ce sa va zic tot in spital sunt imi face beta la 48 de ore beta de joi a fost 1100 cea de sambata 3300 maine imi face iar beta cica creste bine beta mi-au zis ei dar trebuie sa mai stau pana se vede si embrionul la eco sper sa se vad la urmatoarea care cred ca mi-o face marti. azi mi-a dat o pastila mi-a zis sa o iau ca sunt vitamine si il ajuta pe bebe sa creasca. in rest sunt bine numai ca m-am plictisit rau tare. va pupacesc[pup][pup][pup][pup][flo][flo] ***************** In dragoste, ca si in vis nimic nu e imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...