Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nou stil de viata (307) - Sa redevenim silfide !


Recommended Posts

Vai, fete dragute, n-am mai scris de un secol ! [:I]

 

Am fost ocupata si apoi am uitat complet de mine, insa am slabit, am 50kg, imi sade bine, cind apuc ma duc o data pe saptamina la zumba si o data la yoga. Asta nu ainseamna decit 2 ore de sport pe saptamina, insa nu am timp de mai mult si nici energie.

 

Voi ce mai faceti ?

 

[flo2] [flo2] [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 120
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, Mik!

 

Ce surpriza, credeam ca subiectul a murit de tot. Poate il resuscitam cumva.

Felicitari pentru kg, sport de 2 ori/saptamina este excelent pentru mentinere.

 

Eu am 70 kg, am zis ca scap de mai mult pina la sfirsitul anului dar asta e, poate anul viitor aduce mai multa vointa. [ascuns]

Sport fac insa nu regulat, am perioade cind ma tin de treaba si perioade cind nu fac mai nimic, si din pacate trebuie munca sustinuta altfel nu se vede cine stie ce.

Am reinceput sa alerg de luna trecuta, mai ales dimineata, si am hotarit sa nu mai maninc nimic dulce pina la Craciun. Si ca sa vezi cum mi-e testata vointa, ieri am vazut intr-un supermarket de aici niste ciocolata neagra Heidi, nu-mi venea sa cred, mincam din asta in tara si aici n-am vazut niciodata, bineinteles ca mi-am luat 2 bucati dar le-am pus in frigider intr-un loc strategic unde nu-mi sar in ochi.

Mai merg si la yoga citeodata, insa nu mai am rabdare, mi se pare prea incet si de aceea cred ca alergatul mi se potriveste mai bine.

 

Restul fetelor, ce mai faceti? Haideti la o vorba.  [grup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua, doamne frumoase, mă bucur să vă vad pe aici!  [flo2]

 

Eu m-am mutat și nu mai am cântar, așa că nu știu cum stau cu greutatea. Am avut o perioadă luna trecuta (cam 4 săptămâni) când am tăiat la maxim carbohidrații. Acum, cu mutarea și cu frigul m-am apucat din nou [:D]. Sport nu fac, deși ar trebui.

 

Mik, ce frumos ai slăbit! Felicitări!

 

Delidana, bravo pentru decizia cu dulciurile și spor la alergat!

 

No, mă duc pe câmpiile muncii, că-s în întârziere cu un proiect.

 

Daniela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca ati trecut, Daniela si Delidana ! [flo2] [flo2] [flo2]

 

Daniela, mutatul e ceva cu stres mare si te face sau sa iei in greutate sau sa slabesti. Ai grija de tine si maninca cald si echilibrat.

 

Delidana, eu nu stiu nimc de ciocolata Heidi. Si ia spune, aiurelile de "revolutie"/revolta sau ce o mai fi la Bankok nu te afecteaza ?

 

 

Eu sunt bine, in general. [clo] M-a luat iarna de vreo 2 saptamini su zapada si frig, mi-e cam lehamite. Toamna asta am fost in plimbare in 2 rinduri in Portugalia si in Brazilia pentru job. A fost cald [il] si fain. Numai ca in Portugalia am mincat vrea sarat (pete si masline) si aveam o retinere de apa.

Copilasii sunt bine, cel mare e la liceu si am grija sa-l duc si sa-l aduc de la scoala. Ceilalti doi sunt la gimnaziu si se duc impreuna cu atobuzul scolar. (o grija in minus)

 

Saptamina asta nu am apucat sa ajung la sport caci am avut sedinte de tot soiul, inclusiv la copilasi la scoala. Mai am inca 2 saptamina viitoare ca sa ni se dea notele la cei de la gimnaziu si o premiere de sfirsit de gimnaziu pentru cel mare. Mi se pare asa incredibil sa am baiat mare.

 

Mai scriem meniuri si ce sport mai facem ? [flo2]

 

Va pup cu drag pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

 

Daniela, stiu cum e cu mutatul, stresant, partea buna e ca trece.

 

Mik, nu ma afecteaza deocamdata, pentru ca protestele se desfasoara intr-o anumita zona a orasului si eu stau departe de zona aceea. Sa speram ca nu se agraveaza situatia desi e destul de serioasa acum.

 

Azi am fost la alergat, m-am simtit bine, o jumate de ora de alergat continuu.

 

Cit despre meniu, arata cam asa:

 

D: o cana de lapte de soia cu cacao, 2 felii de piine integrala cu 2 linguri de peanut butter.

Gustare: 1 mar, un pumn de nuci

P: omleta din 2 oua cu 1 felie de piine integrala.

C: inca nu stiu, poate o salata...

 

Mos Nicolae mi-a adus o cutie de bomboane de ciocolata, se pare ca fac colectie, am pus-o undeva sa n-o vad pina la Craciun.

Mai scrieti si voi, poate ma mai inspir si eu din meniurile voastre.

 

Un weekend frumos va doresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delidana, bine ca esti departe de acele manifetatii.

 

Meniul de azi :

- dimineata : cafea neagra si o felie de piie prajita cu u voal de unt (!) si o lingurita de dulceata de corcoduse

- prinz : putin paté, orez mexican si spanac, un mar

- seara : tartine cu icre, somon sau guacamole. [:I] o felie de tarta de mere (am facut un "aperitiv dinatoriu" : mincam tartine, saratele, chipsuri, bem suc de fructe in pahare mari si terminam cu ceva dulce, asta stind in jurul mesei mici din salon - e un fel de "tratatie pentru invitati" dar fara invitati, la copiii le place foarte mult)

 

N-am avut timp de sport, am alergat ca un cal la cursul de tenis, apoi cel de pian, apoi la spectacolul de Mos Craciun.

Tre' sa va povestesc nitel spectacolul de Mos Craciul de la mine la job : aparea in scena Mos Craciun, apoi venea Dark Vador (din Star Wars) si alti rai care-i furau cadourile lui Mos Craciun, apoi apareau eroi curajosi care se bateau cu cei rai si recuperau cadourile. Cind a apaut prima data in scena Dark Vador si a scos sabia cu laser toata pustimea de mai putin de 3 ani a incept sa urle de frica.  [vrajitor] 

 

Miine stau acasa si am  sa fac nitica zumba de una singura.

 

Cu drag de toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

 

Mik, m-a amuzat teribil povestea spectacolului de Mos Craciun. Bietii copilasi... dar tot amuzant e. [:D]

 

In weekend n-am facut sport deloc, doar stat acasa si citit. Aveam nevoie de o pauza de la toate.

 

Azi am fost la alergat din nou, tot incerc sa ma scol mai de dimineata ca sa alerg pina nu e soarele prea tare dar nu-mi reuseste. As vrea sa alerg la 7, dar abia ma scol la 8. [nani]  Mai incerc.

 

Meniul de azi:

 

MD:  ananas, papaya, o felie de piine integrala cu peanut butter

P:  pui prajit la teflon, piure, salata de varza cu morcov

C: inca nu stiu, o salata probabil.

 

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delidana, te invidiez ca ai fructe de tip papaya si mango proaspete tot timpul. Papaya imi place foarte mult ca nu e dulce.

 

Ieri am facut "sport" : mers pe jos cam o ora in pas intins in pauza de prinz pina in centru si inapoi, apoi am fost la zumba. M-am simtit cam rugibita si am nu's se nerv pe o parte in dreapta care ma cam doare.

 

Azi maninc de prinz acasa. meniul de azi :

- o cafea neagra, piine prajita, o brinza alba spumoasa.

- salata de castraveti. ciuperci cu putina smintina si marar, friptura de vitel. un mar

- salata verde cu porum si ardei rosu. 2 clatite mici cu ceva inauntru.

 

Nu cred ca apuc sa fac ceva, nici macar sa ma urc pe bicicleta din casa, da' vad eu.

 

Va pup in grup pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne frumoase, să nu vă supărați pe mine, dar nu pot intra să scriu ce mănânc. Sunt prinsă tare cu o grămadă de lucruri (unele la birou, unele administrative - am de schimbat niște acte și o sa alerg destul de mult). În plus e sfârșit de an și la noi sfârșitul de an totdeauna e nebunie... 

 

Mik-ule, ce copii mari ai! Ai băiat la liceu... Cu mutatul mie mi s-a arătat partea aia în care mănânci mult, n-am pățit ca din cauză de stres să nu mănânc :D.

 

Delia, spor la alergat și îți urez să te ții de lăsat de dulciuri până la Craciun! 

 

Mai trec eu pe aici când ma întorc de pe câmpiile muncii.

 

Vă pup pe toate,

 

Daniela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

 

Mik, fructele imi plac si mie, de toate sa fie. Papaya poate fi chiar foarte dulce, depinde de cit de coapta e.

 

Daniela, n-am mai rezistat pina la Craciun, intr-o seara am simtit asa o pofta nebuna de ceva dulce si am mincat citeva bonboane de cioco, Vreo 6, sau 7. Asta e.

 

Ma tin insa de alergat, saptamina trecuta am alergat de 3 ori si am fost la 1 ora jumate de yoga. As vrea sa ajung sa alerg zilnic dar mai am de munca pina acolo.

 

Voi ce mai faceti? Vad ca doar noi 3 am mai ramas pe aici. Bun si asa.

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...