Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nou stil de viata (307) - Sa redevenim silfide !


Recommended Posts

Buna seara, doamnelor! Am disparut pentru ca am ffff multa treaba si inca n-am terminat (saptamana asta o sa fie plina). 

 

Eu nu ma pot cantari periodic (sunt deseori plecata si n-am cantar).

 

La multi ani pentru Bella! [s]

 

Miha, am vazut mesajul lui Jamie chiar in 2010, cand a castigat premiul TED.

 

Mik, cum e la mare?

 

Zuzi, tu mai tii dieta low carb de care ziceai? (Eu am cam trisat in ultimele zile, nu ma simt prea ok, o sa-mi fac in curand si niste analize).

 

Delia, ai dreptate, a fost putin exagerata incercarea mea (desi asa am slabit acum cativa ani - restrictiile erau maxime doar pentru 2 saptamani - apoi introduceam si niste carbo mai complecsi). 

 

Cami, am obosit doar cand ti-am citit programul pe anul asta :).

 

Lai, felicitari pentru bebelinii la patrat!

 

Sabina, ma bucur pentru tine ca esti mai bine [pup].

 

Va las, ma duc sa dorm ca maine o iau de la capat.

 

Daniela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 120
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dragelor,

 

Acum am vazut ca ne-am mutat in "casa noua"!

In primul rand "La multi ani Isabella, sa cresti mare, sanatoasa si sa fii fericita si norocoasa in viata!" [s]

Raportul pentru ieri: 73,6 kg ... nici eu nu stiu cum s-a intamplat, poate de la raceala lui Radu mi se trage, ca nu dorm de 2 nopti ca are rosu in gat, cu febra si tuse!

Incerc sa revin ...

O zi frumoasa tuturor! [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Daniela, eu am renuntat sa mai tin regim fara carbohidrati. Am rezistat 4 saptamini.

Pur si simplu simteam ca ma ia cu lesin, de citeva ori mi s-a facut rau de foame, si nu pentru ca n-am mincat, dar fara carbohidrati se pare ca energia mea e la nivel minim. In plus, am slabit doar 1 amarit de kg si m-am intepenit la 70kg ca de obicei.

O sa maninc mai putini carbohidrati fata de cit mincam inainte dar sa-i exclud de tot se pare ca nu-mi face bine. Ieri am incercat orz fiert, seamana la gust cu orezul dar mai bun, zic eu. O sa mai cumpar, imi place.

N-am mai mincat o ciocolata/inghetata de o luna, mult pentru mine. [:D]

Inca ma tin de yoga, am fost si saptamina asta de 3 ori, la caldurile astea de aici ma trec toate sudorile. Sauna si yoga, 2 in 1.

 

Mik, e caaaald.... [beach]

Cami, cum mai merge cu sportul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-am gasit, in sfirsit, fete dragi !

 

Delidana, ma faci geloasa rau cu soarele de la tine.   [:)] La noi la mare au fost 12 grade, exceptional 16, apa la 12 grade, deci numai ne-am plimbat. Am avut si o zi cu ploaie si alte 2 cu vint. 

Am stat deci mai mult pe acasa, ca o gogoasa in fotoliu si am facut diverse  [il]  (broderie, patchwork) caci acolo am o lumina spendida. 

Ne-am intors aseara cu taxi-avion-tramvai-tren-taxi-masina. Am lucrat azi (adica ieri, marti). Nu m-am ingrasat de stat acasa, insa nici nu am slabit (asa ceva nu cred ca s-a inventat  [aerob] )

 

Zuzi, Cami, Daniela, Mihaser, Tzuni, Delidana va pup in grup.

 

Cami, am sa vad cum se poate (daca se poate) modifica lista de pe prima pagina.

 

Mai apar eu miine (azi adica).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Mik, asta e unul din lucrurile care imi place aici, e mult soare si cald si frumos. Inca n-au venit ploile.

De luna trecuta m-am hotarit sa ma cintaresc la fiecare inceput de luna, pe 1. Azi dimineata aveam 69 kg, cu 2 kg mai putin decit luna trecuta. Incet incet sper sa se duca mai multe, desi la 2 kg pierdute lunar o sa-mi mai trebuiasca vreo citeva luni sa ajung unde vreau. Incerc sa ma tin departe de dulciuri - daca luna trecuta am reusit sa renunt la carbohidrati aproape complet (cu mici scapari), luna asta imi propun mai multa miscare (mers pe jos, yoga si [greutati ).

 

Se mai da raportul marti?

Daca da, trece-ma si pe mine in lista, te rog.

 

Restul fetelor, ce mai faceti? Zuzi, Tzuni, Cami?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow, Bun gasit la casa noua... [cool]

Dragelor multumesc mult de urarile adresate pentru Bella si scuze ca n-am mai intrat pe-aici de ceva vreme. Insa mi-a venit sotul acasa si l-am pus la treaba... mici renovari prin casa dupa urma carora a trebuit sa curat...

Cami abia astept sa vii.

Daniela n-am mai tinut regimul strict si-mi pare rau ca se vede. Dar imi pleaca el sotul si-atunci sa te tii. Nimic nu ma mai opreste... [^]

Mik multumesc de reteta. [flor]

Dragelor pupici si-o saptamana usoara in continuare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zuzi, iti dai de lucru singura ?  [:)]  pui sotul la treaba ca sa ai menaj de facut.  [flo]

 

Delidana, ploile la voi apar in iunie, nu ? 

Da, ar fi bine sa fim disciplinate si sa incepem sa dam raportul in fiecare marti. Nu stiu insa cum pot modifica pima pagine. 

 

Eu sunt  [porc]  am 54,9kg. AM sa vad cum evolueaza greutatea si daca nu e pe panta buna, incep sa tin oarece dieta. Buerk. 

 

Meniul de azi : 

- cafea neagra si cereale de griu cu lapte

- supa de dovleac, brinza albastra, 2 mere mici

- salata verde cu ceva

 

La prinz tre' sa ma duc pina in oras sa cumpar una-alta si poate gasesc ceva dragut pentru Margholitza.

 

Va pup in grup de toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fetelor!

 

As vrea si eu in grup, sa ma mai traga si pe mine cineva de maneca, pentru ca de doi ani ma imping singura la schimbari, Insanity-uri, diete, si.. singurul lucru slabut din poveste e ritmul in care avansez 

 

Nu pot sa va spun cate kg am, ar trebui sa va ucid dupa, dar am cam 12 in plus fata de cat aveam inainte de sarcina, acum doi ani  [fri]

Scuze si motive as avea berechet, dar ma duc sa va citesc din urma, cat oi putea, si sper sa ma primiti si pe mine la raport - poate nu zilnic dar cat sa schimbam idei.

 

Keep up the good work, toata lumea, si spooor(t)! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...