Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ceasul biologic


Recommended Posts

Hihi, subiectul asta imi vine ca o manusa. In primul rand, teoretic si general vorbind e normal, mii de ani femeile au avut multe nasteri si multi copii, cam toata perioada fertila cu asta se ocupau. In concluzie e normal si firesc ce ni se intampla, e bine sa vorbim desprea asta [:-@], sa nu tinem in noi. Eu m-am luptat cu ceasul biologic ceva timp, intr-un final m-am decis sa-l las sa se manifeste si rezultatul are 5 luni [olala] si sta la mine in brate. Tot 3 fetite am, ca si voi, si sunt f f fericita ca e asa. Si pe mine ma tot intreaba lumea cand ma vede cu ele: ati vrut si un baietel, nu-i asa? Dar constientizez ca dupa ce se va inalta bebelina iar va incepe sa ticaie, vad eu ce fac, mai botez vreun bebeu desi am vazut eu cum e cu botezatul ca nu prea tine faza, nu e acelasi lucru. Ma bazez si ca intre timp mai imbatranesc, poate n-o mai aparea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hop si gica contra![:-)))][:-)))][:-)))](cum ar spune unii,bineintzeles) Dragelor,la voi nu e ceasul biologic,ala ticaie asa dupa 40!Voi suntetzi tinere si tropaie hormonii pe voi![:)] Ia vedetzi nu cumva dorintzele astea apar in perioada de ovulatzie ,in special?Sau ca o consecintza a sindromului PM? Deci eu ,care-s sarita de 40[:)],am avut de-a face cu ticaitul ceasului biologic acum vreun an parca!N-am simtzit niciodata ce ma simtzit atunci,o dorintza sfisietoare de a avea un bebe!Asta in conditziile in care ,eu nu mi-am dorit niciodata mai mult de un copil! editez s spun ca ceasul biologic,ticaitul lui,apare atunci cind...esti aproape de ultimul tren![:)] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma intrebi anca-vlad? Pai ce sa simt,o dorintza mistuitoare de a avea un bebe!Atunci,in momentul ala([:D]).Aveam si o prietena care nascuse...eram innebunita dupa mirosul ala de bebe mic si roz!Si era si fetitza pe deasupra! Efectiv ma durea fizic dorintza aia!Si-mi dadeam seama,partea aia ratzionala din mine,ca e ceva in neregula cu mine!Nu ma mai simtzit niciodata asa ceva! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf, fetelor, mai rau ma apuca citind mesajele voastre despre bebelusi [q][q][q]. Un pic de empatie va rog, spuneti-mi de-alea rele, sa imi treaca cheful, nu de zambete, si alte dragalasenii de bebelaci. andacos, ceas, orologiu, hormoni, ce naiba or fi, nu stiu, da' dorinta e incredibil de sfasietoare. Daca n-o sa mai tina decat cateva zile (desi dureaza de vreo saptamana), as putea da vina pe ovulatie (desi am asa ceva in fiecare luna si sunt ani de cand n-am mai simtit asemenea dorinte de "procreare" [:D]), dar ce ma fac daca va continua si dupa?! lavi02, buna ideea cu botezatul [pup], desi daca ma gandesc mai bine, parca nu e suficient, vreau un bebe mic al meu, nu al altora!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad
da, pe tine te-am intrebat! Si nu ai mai facut o fetita frumoasa? Anca, mami de bebelina MARIA (30.07.2010) si astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
N-am avut curajul asta,logica a revenit repde! Biologic...nu e totul pierdut,insa cred ca am pierdut trenul deja![:)] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...