Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 74 -


Recommended Posts

Myha, cel putin in perioada asta ar trebui sa stai mult in pat si sa nu mai iesi in frig. N-am idee cum se da lutynus, stiu ce concentratie are, dar ma gandesc ca daca se absoarbe mai bine, de asta s-or recomanda 3/zi. Pentru Utrogestan, in situatii de criza, se dau de la 600 pana la 1000 mg pe zi. Parerea mea e ca trebuie pus la intervale egale, adica chiar si noaptea.

Nospa si MagneBg relaxeaza uterul si previn contractiile pe care nu le simti acum, le percepi ca pe dureri menstruale mai puternice.

Doamne ajuta!id="Verdana">

 

Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna fetelor .am o intrebare.va urmaresc de mult si as vrea sa mi spuneti un ce constau analizele astea de trombofilie?ar trebui sa le faca cine are mai multe sarcini pierdute sau analizele astea sint recomandate si pentru fetele care nu reusesc sa ramina insarcinate?.eu am 3 fiv la activ.nereusite dar nu mi 2 recomandat nimeni analizele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tonton oricine doreste poate sa-si faca analizele , intradevar dr ginecolog iti recomanda sa le faci daca apar sarcini pierdute in mod repatat , dar aceste mutatii pot impiedica si implantarea embrionului , asa ca daca doresti sa fi linistita fa-le.

 

exista mai multe pachete de analize , unele mai complexe altele mai putin , eu am facut ceva de mediu , oricum o data aprute mutatiile necesita tratament.


 

XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot

2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat

2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

 

[gravi] 13 +

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...