Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Intrebare


ela_04

Recommended Posts

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ela, esti de coma :D cu soacra, adevarul este ca si eu ma inteleg bine cu toate neamurile, am o singura conditie, sa fim la distanta.

 

Sunteti foarte frumoase in poza, voi fetele ( tu si fizic esti la fel de naturala si simpatica, pe cum scrii) [olala].

 

Felicitari pentru botez si La Multi Ani baiatului! A fost ziua lui?

 

PS Fata seamana cu tine [:D].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa imi plac si mie rudele...la distanta! Si ne intelegem minunat![:)]

Azi a fost de fapt ziua baiatului...dar cum ma tot batea la cap cu petrecerea lui si cum numai intra in buget inca o petrecere... am declarat ziua de mir petrecerea lui [:D]

Asa ca dupa ce nasii au imbaiat fata am trecut la petrecerea lui iar la sfarsit a suflat si in tort. Fiecare i-a adus cate un mic cadou simbolic in loc sa-i aduca fetei. Ea a fost intelegatoare si nu s-a suparat [:)]

Astfel am impacat si capra si varza si am terminat cu petrecerile ca e jale la smotru si pus casa la loc dupa 5 pitici intre 2-4 ani! Plus gaura din buget!

Nu stiu ce are fata dar mananca f prost...stau si cate 30 min sa suga si mare branza nu mananca. Nici de dormit nu doarme mai bine. Azi noapte cred ca s-a trezit din ora in ora. pe la 4 mi-am trimis sotul in alta camera si am luato cu mine in pat...s-a servit direct de la sursa dupa cum a vrut dar pana la 7 nu am mai auzito. Azi deja i-am spus sotului ca in seara asta o sa doarma tot acolo ca am de gand sa o i-au cu mine in pat de cand ne culcam.

 

Ps. mie imi pare ca seamana cu taica-su bucatica. dar si baiatul semana cu el cand era mic si acum parca incepe sa ia si de la mine...

Nu conteaza! Sanatosi sa fie!

[flo]

 

Mami de: baietel [copil] & fetita [bb]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu a mai luat deloc in greutate! 20 de gr.

Azi am fost pt vaccinul de 4 luni. I-am facut si rotarixul...stiu ca e discutata povestea cu vaccinurile dar eu pe asta il fac ca imi e o frica de mor de enterocolita asta.

Grila obligatorie si rotarixul.

Asa...dr a zis ca inca nu e de panica pt ca fata arata f bine. Sa o mai cantaresc peste 2 sapt si daca tot nu ia nimic sa incep diversificarea.

Eu nu prea ma grabesc cu diversificarea pt ca in primul rand ma gandesc si la faptul ca ea a fost prematura... in fine oricum mai are o luna si putin si face 6 luni dar sper sa nu ne grabim mai mult decat trebuie.

Imi tot zicea de lp (cred ca are o fixatie dr mea cu lp) dar i-am explicat ca e un chin si pt mine si pt copil si numai vreau sa-i dau deloc. mai ales ca a inceput sa verse din ce in ce mai putin...

Bine, si eu m-am mai invatat cu ea, am mai citit pe la alte fete si nu o mai tin 30 min sa ragaie pe umar. O pun jos frumos, fara miscari bruste si chiar daca ea da sa se agite ii vb in sopata si se linisteste fiind atenta la vocea mea. Stam amandoua asa de manuta si ii povestesc eu acolo ...mai zice si ea cate ceva...dar e bine.

Sanii numai sau facut de mult pietroi [:)] dar tot mai curge cel de la care fata nu suge in momentul ala...de fiecare data. Se va opri vreodata sau asa trebuie sa curga si ala?

 

 

Mami de: baietel [copil] & fetita [bb]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, la mine cateodata curge, cateodata nu, depinde si de cat de plini sunt sanii. Eu alaptez de 10 luni tura asta! [pk]

 

Da-i sa suga mai des ca sa ia mai bine in greutate. Si eu am inceput diversificarea mai devreme, pe la 5 luni jumate din acelasi motiv, ca nu lua prea mult in greutate.

 

Ma bucur ca s-a mai rezolvat cu refluxul' la fel am constatat si noi, ca daca o tineam mult in sus sa ragaie, mai rau varsa. Manevratul cat mai usor a fost o solutie. Oricum, intre timp li se mai maturizeaza si lor esofagul si stomacelul si se rezolva. A mea, la 10 luni, mai regurgiteaza cam o data pe saptamana, in medie, daca a mancat mult lapte odata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...