Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Intrebare


ela_04

Recommended Posts

Ela, bravo! Ati trecut de primul hop, unul dintre cele mai mari ale alaptarii: formarea legaturii [pup]. Ai sa vezi de pe la vreo 3-4 luni ce minunat e alaptatul cind incepe bebe sa intinda minutzele spre tine si sa iti zimbeasca cu sinul in gura! Pt amintirea asta am avut de luptat cu dureri si somn, cu frustrari legate de cintare si doctorite, dar ce amintire minunata [:D]! ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Suntem bine. Cel putin fata e ok. A inceput sa manance mai bine, sa mai se trezeasca si ea, sa planga [:)]. In general cand nu poate sa faca kk am observat ca vrea in brate si la san mai des, nu stiu de ce ca nu e constipata sau altceva. A facut si ea un pic de falcute parca [:)]. Nu am mai tinut cont cate mese are pe zi... iar noaptea e in functie de cum mananca ziua. Uneori se trezeste de 2 ori, uneori o singura data. Nu am mai cantarito. O data pe saptamana e ok... Eu sunt cam nervoasa...habar nu am de ce... poate de la oboseala... aseara am facut un mare scandal sotului ca ia cumparat baiatului 2 oua cu ciocolata [alcool] [copil] & fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Eu sunt cam nervoasa...habar nu am de ce... poate de la oboseala... aseara am facut un mare scandal sotului ca ia cumparat baiatului 2 oua cu ciocolata
Pfff, ai mare grija cu depresia post-natala...si eu era sa trec prin astfel de faze, am luat Magne-B6 si am mai tinut sub control artagul permanent. Bafta [flo] Dana & [copil] Amelia (21.06.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt usor dezamagita... tot 110 gr a luat si saptamana asta... Ma gandeam ca va incepe sa ia din ce in ce mai bine... dar se pare ca ramanem la 110 gr. Are deja 3 saptamani...oare cand va incepe sa manance mai bine... Pare ca se satura din laptele meu... e adevarat ca uneori sta la san si cate o ora. Chiar nu stiu ce sa mai fac... [copil] & fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La 4 luni? Nu zau. Statistic, la 6 luni ar trebui sa aiba dublul greutatii de la nastere, iar la un an, triplul. Nu-i nimic batut in cutie, ca a mea de 2 ani are acum 11 kile si s-a nascut cu 3700. Ce-ar trebui sa cred despre ea!? Da' cine are 4 luni? Fetita Elei e mai micuta(are 3 saptamani deja??) si, in plus, la prematuri e putin altfel. Ela, arunca pe geam cantarul ala si vezi-ti linistita de alaptat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi a fost un pic mai agitata. Cred ca a mancat din 2 in 2 ore iar de la 18 la 21 a stat numai la san... cred ca ma foloseste si pe post de suzi. Suzeta nu o vrea neam. Da ...avem 3 saptamani deja [:)] am nascut pe 15 oct. luni face 3 sapt. [flo] baiatul meu are 2 ani si 8 luni si ....18,700 kg [:D] si 104 cm. Nu pare asa gras precum spune cantarul... doar ca are spatele mai lat un pic si probabil oasele mai grele ca altfel nu prea pot sa-mi explic. [copil] & fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...