Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va fi bine?


Recommended Posts

Buna! Joi,soacra-mea a mers sa isi faca niste analize pentru ca avea dureri in partea dreapta jos si o stare generala de oboseala.Au consultat-o,i-au luat probe pentru analize si au trimis-o acasa,sa astepte 2-3 zile rezultatele analizelor. Vineri dimineata familia unde lucreaza ea(ingrijeste de o femeie in varsta) au dus-o la spital de urgenta pentru ca avea dureri insuportabile.Acolo,medicii au suspectat-o de piatra la fiere.Am vorbit cu ea,ne-a spus ca e bine,ca ii fac perfuzii si nu mai are dureri aproape deloc si ca medicii i-au spus ca nu cred ca e nevoie de operatie,ca vor incerca mai intai cu medicamente sa elimine acea piatra. Ieri ne suna o ruda de-a noastra ce a stat mai mereu pe la spital de cand e soacra internata si ne spune ca o baga in operatie sa ii scoata fierea. Dupa cateva ore primim si telefonul care anunta iesirea din operatie.Ne-au spus ca i-au scos fierea si ca avea infectie raspandita in corp si ca stomacul era aproape 'putrezit'(asa a zis ruda noastra) si ca i l-au taiat aproape in totalitate.[q] Si ne-a spus sa mergem de urgenta acolo pentru ca medicii nu vor sa le mai spuna lor nimic,medicul care a operat-o spunand ca vrea sa stea de vorba cu familia ei. Aseara,au plecat sotul si cumnatii intr-acolo si eu am ramas cu inima cat un purice.A trecut cineva prin ceva asemanator? E un medic pe aici care isi poate da o parere? De ce e medicul rezervat in afirmatii? Daca medicul a spus ca vrea sa vorbeasca cu familia ei,inseamna ca e de rau ? Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ah, atata imi plac aceste explicatii 'medicale'... Trebuie sa astepti pana vorbeste sotul cu medicul, ca nu are rost altfel sa te stresezi citind despre 100 de boli.Cert este ca va mai ramane internata in spital minimum o saptamana. Medicul vrea sa stea de vorba cu familia ca nu poate sa discute starea pacientei cu femeia la care este angajata. Multa sanatate si sa primesti vesti bune![pup] **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Ah, atata imi plac aceste explicatii 'medicale'... Trebuie sa astepti pana vorbeste sotul cu medicul, ca nu are rost altfel sa te stresezi citind despre 100 de boli.Cert este ca va mai ramane internata in spital minimum o saptamana. Medicul vrea sa stea de vorba cu familia ca nu poate sa discute starea pacientei cu femeia la care este angajata. Multa sanatate si sa primesti vesti bune![pup] **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Avem o verisoara de-a soacrei ce a stat mereu cu ea.Deci nu e chiar straina.Familia unde lucreaza au dus-o numai la spital si apoi au mai dat cate un telefon sa se intereseze de starea ei. Astept,astept.. Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laurenta
Buna ,imi pare tare rau,de.abia a/ti trecut cu socrul tau acum e si socrella........offff Nu stiu cum sa te ajut......unde e internata,in ce spital? Capu sus si forta![flo] Intreb in jur si daca te pot ajuta ,iti dau pm.[pup][flo]
E tocmai la Torino,Laurenta! Daca era mai aproape puteam fi langa ea din prima clipa,dar asa.. Da,nu e nici un an de la moartea socrului si acum iar un necaz[q].Sambata avem rezervate bilete la avion sa mergem in tara la parastas,dar acum nici nu stiu ce se va intampla. L-am sunat pe sot pe la 5 dimineata dar inca nu ajunsesera.Mi-a spus ca ma suna de indata ce stie ceva.Si ma tot uit la telefon si nu suna.. si ma gandesc numai la nebunii.. [q] Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mami_stefi
Citat:
citat din mesajul lui laurenta
Buna ,imi pare tare rau,de.abia a/ti trecut cu socrul tau acum e si socrella........offff Nu stiu cum sa te ajut......unde e internata,in ce spital? Capu sus si forta![flo] Intreb in jur si daca te pot ajuta ,iti dau pm.[pup][flo]
E tocmai la Torino,Laurenta! Daca era mai aproape puteam fi langa ea din prima clipa,dar asa.. Da,nu e nici un an de la moartea socrului si acum iar un necaz[q].Sambata avem rezervate bilete la avion sa mergem in tara la parastas,dar acum nici nu stiu ce se va intampla. L-am sunat pe sot pe la 5 dimineata dar inca nu ajunsesera.Mi-a spus ca ma suna de indata ce stie ceva.Si ma tot uit la telefon si nu suna.. si ma gandesc numai la nebunii.. [q] Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
Capu sus......[flo]si fii alaturi de Iulian.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ligeea
din pacate da, acum o luna am pierduty-o pe soacra mea la fel.. cancer la pancreas(canalul biliar era complet blocat si cancer la stomac...0 Dumnezeu sa va ajute si sa nu fie situatia prin care am trecut noi. Trebuie sa mergeti acasa . ligeea
[q] Dumnezeu sa o odihneasca ! Si eu sper din toata inima sa nu se intample ce e mai rau.Ar fi o tragedie cu adevarat ! Soacra ta a avut simptome la fel ? A fost operata? Cum a decurs totul? Cred ca iti e greu sa vorbesti despre asta atat de recent si am sa inteleg daca refuzi sa scrii.[pup] Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligeea, da bine stii si tu sa ridic moralul unui om :)) serios acum... Mami Stefi, ar fi putut sa aiba multe lucruri, dintre care mentionez un ulcer perforat pt care s-a practicat rezectie gastrica spre exemplu. Am avut si noi asa un pacient care a fost operat si externat. Asa ca nu are rost sa iti faci scenarii, spera la ce e mai usor si asteapta sa vezi, in loc sa te gandesti la ce boala ar putea sa ie mai bine iti folosesti acest timp pt a te gandi la ce faci daca Doamne fereste e ceva malign, ce faci daca e ceva benign, cum sa ii ridici moralul samd. **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...