Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sampoane bio


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Lali
In magazinele de cosmetice DM http://www.dm-drogeriemarkt.ro/ exista gama de cosmetice bio Alverde, care are de toate sampoane, balsam, dusbad, spuma de par, fixativ, demachiante, creme, etc. Nu stiu daca este in Iasi, insa poate au in plan sa deschida ca sunt in expansiune. Noi suntem clienti fideli pentru toata familia. Sunt rezonabile la pret, doar cu ceva mai scumpe decat cosmeticele "nebio".
Produsele Alverde de la dm sunt vegan.Nu sunt bio,nu scrie nicaieri pe nici un flacon sigiliul bio ci doar naturkosmetic,unele ingrediente din compozitie provin din agricultura biologica.Produse bio la DM sunt din gama Lavera si Sante-sampoane,de ex. Am folosit un sampon bio de la Sante si nu am fost multumita,fetitei mele ii facea matreata si parul nu arata curat dupa spalare asa ca le-am taiat de pe lista... Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oaspete bb_yasmi
Citat:
citat din mesajul lui Darria
In mag. naturiste gasesti samponul de la Vivanatura(detalii pe site). L-am folosit si e bun.
Ramonika despre acesta gama ti am scris si eu in postarea mea. Ai vazut-o?? __________________________________________________ mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista sapunuri pt. par (sampon solid)facute cu diverse uleiuri si extracte din plante, shikakai, neem, ghassoul, henna, reetha. Eu numai cu astfel de sapun ma spal de vreo 3 ani si nu as mai renunta in favoarea samponului obisnuit! Nu am matreata, parul e stralucitor si sanatos. As da un link dar e reclama :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca sampoanele de la Lush si mai ales de la Yves Rocher sunt bio, ca sa fie bio trebuie ca majoritatea ingredientelor (peste 90%) sa provina din culturi biologice. Oricum, la cele care se auto-proclama "bio", uitati-va sa fie certificate de un organism serios (cum ar fi Ecocert sau BDIH), altfel as avea mari dubii ca intr-adevar sunt ceea ce pretind. Cat despre sampoanele Alverde, am si eu unul acum, pentru scalp iritat, si face parul super stralucitor si se si ingrasa greu, daaaaar scalpul meu e mult mai iritat decat inainte (culmea!), desi ingredientele sunt ok. Deci nu-l recomand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...