Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

permanent sau alte metode pt. volum par


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Mianna, nu este murdar parul, asta ar insemna sa nu mai arate bine si sa se vada ca e...nespalat. A fost o discutie la spital, o dr a spus ofensata ca ea se spala pe par in fiecare zi si nu le intelege pe cele care se spala mai rar, ca ea nu ar putea sta cu parul 'jegos'.Am vrut sa o invit sa isi introduca mainile si nasul in parul meu ca sa vada cat de jegos este.[:D]
adica daca nu ramane jeg pe mana dupa ce te mangai pe par inseamna ca-i curat? [:D] doar un experiment: incearca sa nu stergi praful de pe o mobila 6 zile. dupa asta, gandeste-te ca mobila aia n-a iesit la plimbare, dar parul tau da - si nu prea cred ca-l ocoleste praful. plus aburii de la bucatarie (pentru cine-o foloseste)sau doar aburii de la dus peste care apoi se aduna praful anterior mentionat, plus fum de tigara (pentru cine fumeaza sau sta pe langa fumatori), plus transpiratia, plus produsele de coafat daca e cazul... Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

andacos - ai dreptate, insa pe plan secund conteaza si ce iti pui in cap, ca sa zic asa. un prieten cu probleme cu scalpul a mers la dermatolog si dr. i-a spus ca toate sampoanele care produc spuma intensa (si cate sunt care NU produc spuma?) folosite des provoaca probleme scalpului. i-a recomandat sampon care nu face spuma, uite ca pacat ca nu stiu cum se numeste. am cautat si eu pe net sampon bio, nu prea exista asa ceva, din pacate. plus ca reclamele la sampoanele obisnuite ne bombardeaza cu sloganul "a se utiliza zilnic" probabil cu scopul sa il terminam cat mai repede ca sa cumparam altul, sa le facem lor vanzare... [:-@] la fel ca si dusul zilnic sau mai des de o data pe zi. cred ca pielea / inclusiv a capului beneficiaza de pe urma sebuumul pe care il produce. acum nu zic sa stam nespalati (mai ales in perioadele calduroase), insa totul cu masura, fiecare dupa cat poate duce.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
apropos de sampoane, mi-am amintit ceva amuzant : singura data cand parul meu chiar a atras atentia celorlalti, de ma intrebau ce mi-am facut de e atat de lucios, matasos si plin de volum, a fost cand, ramanand fara sampon in baie, am apelat la samponul cu care spalam pisica. da, nu radeti, era un sampon special, fara coloranti/parfum, si m-am gandit ca n-are cum sa-mi dauneze, atata timp cat blana si pielea fina a pisicii mele nu au avut de suferit.
[:-)))][:-)))] Corina, ma doare burta de ras...sper ca nu te superi[flo]...acum o sa ma gandesc de doua ori inainte de a spune nu atunci cand copii ma intreaba daca pot avea un animal de casa..asa am o scuza sa cupar sampon de pisica/caine, ca altfel, bate la ochi[:D] Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da eu cu parul meu zburlit ce ma faaac? Ma spal la 2 zile vara si la 3 zile iarna, ma dau cu balsam tone, le-am tot schimbat, tratament pentru par uscat, bla bla bla, imi sta oribil! Am o claie de par, pe care n-o mai suport! Adevarat ca nu m-am mai tuns de ceva timp, dar si dupa ce ma tund, ma coafeaza tanti, intinde cu peria nu-s ce, sta bine pana la prima spalare, por'ma se zburleste[bang] Nu sunt capabila ma ma fac cu peria singura, recunosc, am 2 maini stangi, mi-am luat peria din aia rotativa, sta bine parul cel mult o ora, por'ma o ia razna! Merg si foarte mult pe jos, ma bate vantul prin toate partile si nici nu vreau sa folosesc fixativ, ca nu-mi place cum se simte parul cand ma dau cu el! Any ideas? Ramonika, scuze ca m-am bagat peste subiectul tau![flo] "La vita e bella" [url="http://www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs"]Explore Romania[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/554112020rwFQkV"]De mancare[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/565172161pMqtFs"]Dulciuri[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/562608582PcVExE"]Din gradina mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, cred ca iti inchipui ca nu sunt chiar o jegoasa.[:D] Daca ar fi parul murdar l-as spala, vara spre exemplu cand e f cald si transpir, si merg si la strand, ma spal mai des, o data la 4-5 zile, ca se vede pe par ca nu e curat. In rest insa nu am nevoie mai des pt ca parul arata foarte bine. Sunt persoane care trebuie sa se spele zilnic pe par si pers. care se pot spala si o data pe saptamana, ca tot arata bine parul. Bine, nu mai spun ca nu e sanatos sa speli parul des. **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta
Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
apropos de sampoane, mi-am amintit ceva amuzant : singura data cand parul meu chiar a atras atentia celorlalti, de ma intrebau ce mi-am facut de e atat de lucios, matasos si plin de volum, a fost cand, ramanand fara sampon in baie, am apelat la samponul cu care spalam pisica. da, nu radeti, era un sampon special, fara coloranti/parfum, si m-am gandit ca n-are cum sa-mi dauneze, atata timp cat blana si pielea fina a pisicii mele nu au avut de suferit.
[:-)))][:-)))] Corina, ma doare burta de ras...sper ca nu te superi[flo]...acum o sa ma gandesc de doua ori inainte de a spune nu atunci cand copii ma intreaba daca pot avea un animal de casa..asa am o scuza sa cupar sampon de pisica/caine, ca altfel, bate la ochi[:D] Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
mai, te cred ca ti se pare amuzant. te-ai fi prapadit de ras sa ma vezi atunci : eram singura acasa (ma rog, si cu pisica), stransesem apa calda in cada, ma bagasem in apa, statusem un pic sa ma rasfat, apoi m-am udat pe par si cand pun mana pe tubul meu de sampon - pauza. mi-a picat fisa ca uitasem sa iau samponul cel nou, sa-l aduc in baie, era in debaraua de langa baie. pe pisica nu puteam s-o rog sa-mi aduca samponul[:D], iar mie imi era pur si simplu lehamite sa ma sterg, sa ies din cada pentru a lua samponul. asa ca am zis : fie ce-o fi, doar n-o sa raman cheala sau o sa mi se faca parul verde, daca ma spal cu samponul pisicii. acu' serios : chiar s-a vazut diferenta. si nu am remarcat-o numai eu, ci si colegele de birou, pentru ca in ziua aceea toate m-au intrebat ce anume mi-am facut la par - una zicea ca m-am vopsit, alta ca mi-am schimbat coafura - nici gand, pur si simplu parul avea stralucire, volum si aspect matasos, mult mai evidente decat in urma spalarii cu sampon obisnuit. daca tot te bate gandul sa incerci sampon pentru pisici, cumpara-l si pune-l intr-un tub de sampon normal [:D]. parerea mea este ca samponul pentru pisici contine mult mai putine substante nocive/daunatoare decat cel pentru oameni, deoarece pisicile se curata lingandu-si blana, deci producatorii de sampon nu pot baga toate chimicalele si prostiile in acel sampon, ar pune in pericol sanatatea/viata pisicutelor. e adevarat, n-am stat sa compar lista ingredientelor din samponul pentru pisici cu cele din samponul cu care ma spal de obicei. insa am asa un feeling, ca al meu are mai multe chimicale toxice decat cel pentru pisici... Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
Corina - ar fi interesant cum e parul dupa mai multe spalari cu samponul pt. matze [:D] dar se pare ca nu te-ai riscat [:D]
pai tu ai matze, n-ai curaj sa incerci ? [:D] Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...