Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

giardia la 2 anisori


Recommended Posts

  • Administrators
Intrebare primita pe mail: Buna ziua,am un baietel in virsta de 4 ani. Pentru prima data i-am depistat giardia la varsta de doi ani. De atunci ma chinui aproape in fiecare vara cu tratamente pentru ca nu stiu de ce dar vara este perioada cea mai critica. Oboseste repede, scade in greutate, transpira foarte mult si, cel mai grav, refuza mancarea. Astazi am primit rezultatele unui nou set de analize si, asa cum ma asteptam, iar giardia. In primul an a mers cu helmiflores si dupa o cura am rezolvat problema. Anul trecut insa, nu a mai dat rezultat. Am incercat cu Zentel, nu a dat rezultat si in sfarsit am inceput tratamentul cu Flagyl. A fost foarte bine. Acum inca nu am mers la doctor, nu stiu ce sa fac. Cat este de toxic pentru organism ? Ce risc exista efectuand an de an tratamente clasice ? Nu ii mai dau sa se joace cu animalele, acum este mare, in permanenta se spala pe maini, si in parc avem o sticla cu apa, nu mananca nimic fara sa isi spele mainile. De ce totusi nu scapam de acest parazit ? Ce ar mai trebui sa fac ? Medicul meu a tratat initial problema cu superficialitate, toata lumea are giardia ... La insistentele mele mi-a recomandat acest tratament. Sunt ingrijorata pentru ca am senzatia ca este prea pispiriu pentru varsta lui si, in lipsa unor alte argumente, dau vina pe giardia. Daca ma puteti sfatui, astept cu nerabdare raspunsul dvs O zi frumoasa tuturor! Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Buna ziua, Tratamentul cu Flagyl poate fi urmat de o terapie de intretinere cu Helmiflores sau Antigiardia-remediu produs de Dacia Plant.Dozajul este de 2 ml tinctura in 50 ml apa indulcita cu miere,de 3 ori pe zi,in cure de 10 zile ,cu pauza de 10 zile [3 cure de cate 10 zile in total]. Pentru protectia hepatica recomand Liv 52 sirop,pe toata perioada tratamentului,in doza de 5 ml de 2 ori pe zi. Foarte importanta este prevenirea reinfestarii cu parazitul. De aceea,inafara masurilor generale de igiena,recomand achizitionarea unui filtru pentru reteaua de apa,atat cea pe care 0 bea copilul,cat si cea cu care se spala si se pregatesc fructele ,legumele si alte produse alimentare. dr Cristiana Mirica, medic primar pediatrie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...