Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (179)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

melid="red"> am intrebat-o pe mama de gogosari si o spus ca la 1L apa se pune o lingurita fructoza(zahar) si o lingura de sare ; apa se fierbe cu otetu se pune dafin, boabe de piper si dupa ce se raceste se pune peste gogosari (anu trecut nu a pus deloc fructoza)

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Somleac, am intrat putin de dimineata si mi-ai transmis si mie starea ta de bine.

Am pierdut-o insa epede , pt ca am scris un mesaj luuuung si pt ca nu eram logata l-am pierdut, asa ca am inchis calc instant

 

Brandu, unde-s fetele ? Ce miscare slaba.... tocmai in saptamana asta cand pot intra si eu mai des

 

Meniu:

D: mar

P: ciorba de perisoare, pulpa de curcan la gratar cu salata de varza

C: iaurt, conopida gratinata

 

Pupiciid="blue">

 

Melid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaid="red">, mai vrem mesaje de-astea fericite [olala] Mortala Ilinca...Si mie mi-e dor de vremurule cand Stefi spunea ca o cheama Sheshi.

 

Si mie imi plac muraturile in saramura. Noi am importat metoda din Moldova pt ca in zona noastra se pun doar in otet. Gogosarii murati chiar nu ii vad fara un pic de ceva dulce.

 

Brandusikoid="red">, de mult nu ai mai avut un meniu chiar asa conform( cu exceptia laptelui bineinteles [:D])

 

Ieri am fost prinsa dupa-amiaza cu manichiura-pedichiura si nu am mai avut timp sa intru pe net [:I]

 

Arielid="red">, sa stii ca imi plac produsele doar ca fardurile de ochi cred ca nu stiu sa le aplic inca. Si cred ca trebuie sa dau cu apa termala la sfarsitul machiajului pt fixare. Sa mai zic ca am stat ieri dimineata o jumatate de ora la pictat [:I]

 

Fetelor daca va intereseaza produse de machiaj mineral, gasiti pe site-ul lui Ariel.

 

Azi am treaba multa prin oras, sa termin ultimele cumparaturi pt plecare, dar macar imi place la shopping asa ca nu ma plang [:)]

 

Meniu ieri:

MD: wassa, zacusca de ciuperci

P: omleta, gogonele murate

C: mermez de curcan

 

O zi frumoasa dragelor [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am tot gandit la documentul de care ziceam cu retete pe care altfel le pierdem de-a lungul timpului. Am facut pe 4shared un folder de Retete Montignac in care putem fiecare uploada documente simple cu reteta.

 

Brandu, Danaid="red">, poate incercati voi cu retetele de pui tandoori si reteta de salata cu ton. Si Brandu, mai poti pune si reteta ta de supa chinezeasca.

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor,

[cafea] si o tava cu fericire [papica]

 

Ieri am fost cu Alex si Ilinca la vecernie cat au fost baietii mici la bazin. Ilinca a cantat mai tare ca preotul. Imi venea sa rad de sa ma prapadesc, dar si eram stresata. ufff ce nasol e cand dintre toti copii din biserica numai al tau face scandal.[:D] Slujba vecerniei e atat de frumoasa si eu nu prea apuc sa merg, ieri m-am simtit asa de bine[olala]. Sunt hotarata in postul asta sa-i duc si pe copii cat mai mult la biserica. Nu vreau sa ramana cu ideea ca sarbatoarea Craciunului inseamna doar cadouri si mosul ala comercial care cam incepe sa ma calce pe nervi.

 

Si eu vreau farduri.

 

Ninha, da muraturile le-am pus la butoi, de data asta unul mare ca a fost sotul la piatza si nu prea si-a cunoscut limitele. Am pus conopida, mere golden, dovlecei, gogonele, ardei, morcovi, ceapa foarte multa ca ne place la nebunie, castraveti,morcovi si cam atat.

 

Meniu de ieri : MD vita star cu crema de conopida

P supa de legume cu taitei din aceia integrali

C linte cu muraturi[pofta]

 

Acu fug sa mananc o salata din salata verde, ceapa verde, spanac si scoici afumate[q]

 

[pup][pup][pup][pup][pup][pup]stiti voi din aia saratiid="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi! [flo]id="size3">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragele mele

 

Si ai mei pun castraveti cu zahar si otet (bulgaresti sau cum le spune) si pentru mine special castraveti doar in apa cu sare ... cel mai mult imi plac la butoi dar anul asta eu nu am ajuns la ei sa le punem impreuna si atunci mama mea a facut ceva combinat cu conopida, gogonele dar tot cu otet .,... si nu-mi plac [asia][asia]

Gogosarii ii face tot asa cum spune brandusik

 

Eu ce sa va spun .... nu sunt multumita de mine si de modul in care slabesc .... nu ma plang , principala vinovata sunt eu si nimeni altcineva [q]

 

Ninha cum e Mirci ???

 

SOmleac imi place cum te-ai mobilizat :) .... aaa , nu ti-am spus ca m-am intalnit cu timisorencele ... Anda, Ana, Doris, MIKi .... Aiduk nu a putut ca era racit Eric .... m-am bucurat mult sa le revad pe toate

 

Mel pai hai povesteste-ne mai multe daca ai timp [pup][pup]

 

Puisorule o sa pun reteta da [pk]

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaroid="red"> mai gresesc si io cu cate un meniu conform [:D][:D][:D]. Cat despre laptele meu...never ever nu o sa pot sa renunt la el...pentru mine o zi fara lapte e o zi traita degeaba[alcool][alcool]..cred ca mi se trage de la mama ca m-o alaptat pana la 1.5 ani [bibe][bibe]

 

meniul de azi:

Md: lapte cu fulgi

G: ceai (ca o sa am treaba)

P: legume tailandeze la tigaie cu pui tanduri

G: banana , clementina

C: humus cu bete de telina

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau, slabutelor!

 

Haideti la un ceai verde, ca m-am hotarat sa mai reduc consumul de [cafea][:D]

 

Mel, gogosari la sare nu tin minte sa fi mancat, dar ardei capia, da. si erau foarte buni. si tin minte ca bunicul ii folosea inclusiv ca fel de mancare principal: ii frigea in tigaie sau ii punea la cuptor intr-o craticioara. asta in perioadele de post. erau foarte gustosi[pofta]

 

Matei e in curs de vindecare, Mirci inca nu a facut varicela si ma tem ca o sa o faca fix cand termina Matei[bang]

 

Meniu de ieri si azi, ca e la fel

MD: humus (in sfarsit!![:D]) cu coaja de paine normalaid="orange">+ broccoli crud

P: piept de pui la cuptor cu conopida si broccoli sotate

C: fructe: kaki, mar, mandarine

 

Va pupacesc!!

 

 

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusikid="red"> sa stii ca si eu simt la fel referitor la lapte ... nu cred ca exista o zi in care sa nu beau lapte .... cafea cu lapte dimineata si uneori si seara cate o cana [q] o fi asta baiul pentru care nu mai slabesc ?????

Mentionez ca toata perioada cat am slabit cele 30 kg am baut lapte ... nu am renuntat niciodata la el ... am mai baut lapte de soia, de orez ... combinat cu cereale ... dar in principiu lapte lapte beau [:D][alcool]

 

ninha intrebam de Mirci pentru ca ma gandeam ca a luat de la Matei ... dar nah, perioada de incubatie ... oricum o sa faca o forma mai simpla zis eu

De unde ti-ai luat humus ??? sau ai facut tu ?

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...