Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (179)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mel, taiteii de fasole merg si cu lipide. Ciulamaua o fac simplu cu usturoi si smantana. In loc de faina o sa pun fulgi de drojdie ca se ingroase sosul. Da, a iesit testul prost. Am facut deja conizatie si astept rezultatul de la biopsie. Pt tuse incearca ceaiul de scai vanat. La noi a mers foarte bine. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mel - pentru tuse poti incerca si tinctura de patlagina (extract hidroalcoolic scrie pe cutie). Si eu am racit tare toamna asta si intr-o saptamana am rezolvat cu tusea. Sunt cativa ani de cand tinctura asta ma scoate din impas. Subscriu si la ceaiul de scai vanat, e foarte bun, eventual poti sa incerci si licheni de piatra. Sanatate multa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mel miss youuuuu[pup][pup] puisoaro nu credeam ca e ceva de ingrijorare[pup] o sa fie bine oricum sunt sigur de asta[pup][pup]..o sa-mi fac si eu aici testul ca e gratis in uk..musai sa-l fac ca ma tot tin de cand am venit si tot aman din lipsa de timp..dar o sa-l fac... eclerele mele au iesit un fiasco[bang]..cuptorul e de porc...electric...si gogosile trebuie mai intai lasate la foc tare si dupa incet...la electric..nush cum pnm sa fac asta ca daca dai cuptorul la inceput tare si dupa il dai incet tot e super incalzit..si mi-au iesit un fiasco gogoselele...+ dimineata spun sa le umplu cu frisca..le umplu frumos cu frisca si pun capacul al cutie dau sa pun cutia in frigider...SCAP cutia din mana[help]..s-o facut un coktail acolo..frisca sarita pe peretii cutiei...frisca pe capacelele de gogosi de mi-au murdarit partea cu ciocolata...am luat cutia..dat eclerele jos...curatat cutia(era de plastic)...umplut iar gogoselele cu frisca...nu aratau ele ca la inceput dar le-au devorat oamenii[alcool][alcool]..cred ca mai mult din bun simt trifle a iesit mai bine..dar si acolo...am pus baza de blat de tort...si peste am pus jeleul..care la inceput fiind lichid..mi-o absorbit tot lichidul..si nu a iesit jeleul asa clar[bang][bang]..chiar nush de ce nimic nu mi-a iesit bine..cred ca presiunea ca de obicei cand imi fac pentru mine ies toate de vis[biz][biz] copilasii au facut asa: 1. thailandezul o facut : ->>2 supe.. ** una iute: ciuperci, creveti, ceapa, chilli si coreandu fresh , fierte toate cu niste frunze care aveau gust de frunze de lamaie (ca le-am gustat..eu is ca un copil retard cum vad ceva gust pentru impresia de gust [:D]) ** una dulce: ciuperci, piept de pui, ceapa, lapte de cocos, coreandru si ceva ginger(dar nu era cel obisnuit ca l-am gustat pe cel crud si avea mai mult gust de pin) ->> piept de pui dat prin lapte de cocos si curry(era facuta o pasta) si prajit pieptul in unt si s-a servit cu un sos de alune(nu l-am gustat ca mi se parea deja destul de dulce de la laptele de cocos) 2. chinezoaica: ->> sushi vegetarian (la care am ajutat si io) ; umplutura: castraveti, morcov, omleta, si sunca de praga (nush cum le taie jessie cu satarul ei ca toate astea erau taiate pe fasii ff subtiri) ->>ceva coaste de porc cu tofu si morcov, prajite in wok cu spice-uri chinezesti ,nu am detectat decat o chestie care ii spune 5 star(mie nu-mi place ca e ff aromata), scortisoara si chilli..dar sigur mai era cate ceva ->> legume la wok: ardei, vanata, cartofi;(chestiile astea is trase prin ulei in wok-ul ala ca nu erau prajite bine erau semi..si cred ca a pus si ceva sos de soia) 3. indianul: ->> tanduri chicken: marinata de pui pusa pe grataru de la cuptor si facuta practic gratar..cred ca o prestez si eu de acum ca iese exact ca gratarul obisnuit numai ca fara asa multa arsura; marinata era facuta cu mustar indian (mie imi mirosea a dijon), curry si iaurt;;;; chestia asta s-a mancat cu paine indiana(lipie prajita in ulei si care avea pe ea coriandru si usturoi) si eu: care am facut tentativa de eclere, briosele cu feta si rosii uscate, si trifle cu brinza ricotta si mascarpone, si jeleu de fructe de padure[bis][bis]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puisor ,[flo][flo][flo][flo][flo][pup][pup][pup][pup][pup] Sanatate multa si ...capul sus ! Cretzulina are nevoie de tine, vesela! Dar tot nu am inteles, ai fost pur si simplu sa-ti faci testul anual , sau aveai ceva secretii, sau era ceva diferit ? Te intreb pt ca eu n-am mai repetat testul din 2009 si rau am facut ! Brandulik si mie mi-a fost dor [pup][pup][pup] Astazi a gatit - Bors de sfecla ( stiu ca sfecla fiarta nu e conforma dar imi era pofta)- ce parere aveti ? este chir atat de rau ? - Mancare de pipote si inimi - Ceafa de porc la tava Pupici Mel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [cafea] Brandu, mancarea thailandezului m-ar tenta. Am mai auzit de funzele alea, parca sunt frunze de lime. Mel, nu am avut nici un simptom, m-am dus pur si simplu sa fac testul. Sa aveti o zi faina [pup][pup][pup] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [flo] Fetelor, eu abia reusesc in we sa intru pe aici. Nici nu mai stiu ce am mancat in we, dar am fost conforma 90%. Sambata seara am fost la cineva si am mancat masline, un pic de alune, dar am luat si 5 foietaje micute cu branza.(erau facute in casa si miroseau ff bine) Meniul de ieri: Md: (nimic ca m-am trezit la 11)[:D] P: (la 15) o cescutza de orez (inainte sa fie fiert) amestec: alb, rosu si salbatec cu 100gr de ton in suc propiu. C: 3 babybel, cateva rosii cherry si o felie subtire de jambon. Aparent imi face bine sa fiu suparata [:D], e prima data cand in loc sa ma ingras, dau jos de nervi. Raportez inca un kg slabit fata de 8 nov. Deci sunt la 9.9 kg in 3 luni si 3 sapt (se implinesc maine) Brandu si pe mine m-ar tenta mancarile alea [pofta] da,da toate! Mel, eu mananc dimineata paine de albus, dar eu o cumpar. [url="http://swlf.lilyslim.com/RAyNp2.png"]Rule your mind or it will rule you.[/url] [url="http://sddf.lilyslim.com/gtOXp2.png"]Montignac[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning! [cafea] Mai, Brindusik, cum vine aia sushi vegetarian cu sunca de Praga? Sa stii ca si eu patesc la fel, cand gatesc ptr o ocazie, din cauza stresului nu-mi iese nimic cum trebuie, toate ies deandoaselea. ai fost comica cu gogosile alea[:D] Mel, e cred ca nu-i chiar asa rau, sfecla fiarta e chiar buna, mai ales iarna, cand suntem mai anemici. don't worry[:)] Aaahhh, Gena, ce dor imi e sa ma mai trezesc si eu la 11. Felicitari ptr slabit! [olala]Chiar ai dat jos f mult, bravo! numai sa ai grija sa nu te anemiezi si sa nu pierzi vitamine. Puisorule, bine ca te-ai dus. ar trebui toate sa ne ducem. Iti tin pumnii sa fie rezultatul bun[flo] In we tot am mai scrantit-o un pic, iarasi [bang] cu niste covrigi si pufarine[:I]. am facut o supa crema de usturoi, bestiala! dar n-am mancat ca era cu cartofi, numai am gustat-o. trebuie sa ma gandesc s-o fac si monti, merita. Azi am un iaurt la MD, inca nu l-am mancat, la P o salata (poate si lipie), la C grapefruit. asta e! Va [pup][pup][pup] si [flo][flo][flo] Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaro nu is frunze de lime..mi-o aratat pe net cum arata fructul...e rotund si are coaja verde dar nu e fina ca la lime ci e asa...arata ca un creier cu circumvolutiuni coaja aluia..dar in interior arata ca o citrica.. ninha si ii mai dai sfaturi si lu gena ca sa nu se anemieze si tu mananci: 1 iaurt, 1 salata, si o grefa?? REALLY??[mariaj][mariaj] sushi am gresit eu...a vrut sa fie vegetarian ca dupa am vazut ca o taiat fasiute de sunca de praga..cert e ca nu au fost facute cu peste crud...mi-au placut... eu raportez stagnare..ceea ce luand in considerare weekendul international is not bad at all![bang]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...