Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (41)


Recommended Posts

Ola

 

Joi are V serbare la ora 8 si apoi raman la party[:D]

 

Bb I are la 5 luni 6750, deci a luat 300 g toata luna.O sa ii bag papica

Oricum asa aveau si baietii deci nu vad tragedia... Mai ales ca Capraru spune ca trebuie sa aiba 7000 la 6 luni adica media la fete

 

Ne-am preg cu cadouri de mos iar pe V il serbam la Mac vineri

Sanatate lui Nati

Si baietii au fost bolnavi dar bb nu a luat nimic deocamdata

 

Ile , mami de V[bicla] , A [cavaler] si I [zana] ,

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Edit: in luna a 5-a trebuia sa ia in jur de 500g, nu mai e 750-ul, deci 300 nu e tragic.

 

Amisorul ( nascuta cu 3330) avea 6675 la 5 luni. In luna a 5-a a luat 340g. Recomandarea pediatrei mele bune a fost sa incep diversificarea la 5 luni jumate cu supa de legume, apoi legume pasate, apoi fructe, apoi cereale. In luna a 6-a a luat 485g, la 6 luni avea 7160. La 7 luni 7420, asa ca drita a zis sa-i introduc a treia masa diversificata pe zi. In rest continuam alaptarea, nu suplimentam cu lapte praf.

 

Acum are 7540 si e foarte bine-mersi zic eu, activa de nu se poate, doarme vreo 6 ore legate noaptea si in general pare un bebe multumit.

 

Nu te panica!!!

 

Multumim de urari!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu i-ai facut eco de sold? Intra in screeningul obligatoriu

Eu nu

Azi i-am facut hemoleucograma si e bine asta ca sa vedem poate are nevoie de fier

I-a luat din deget si nu a zis nici pis, raspuns pe loc, asa analize sa tot faci[:D]

 

Ile , mami de V[bicla] , A [cavaler] si I [zana] ,

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani, Tudor id="blue">de Leea!! [s]

 

Lavi, stiu, sunt o ciudata cu dulciurile... dar nu simt nevoia sa le mananc. Bafta sa-ti rezolvi pana la capat rezervarile de vacanta. Si sanatate Nataliciului!

 

Noi suntem ocupati cu musafirii din Romania. E un program un pic haotic, dar e si tare frumos! [olala]

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Sorana! [s]

La multi ani Tudor! [s]

la multi ani Mihai! [s]

 

Eu am fost aseara la petrecerea de Craciun a firmei, a fost super, amai conversat si eu cu adulti, pe Virgil saracul il prin putin seara, in rest stau cam numai cu fetele. Cam nasol iarna, fara iesiri in parc, fara plimbat prea mult prin oras, iarna urmatoare nu ma mai prinde ea acasa. Cam pe la 1 nov cred ca ma intorc la servici.

 

Ile, de planuri de Craciun si Rev eu am scris acum vreo 2 pagini. De Craciun la Alba, la socri, de Rev acasa, vin finii de la Arad la noi. Numai sa nu fie viscol.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani, Soranaid="red">! [s]

 

La Multi Ani, Mihaiid="blue">! [s]

 

Lavi, sa-ti fie de bine petrecerea, ma bucur ca te-ai simtit bine.

 

Ile, si eu am scris cum ne petrecem Sarbatorile [:)] : de Craciun in Arizona la ai mei, de Revel acasa cu prietenii.

 

Aseara am terminat si ultima hartie din pachetul de teme pe saptamana asta. Pfui! Luam un pic de pauza, vineri e ultima zi de scoala si apoi vacanta de iarna. Pana in ianuarie nu ne mai facem griji de teme [pk]

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...