Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (73)


Recommended Posts

Sarbatori fericite dragelor [pup]

Dianaradoi desi cele mai multe cazuri de prematuri le stiu la Polizu; eu stiu ca si la Filantropia au o sectie buna. Cel mai bine ar fi sa abordezi subiectul cu dr tau , vezi ce sfaturi iti va da [pup]

Fetelor care ati fostt la control ce vesti aveti? [flo]

 

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009 id="Tahoma">id="size1">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 507
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

si eu mai am sambata inca un control. va voi tine la curent atunci...

 

am vb cu alexchiran si erau bine si ea si bebelusii. spera sa-si petreaca revelionul acasa.

 

in alta ordine de idei, voi ati avut episoade in care copilasii sa se fi miscat foarte mult? la mine se misca intruna de azi-noapte. in tresalta abdomenul. cred ca sunt fata in fata si se joaca. :) dar sunt putin ingrijorata ca nu s-au mai miscat asa tare pana acum. bine, poate au mai si crescut intre timp si acum vad eu mai clar miscarile...

 

27 +

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, sarbatori fericite si de la noi!

Noi am fost azi la consult, suntem la fel, mai trebuie sa rezistam inca o saptamana, apoi ne vedem comorile, pe joi-vineri e marele eveniment, speram sa ajungem cu bine pana acolo, azi facem 37 s, deci am avea 38 s sapt viit, speram si ne rugam sa ajungem cu bine.

Copiii sunt intr-adevar foarte miscaciosi, noaptea daca ma trezesc eu se trezesc si ei, deja le cunosc programul, sunt asa de incantata si fascinata de ei, abia astept sa-i iubesc si rasfat cum pot eu mai bine, dar nu mai devreme de o alta saptamana, ultima data asta :)

Dar mai povestiti voi fetelor cum ati sarbatorit cu picii nascuti sau nenascuti inca

Va pup si aveti grija de voi

 

[gravired]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele si la multi ani!

Am fost si noi la eco traslucenta nucala bb1=1.70bb2=1.90 suntem in parametri normali nu stim ce sunt dar sunt bucuroasa ca sunt bine si foarte activi voi la cate saptamani ati aflat ce sunt?

 

Maine fac cerclaj am niste emoti[q] raman o noapte in spital

 

amalia tsakoniati

[gravired]12+ [copil] [copil]

 

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,venim si noi cu vesti bune de la control,suntem bine,au luat in greutate amandoi ,placentele nu sunt inbatranite,examen dopler foarte bun si a zis doctorul ca nici nu se discuta sa-i scoatem si ne vedem saptamana viitoare pe 3 cand o sa avem 37 s si 3 zile,speram sa nu apara ceva neprevazut,orcum ne-a prezentat unui coleg de mare incredere pentru cele trei zile cat o sa fie plecat,in rest ma simt bine

de ma mir si eu numai ca m-am ingrasat cam mult,vreo 25 kg.

Diancic felicitari, de astazi esti la termen.

va pup, noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tonia, ma bucur enorm pt rezultatele super, sa vezi ca nastem amandoua in aceeasi zi [pup]

Amalia, felicitari pt morfo buna, noi am aflat pe la 15 s sexul copiilor si de atunci nu s-a schimbat nimic

Diana, multumim de vesti despre Alex, bine ca sunt ok si vor fi externati curand. Legat de activitatea bbs, am vazut pe net o poza a cordoanelor ombilicale innodate de gemeni monozigoti, era o legatura imensa de noduri, chiar la tine ma gandeam atunci si la problema doctorilor de a colecta sange din cordon ombilical pt celule stem pt fiecare copil [:)]

 

 

[gravired]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...