Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (73)


Recommended Posts

Brigit ai dreptate, anul 2012 desi nu a fost usor, a adus cele doua minuni in viata ta; doi copilasi puternici si frumosi de care te vei bucura o viata intreaga [pup]

Si da, stiu ca ai dreptate cu greutatile bebeilor, incerc sa nu ma stresez prea tare si sa am incredere ca totul va fi perfect [pk]

Aceleasi urari de bine si pt Ioana,Anne,Monas,Balanta si tuturor mamicilor curajoase de aici [pup]

Adipapazi ma bucur ca ne-ai mai scris; cred sincer ca ritmul vietii cu doi copilasi e o adevarata aventura. Bravo mamico eroina [pup][pup]

Dianele,Amalia, Tonia [pup]

 

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009 id="Tahoma">id="size1">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 507
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LA MULTI ANI!id="red">id="size5">

Mamici sa fiti fericite langa comorile voastre[pup]

Gravidute anul ce vine sa aveti bratele pline de minunile din burtici[pup]

 

Ne auzim la anul pana atunci pupici dulci la mamici ,pitici si burtici

 

amalia tsakoniati

[gravired]12+ [copil] [copil]

 

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sorcova vesela si la multi ani,

 

diana radoi, sa ma bati si nu-mi amintesc cand am fct dexa, dar am fct in mai multe randuri. o data pe 16 august, tin minte ca era atunci cand a explodat maternitatea giulesti, o data prin septembrie cand nush de ce dureri m-am internat, o data inainte sa nasc cu cateva zile, tot pt ca ma internasem, dar habar nu am precis, stiu ca trebuie dupa 28 de saptamani. ceea ce, dupa calculele mele, ar insemna ca nu am fct pe 16 august, ca nu aveam atatea sapt. probabil ca atunci doar am stab cu drita sa facem, nu mai stiu, stiu doar ca in ziua aia am mers la control, am vb de dexa si am trecut pe calea giulesti cand a explodat maternitatea.

 

suntem la munte si panaramele ne sorcovesc de azi-dimineata. le dam cate 1 ron si urla fericiti: banii, banii, uite-l pe ioga=iorga. stiu si textul!

 

Adi, mami de ana si ioachim

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiiiiti sa infloriiiti!! :D

La multi ani mamici si burtici, la multe bucurii, la minte luminata pentru orice provocare va aduce 2013, la multi prieteni buni aproape, cu noroc si sanatate sa va bucurati de toate! Nah ca devin poiata!

 

Noi am cam lipsit, am scapat de colici si somnul de noapte a devenit constant de cam 8-10 ore :D Paaarfuuuuuuuuuum! Ffiuh! Abia asteptam! Mai greu cu adormitul, ca Dragos tot vrea socializare, dar pana la urma o dam la pace cu vorba buna. Ziua e mai activa de nu mai prind sa fac altceva, dar merita cu varf si indesat. Se lasa si la noi cu gangurit la greu, zambete si analizat tot ce eprin casa sau pe-afara la plimbare :D

 

Pe scurt: dexa - am facut, buna inventie, ne-a ajutat claaar! Fara efecte. Greutati - nu mai stiu, dosarul e la ei in camera si il scot maine cand prind un moment, sa va zic.

 

Va pupcenkovicesc cu drag, va multumesc pentru sfaturile si povestirile amuzante din 2012 :D si abia astept sa va citesc cu vesti bune mereu si in 2013! Baftoc burtiiclor care stati sa infloriti cu 2 boboci frumosi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe mine a inceput sa ma doara tare in jurul buricului. cred ca se intinde pielea pentru a bebelusele cresc in perioada asta. nu am contractii. ma doare exact ca si cand se intinde pielea foarte tare. banuiesc ca si voi ati avut/aveti asemenea dureri o data cu cresterea copilasilor, nu?

 

pupici

 

27 +

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...