Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viatza in Germania si Elvetzia:-) - cap.82


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui maraki
Haideti sa incerc sa va lamuresc. Pe extrasul de cont scrie ca din suma de 100 euro care o aveam in cont, si-a oprit banca 5 euro iar 95 sant in paypal.In dreptul pay pal-ului scria o serie de litere si un cod de 4 cifre. Codul ala l-am bagat intr-o adresa venita in mail de la ebay dupa care mi.a scris ca am liber la cumparaturi. Uberweisung este si la pay pal. Daca vreau sa intre banii imediat, imi cere gutscheincode pe care l.am cautat 4 zile la rand si nu am reusit sa dau de el[:I] Trebuia sa fie in mail sau la mitgliedskonto.Putin mai jos tot in casuta pt plati paypal, scrie si uberweisung si este bifat cu verde, se pot face plati tot prin paypal. Eu asa am platit doua produse care deja au venit acasa. Acum sa vad maine ca am doua produse platite de duminica seara si inca nu s-a terminat tranzactia.Imi arata clepsidra[alcool] Tumpi bine ai revenit[flo] Nu am uitat ca m-ai ajutat cand am avut nevoie[asia][flo] [pup]fetele Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 http://www.dropshots.com/maraki6 mami cu Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Maraki,eu nu cumpar de pe ebay dar folosesc mult amazon-ul si alte siteuri si la Gutscheincod se pune numarul vreunui Gutschein,daca ai sau nu...uneori ofera ei Gutscheine pt ca ma inviti un prieten sau din diverse motive si eu stiu ca la numerele acelea se refera nu la altceva de pe extrasele de cont si de aceea nici nu ai gasit nicaieri... Uite cum fac eu: aleg ca platesc prin Paypal, imi apare pagina de Paypal si introduc adresa de mail si parola,plata se efectueaza automat si in citeva minute primesc Bestätigung pe mail si ...Hasta la vista [:D].Bani in contul de Paypal am doar daca mi se intorc de la returnarea produselor si daca nu-i folosesc dupa un timp, se intorc in contul giro... Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Maraki, nu stiu sub ce forma te-ai inregistrat tu dar e prima data cand intalnesc asa ceva. Eu fac plati pe ebay cu paypal destul de des, ca si Alina bani n-am acolo decat daca vand ceva,altfel imi trage automat din contul cu care sunt inregistrata. Pentru logarea pe paypal iti trebuie doar un username si parola.In momentul in care selectezi ca faci plata pe ebay prin paypal te trimite automat, tu doar login-du-te.Atunci plata se face automat si primesti confirmare pe e-mail. Pe extrasul de cont vei vedea apoi ca ti-au fost trasi bani din cont(asa e la mine, neavand bani pe paypal.desi am avut odata nu destui pt o plata, diferenta tragandu-se din cont).In momentul inc are s-a facut plata prin paypal banii ii ajung vanzatorului in urmatoarele 5 minute, nu mai trebuie sa astepte dupa alea 2-3 zile in functie de banca , in care intra de fel banii cand se platesc prin Überweisung. De aceea multi opteaza pt versiunea asta ca e f rapida. Ori tu ai facut cumva cerere la banca pt paypal si nu online direct pe pg paypal.ca altfel nu vad de ce e la tine asa.Cum spuneam eu am facut acum ceva timp un alt cont paypal si la fel ca acum 3 ani au fost pasii. Chiar o perioada am functionat cu , contul meu vechi de banca din Köln pe paypal pana mi-am dat seama si am schimbat datele. In rest la noi soare frumos. "Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger) [URL="http://pasiunesiculoare.blogspot.de/"]d´ale Ioanei[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hallo nemtoaicelor Miriulta, sa stapanesti sanatoasa bucataria aia care nu scoate fum si se dezbraca la six-pack. am inteles eu bine? [:I] vine iarna cu pasi repezi. azi am luat un decor ptr toamna, iar barbatul spunea ca ar trebui sa sarim peste etapa asta sa luam direct ptr iarna. eu insa mai sper la ceva zile cu soare de toamna.
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hi, Am vazut aseara la ' das perfekte Dinner' meniul unei romance, Anca de 33 ani..f fain a gatit, o cunoasteti / cunoastem de pe aici? Are 2 fetite, una din ele se numeste Ana si sta in nordul Germaniei daca am inteles bine si e terapeuta de sport... Din Hamburg am gasit acuma e, Alten Land, fotografii si video se gasesc pe vox. Cristina [fetita] Ingrid Evelina(20.03.2010) si Magnus Tiberius (7.04.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari,ce decoruri de toamna...aici am vazut la multi in geamuri mosi craciuni,stelute,omuleti de zapada...vai mie,fiu-miu,care inca nu are notiunea timpului zice mereu "in seara asta vine Mosu'"[:D]. Draga mea,decoruri de toamna trebuia sa pui la final de august si inceput de sept [:D]...dar deja de-atunci aparusera primele dulciuri si decoruri de Craciun,totul e numai comert [bang]. Edit sa va zic ca anul trecut in februarie erau minus 15 si eu ii cautam baietelului meu body-uri cu mineca lunga...peste tot erau numai body-uri fara mineca si costiume de baie [:D][bang]. Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, am avut decor de toamna facut de copii mei din frunze si ghinde de afara, cateva cosulete erau raspandite prin casa. dar s-au uscat si deja si-au pierdut farmecul. iar eu iubesc toamna, iubesc culorile de toamna si as vrea sa fie inca toamna. [:I] si aici vecini au pus deja decorurile de craciun.
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi au inceput sa decoreze pt sarbatori, asta de ceva timp...in Mall-uri au pus si brazi..iar produsele pt sarbatori se gasesc deja din octombrie in magazine....gasesc putin exagerata aceasta graba si m-am hotarat sa nu cumpar nimic pana la mijlocul lunii decembrie...mai toti cei cu care am vorbit gandesc la fel ca mine... noi inca avem decorul de toamna, cel de iarna il punem in decembrie... eu folosesc cardul de credit pe paypal...si e ft simplu, ma inregistrez si platesc ce am de platit sau transfer bani... un weekend placut va doresc ! cu drag Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kariguld Miriulta, sa stapanesti sanatoasa bucataria aia care nu scoate fum si se dezbraca la six-pack. am inteles eu bine? [:I]
Kari mi-am luat doar bucatarie noua, barbatul e acelasi de 16 ani [:D]. La noi e frig de mori...si innorat. Abia am scapat de decoratiile de toamna: moloz, resturi de gresie, var, vopsea...etc...acum incep sa adun frunzele de prin curte[bang]. O fi frumos sa stai la casa cu multi copaci in jur insa toamna imi vine sa tai toti copacii din curte si din fata casei (am adunat pana acum 20 de saci si copacii sunt pe jumate plini cu frunze). Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleuuuuuu feteleooooor! eu ma miram de ce nu mai scrie nimeni pe forum, nu vazusem ca s-a inchis capitolul. Asa ca am de recuperat ceva pe aici! Pana una alta am intrat sa va dau un link, in caz ca va intereseaza idea sa comandati portocale proasptele din Spania. Am prieteni in hamburg care fac asta des, sunt foarte bune, se culeg din copac in momentul in care dati comanda si in cateva zile sunt la voi...si cum e vremea portocalelor si mandarinelor, numai bine. Taxa de expediere e cam mare, dar e un pret mic platit pt "prospetime" si marfa de calitate. Eu am comandat chiar acum o lada amestec: portocale normale, portocale pt suc si mandarine. Va povestesc cum sunt saptamana viitoare, cand ajung. Iata si linkul: http://www.quieronaranjas.com/index.php?cat=c4_ORANGEN.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...