Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

INSEMINARE 94 - Felicitari Betty200


Recommended Posts

  • Răspunsuri 231
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Deci la ecograf aseara a fost cam asa: eu in mod normal dupa calculat dupa data ovulatiei, ar trebui sa am 5 saptamani si 2 zile. Ecograful a spus ca am 5 saptamani fix (medicul zicea ca la varsta asta a sarcinii eroarea aparatului poate fi de 3 zile), mi-a facut eco abdominala, n-am cerut eu dar medicul tinuse minte de cand mergeam la foliculometrii ca ii ceream sa nu puna gel pe sonda intravaginala asa ca acum s-o fi gandit ca-s asa mai sacaita si a venit in intampinarea mea cu aceasta propunere, care nu-i vorba ca pe mine m-a bucurat ca si asa aveam emotii. Am vazut sacul gestational care avea 9,6 mm si vezicula vitelina de 2,4 mm, la fel corpul galben de sarcina pe ovarul drept. Cam atat si m-a chemat peste 2 saptamani sa vedem si butonul embrionar. Eu inca mai am temeri sa nu fie sacul gol.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te-am intrebat daca ti-a prescris dr. Surcel ceva in sarcina pt ca discutam la un moment dat despre el si o colega imi spunea ca el in general nu trimite fetele sa faca analizele de trombofilie, mi se parea ca are o viziune asa mai occidentala ca probabil la noi se cam exagereaza cu analizele astea. Oricum daca la tine si-a exprimat opinia si asta e ca trebuie clexane inseamna ca stie el ca-i ok, deci te poti baza pe el cu incredere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...