Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mici hopuri


Recommended Posts

sincer eu cred ca fetita va fi cea mai afectata daca tu ramai cu sotul tau chiar daca nu il mai iubesti pt. ca va fi martora la toate certurile voastre si poate in mintea ei se va crede vinovata de toatea acestea eu am crescut doar cu mama si nu i-am simtit lipsa tatalui meu deloc (sau poate nu imi aduc aminte...dar am crescut ca un copil normal, ,mama mi-a tinut loc si de tata) poate acum nu te intelege dar cand se va face mai mare isi va da seama ca ai procedat bine eu nu am invinovatit-o pe mama mea absolut deloc ca nu am avut un tata alaturi de care sa cresc si niciodata nu mia- vorbit urat despre el ca s ama faca sa il urasc sau sa imi para bine ca nu mai e cu noi eu am considerat ca e mai importanata fericirea ei, nu am vrut sa o vad plangand prin colturi si suferind dor asa ca sa fim noi o familie 'normala' cred ca mai mult m-ar fi durut daca se intampla asta decat ca nu am crescut cu un tata.. cristina & florin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns
e foarte trista povestea ta! am inteles eu gresit sau el chiar a revenit la voi acasa? daca este asa, ma bucur! poate ca-mi fac sperante, poate ca nu este chiar totul pierdut...POATE! eu sunt o romantica incurabila si o optimista pe masura, poate de aceea mai sper ca povestea voastra sa aiba o intorsura fericita. faptul ca ati avut un craciun fericit impreuna, zic eu , inseamna enorm. poate ca sotul tau nu este genul de om care sa zica prin cuvinte , ci arata prin gesturi ceea ce-si doreste. daca este asa....eu zic ca va mai acorda o sansa. poate gresesc...sper sa nu...... cristina, voiam sa te intreb, inainte sa apara toate problemele astea, CUM a fost inainte si CAT timp? te intreb pentru ca incerc sa-mi dau seama CUM au aparut toate acestea. ai incercat, ca in loc sa-ti iei un vibrator, sa......reiei viata sexuala cu el? asta insemnand ca tu sa fi cea care sa faca ceva in sensul asta. iar daca veti incepe o viata sexuala, sa te comporti ca inainte, sa nu creada ca ai pretentii noi. mai exact, implica intre voi viata sexuala si asteapta ca el sa fie cel care sa vrea mai mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
am citit toate postarile.. wow.. ce rabdare am avut! cristina... mi se pare, in continuare, ca te cramponezi de vise.. in ce priveste familia fericita, am eu un amic care spune: orice divort e precedat de o nunta frumoasa! ma rog, poate sunt eu mai cinica. eu am fost casatorita, am facut un copil si am divortat cind copilul avea 1 an si jumatate. nu m-a inselat, altele au fost problemele.. am cunoscut apoi pe cineva care a fost absolut ok in primul an, pina cind m-a pus in aceeasi situatie, alta femeie, nu vreau responsabilitati, etc... (cu diferenta ca nu aveam copil impreuna si nici macar nu locuiam impreuna, deci, pe undeva, indreptatit omul sa caute ceva mai bun, nu era legat de mine nicicum.. ) pas sa accepte orgoliu meu treaba asta... eu, cea mai si cea mai.. cum isi permite... si m-am enervat, si ne-am certat si l-am urmarit noaptea, chiar daca nu stia... pina cind o prietena psiholog m-a intrebat da' tu? ce faci pentru el? cum esti cu el? ooops.. adica trebuie sa fac si eu ceva? nu e suficient sa stralucesc in toata splendoarea si el sa cada in adoratie in fiecare zi???.... a, pai stai asa! si l-am chemat intr-o zi la o discutie si i-am spus zimbind ca am deascoperit ca am o alta agenda decit el pe urmatorii ani si ca as dori sa incheiem socotelile. Ma pierdea! Si s-a trezit brusc si s-a intors. N-am uitat nici azi, dupa cum vezi, au trecut ani.. O sa-mi spui ca nu eram casatoriti, n-aveam copil, asa e... Dar la fel as face si azi, daca Doamne fereste, s-ar intimpla.. Pt ca, degeaba te-ai suparat pe Rufus, e nu mai vroia cu tine nu cu Maria si da, dragostea moare. Si da, trebuie sa faci si tu ceva sa nu moara! Iesi din starea asta de vai, ce ma fac, vai copilu'... Lupta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
OOCRISTINA eu zic sa divortezi si sa o faci acum pana nu e prea tarziu.O sa aiba de suferit fata ta si iti spun asta din propria experienta.Tot asa au fost si mama mea cu tatal meu si eu cu fratele am avut de suferit.Ne imbolnavisem psihic cu totii.Eu asa te sfatiuesc.Tu hotarasti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Happy_in_TO
Dupa ce Maria se va face mare si va pleca din casa... ce veti face???... Veti fi doi oameni acri fara nimic in comun... Iar viata va trece pe linga voi...plata...
POATE NU!! Nu poti stii niciodata ce-ti rezerva viitorul.Si da , am citit toate postarile daca se intreaba cineva. [url="http://good-times.webshots.com/photo/2566649460101901765WkMqGk"]ACOLO E......[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2399422610101901765NuRuJZ"]POZA INGERAS[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2494143390101901765VYyWAO"]ALEX si DIANA[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2372169600101901765ZhYoyQ?vhost=good-times"]SUNT TUNS SI FREZAT :)[/url] ALEX-GABRIEL(05.05.2007) MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna Rog pe Marius, Witchie, sau orice moderator, sa imi inchida postul. Am decis, voi lupta pentru familie si voi sustine familia. Eu nu voi face nimic sa o pierd. Daca sotul meu va dori sa renunte la ea, atunci sa o faca. Nu ii voi mai permite sa ma santajeze emotional sa fac eu in locul lui ceva. Orice. Dar daca nu a renuntat la familie, cred ca nu si-a dorit asta. Voi lua lucrurile asa cum sunt si voi merge mai departe. Multumesc tuturor, tuturor. Fara voi, nu as fi reusit. Una este sa ma doara, si alta este sa stiu ce vreau. Ma doare inca, dar stiu ce vreau. [pup][pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, din cate inteleg eu familia ta asa cum o vezi tu nu exista in realitate. Iar lupta ta este o lupta oarba, caci adversarul nu exista. Singurul adversar al tau esti chiar tu. Speram ca dupa atata timp sa te decizi sa lupti CU tine, PENTRU tine … Ce trist! De ce nu ceri un ajutor de specialitate ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...