Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mici hopuri


Recommended Posts

Diana, pai ce te intereseaza pe tine ce face el dupa divort? Treaba lui. Viata lui. Adica stai cu el intr-o relatie de nimic doar ca sa aveti amandoi asa o viata aiurea, ca ti se pare ca nu-i corect unul sa fie bine si unul sa fie rau. Ce e important este strict viata ta si a copilului. Dupa astea doua decizi. Nu el. El n-are decat sa fie bine, rau, sus, jos - sa fie sanatos. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by dianaintruder
april, copilul nu este avantajat in nici una dintre situatzii, dar macar din toata ecuatzia asta de nefericitzi, are shansa sa-l lase pe el ca nu-i de ea, si poate ea va avea norocul sa-shi refaca viatza si daca nu atunci macar ea va fi mult mai linishtita, va avea o viatza stabila, fara sentimentul ala tampit care te nenoroceshte in fiecare zi, sentimentul ala ca daca el s-ar agita putzin ar merge. gata nu merge, el vrea pa, pai sa se duca, macar stie o treaba, nu-l mai are sub nas sa se enerveze in fiecare minut si in fiecare zi cand il vede ca el trage in exteriorul relatziei. Asta te ucide efectv in fiecare clipa. diana
eu n-am zis ca e avantajat fara tata, ci ca din doua rele alegi pe cel mai putin rau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Diana, ideea ca te bucuri cand el e fericit s-a discutat in alt topic si a iesit cum a iesit. [:D] Nu la asta ma refer, ci la faptul ca trebuie sa ajungi la un grad de indiferenta. Abia atunci vietile voastre intra in normal. Sa stai sa consideri esec personal, sa arunci cu sageti in stanga si-n dreapta, sa nu-ti convina ca el e bine mersi - mi se pare pierdere de timp si nervi. Tu nu ramai cu tot greul, e gresit sa privesti lucrurile asa - tu de fapt esti favorizata in toata ecuatia asta fata de el, pentru ca TU RAMAI CU COPILUL. Ia gandeste-te, ti-ar conveni mai mult sa fie invers? Sa fii tu fluturasul eliberat si sa ramana copilul la el? Nu cred. Asa ca...mie putin mi-ar pasa ce face el dupa, cata vreme mi-a disparut din zona factorul de stres (EL), si pot sa-mi asez si eu viata asa cum vreau si pot. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, trecutul nu ai cum sa-l schimbi. El exista asa cum e. Ce poti tu sa schimbi este viitorul - si atitudinea ta fata de viitor este foarte importanta. Este cel mai bine pentru toata lumea, inclusiv pentru tine, sa ajungi sa fii indiferenta. E greu, imi imaginez ca nu poti chiar asa, batand din palme - dat este un tel pe care trebuie sa ti-l stabilesti si sa faci tot ce-ti sta in putinta sa ajungi acolo. Si odata ce-ai ajuns acolo - tie personal iti va fi muuuuult mai bine. Indiferent daca el o sa fie bine sau nu. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa te umilesti? Crezi ca este singurul barbat din lumea asta? Crezi nu vei fi iubita din nou? Sa cersesti dragoste nu inseamna sa fii iubita. Daca el nu te mai iubeste nu ai alta solutie decat sa-ti vezi de viata ta fara el. N-are rost sa te tii scai de el, nu rezolvi nimic. Doar te umilesti. Nu te vrea? ok. lasa timpul sa-ti vindece ranile si te va iubi altul, care te va merita. Nu e usor, insa nu poti sa fii nici stergatorul lui de picioare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tu numai de binele copilului zici... dar tu, tu nu-ti doresti sa fii fericita?
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/88c5"]Vladutz[/url][pis] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=1b96&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/my_photos"]Bubulina[/url][pis] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/62de"]Maritza[/url][pis] [url="http://new.photos.yahoo.com/fram11/album/576460762322546381"]Fulgushor[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Cristina, el deja s-a despartit de tine din moment ce nu mai maninca acasa si e asa de ABSENT din viata ta. Eu cred ca ai putea sa-i spui ca esti hotarita sa divortezi. Daca nu mai vine acasa cu atit mai bine. Te vei mai calma si tu. Nu te mai gindi atit la tot ce a fost. Nu mai despica firul in patru. E mai bine pentru tine. Trebuie sa te desparti de el atit fizic cit si sa-l alungi din gindurile tale. Starea de acum a lucrurilor e toxica pentru tine si nu-i face bine nici Mariei. Mariei ii vei explica atunci cind te vei linisti, ii vei spune ADEVARUL . Sa nu o amagesti. Copiii de azi sint mai intelepti decit credem noi. O sa mai plingi o luna, doua, un an, dar in final viata va alerga pe o alta carare... si sa sti ca nu esti singura... o ai pe Maria ( si pe noi). Romana si cei trei pitici Cristian, Alin si Maria http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 Nulla dies sine linea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

spune-ti, fetelor....ptr. copil, ptr partea materiala( un apartament, masina.), ptr gura lumii, trebuie sa uitam de noi?...si daca am inceput un drum( atunci in biserica...)..sa mergem pe el pana la moarte..indiferent ca nu mai suntem fericite( vii acasa si totul pare trist, poate doar copilul te mai inveseleste,..si mereu te gandesti ca ai gresit ca te-ai casatorit cu el, si ca viata trece pe langa tine). As vrea sa-mi spuna cineva ca gresesc..ca trebuie sa raman unde sunt, sa uit de mine si de ce simt, sa nu mai conteze decat copilul si viata asta pe care o am,,,dar va intreb ..peste cativa ani..cand copilul e mare si va avea prietenii, viata lui eu cum voi ramane sufleteste?..ma voi gandi mereu ca am iubit un barbat care ma putea face fericita si l-am lasat sa pelce doar ptr ca am spus in biserica , ca raman alaturi de sot[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...