Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mici hopuri


Recommended Posts

nu te supara, dar eu cred ca treaba asta cu "binele copilului" ti-o soptesti tu singura ca sa justifici toate aceste compromisuri. adica nu spun ca te manipulezi constient, dar e cumva, sigurul motiv care mai sta cit de cit in picioare pentru a incerca sa-ti salvezi casnicia. dar nu prea cred ca mai ai ce salva. sotul tau cred ca deja are alta viata, care nu te include. si nu prea are rost sa te agati de el. in plus, asa sint construiti barbatii astia ... cu cit te agati mai mult, cu atit nu te vor. mai curind independenta ii tine. cit despre fetita ta ... igur n-o va ajuta daca va creste cu ideea ca mama ei trebuie sa suporte umilinte si sa faca compromisuri urite ca sa aiba ea o familie. mai curind imaginea asta dauneaza la stima de sine imi pare rau ca treci prin asa o situatie, dar nu prea are rost sa te cramponezi de sotul tau daca el nu mai vrea aceasta casnicie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cristina, sper sa nu trec vreodata prin ce treci tu, insa nu inteleg de ce te agati de cineva care nu te mai vrea. Din ce spui reiese ca ca vrea sa plece. Dragoste cu de-a sila nu se poate. Vrei s-o inveti pe fata ta ca e normal sa se lase calcata in picioare, sa accepte sa fie tolerata de mila de sila de catre partener, si nu iubita cum merita oricine, pentru ce ? Crezi ca ea nu vede situatia ? Spuneam cu alta ocazie ca si sotul meu a crescut fara tata, adica parintii au divortat cand era cam de varsta fetitei tale. Dar isi aminteste de certurile lor si intotdeauna a spus ca mai bine despartiti decat in vesnica tensiune. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by buli
nu te supara, dar eu cred ca treaba asta cu "binele copilului" ti-o soptesti tu singura ca sa justifici toate aceste compromisuri. adica nu spun ca te manipulezi constient, dar e cumva, sigurul motiv care mai sta cit de cit in picioare pentru a incerca sa-ti salvezi casnicia. dar nu prea cred ca mai ai ce salva. sotul tau cred ca deja are alta viata, care nu te include. si nu prea are rost sa te agati de el. in plus, asa sint construiti barbatii astia ... cu cit te agati mai mult, cu atit nu te vor. mai curind independenta ii tine. cit despre fetita ta ... igur n-o va ajuta daca va creste cu ideea ca mama ei trebuie sa suporte umilinte si sa faca compromisuri urite ca sa aiba ea o familie. mai curind imaginea asta dauneaza la stima de sine imi pare rau ca treci prin asa o situatie, dar nu prea are rost sa te cramponezi de sotul tau daca el nu mai vrea aceasta casnicie.
Buli, sunt perfect de acord cu ceea ce ai spus! [flo] Cateodata asa am impresia ca se cauta justificari drept acolo unde chiar nu exista... Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amellyeeme nu este aici locul sa discutam problema ta. Deschide un alt subiect si se va discuta acolo. Si activeaza-ti casuta privata. By the way nu esti sg. in situatia asta - we are all human! Nu te condamn deloc. Situatia ta nu este deloc de invidiat, din pacate insa raspunsurile la intrebarile tale trebuie sa le gasesti sg. in tine, noi cel mult te putem ajuta sa-ti descarci sufletul. Cu bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe asemenea subiecte nu ma pot supara, indiferent de situatie. Este evident ca oocristina este bulversata, ba chiar mai mult decat am crezut. Din pacate asta este un lucru negativ. Din tot ce s-a scris aici nu pot decat sa concluzionez ca fericirea copilului nu se poate cladi pe nefericirea parintilor. Ba mai mult, nefericirea unui parinte este daunatoare. Evident, un divort este traumatizant pentru orice copil, insa sa-ti tratezi puiul ca pe o floare rara intr-o sera nu este folositor. Cred ca o atitudine relaxata si intelegatoare e mai nimerita si exact aia incerc eu sa fac. Iar in loc sa-mi asum intreaga responsabilitate, incerc din rasputeri sa-i implic si mama in viata fetei mele (cu toate ca incerc cam degeaba...); si cine spune ca un copil nu-i poate avea pe parinti aproape, chiar si divortati? A, nu vrea domnul? Si atunci il legi tu de tine, numai ca sa-l aiba fata aproape??? Sper ca Domnul sa-ti arate calea cea mai buna, pentru tine si fetita ta... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, eu inteleg prea bine ce zici, crede-ma ca si eu am trecut prin asta si stiu ce vorbesc. Ceea ce nu inteleg este de ce incercati sa va dovediti cu forta ca lucrurile nu stau asa cum stau. Adica...vezi o luna, doua, trei ca nu ai sanse sa iasa ce doresti tu ...chiar trebuie sa-i chinui pe toti cei implicati (tu, copil, el) doar pentru ca nu intelegi ca varianta asta nu merge? Toata lumea vrea casnicie fericita si copii linistiti. Doar ca ea nu se obtine fortand ceva. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adela99
un pic off topic ... io nu inteleg de ce in marea lor majoritate barbatii nu intenteaza divort cand nu-si mai iubesc sotia, cand au deja pe alta ci in loc incearca sa-si convinga sotia sa-l lase sa plece [alcool]... care-i chichitza?
Ei, ei ar vrea sa le aiba pe amandoua daca s-ar putea...de ce sa renunte la ceva ce deja au. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adina Iulia
quote:
Originally posted by Adela99
un pic off topic ... io nu inteleg de ce in marea lor majoritate barbatii nu intenteaza divort cand nu-si mai iubesc sotia, cand au deja pe alta ci in loc incearca sa-si convinga sotia sa-l lase sa plece [alcool]... care-i chichitza?
Ei, ei ar vrea sa le aiba pe amandoua daca s-ar putea...de ce sa renunte la ceva ce deja au. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Doar trebuie sa faca cineva si menajul cand ei sunt la distractii [:D] Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...