Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Delasare feminina


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ina.click
nu se ingrasa mult mai repede? eu patesc asa cam cu orice produs de la balsam pana la uleiuri.-------------------------------------De cate ori deschid fereastra...
align="right" id="quote2">Si eu la fel, asa ca nu mai folosesc deloc, ma spal doar cu sampon, imi place mai mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

nu stiu cum reusiti voi doar cu sampon...eu daca nu folosesc balsam sau masca nu mai reusesc sa imi descalcesc parul ud. si nu e cret deloc, dar se incalceste de raman cu jumatate din par in piaptan[alcool]

 

__________________________

"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uleiul e chiar ieftin, o sticla sau un borcanel de 250 ml sau 350 nu mai stiu, costa vreo 15-17 lei.Eu am cumparat-o de la enigma si vreau sa spun ca nu am consumat nici jumate de sticla desi am folosit uleiul si pe scalp si pe lungimea parului, in conditiile in care parul e pana deasupra fundului, si des.

Uleiul e cel normal, il poti folosi si pt piele si pt gatit si pt par.

 

 

 

**Fur is for petting***

 

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ina.click
Giulia, poate ai avut sau ai parul decolorat / friabil. Caz in care vrand nevrand balsamul devine un must-have.-------------------------------------De cate ori deschid fereastra...
align="right" id="quote2">a fost decolorat intr-adevar cand eram blondaacum sunt bruneta de aproape 4 luni si situatia e la fel, desi m-am tuns, am scapat de partea decolorata...__________________________"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a avea un par suplu, adaugati la sampon o lingurita de bicarbonat de sodiu ajuta parul sa fie mai suplu si mai usor de coafat. Bicarbonatul de sodiu este efficace si pentru matreata sau mancarimea pieli capului, in amestec cu otet la clatirea parului, impiedica cadearea lui.

 

Pentru ingrijirea tenului mii de multumiri lui Mirela72 [flo][flo][flo]pentru subiectul "Cum se pot elimina ridurile?"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar cu vopsirea cum va descurcati?La cat timp o faceti ca sa nu aratati neglijente?

Mie imi creste foarte repede parul si cel putin pe calota sunt plina de fire albe. Asa ca eu ar trebui sa ma vopsesc ( ca sa fie o doamna ingrijita) la 2 saptamani.Problema mea e ca la 4 zile dupa vopsire fac coji in cap si ma chinui o saptamana sa scap de ele. Asa ca ar trebui sa fiu tot timpul cu coji in cap....Am ales atunci sa fiu vreo 2 sapt mai neglijenta si sa ma vopsesc la 4 sapt.

Cineva imi spunea ca ar fi un ulei de la DM care mai mascheaza firele albe intre vopsiri dar inca nu am ajuns sa caut.

 

Si eu am un par destul de dificil.E f des si firul gros.Si clar fara balsam nu reusesc sa fac nimic.Cativa ani am folosit placa dar in vara am descoperit peria rotativa.Afecteaza mai putin parul...

 

Xio, o sa incerc si eu masca din ulei de nuca de cocos.Multumesc de idee...

 

ali

Mama fericita de Andrei (20.06.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui carolinah
Parul crescut la radacina se vede mai putin rau[:D] daca tii parul prins in coada decat daca e lasat si se vede radacina in carare.Caro
align="right" id="quote2">e adevarat, insa nu il poti tine in coada 2 sapt...daca tii mult parul strans va afecta radacina firului de par, iar acesta va cadea si mai mult. atunci cand va prindeti parul in coada alegeti elastice de par invelite in material moale, ca sa evitati ruperea firelor.__________________________"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...