Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Delasare feminina


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ina.click
Citat:
citat din mesajul lui Chuny
Ai vreun link spre un site care ne arata cum sa facem dintr-o tanti vai de mama mea [:D] într-o zâna?
pe vremuri cand ma uitam la TV erau niste emisiuni pe euforia. Pe internet, ma uitam acu o mie de ani la....va rog, nu radeti! - America's next top models. Dar numai la episoadele cu makeovers, ma fascina cum le tundeau si le aranjau pe alea. Dupa aia incepeau cu diverse balarii care nu ma mai interesau "smile with your eyes", "contact with the camera" bla bla. ------------------------------------- De cate ori deschid fereastra...
Da,pe Euforia,stiu despre ce vorbesti! Emisiunile erau moralizatoare ,in sensul ca trebuie sa te placi la corp/structura,etc. si sa-ti imbunatatesti imaginea. Ei veneau cu hair stilist,makeup artist si mergeau prin magazine unde selectau haine normale ,dar care avantajau......restul atitudine. Da,interesante emisiuni! Eu am fost cu 2 colege la cumparaturi,2 ore,timp in care am uitat de foame ,sete ,nici la baie n-am fost.[:D] Cred ca la tine compania n-a fost stimulativa. Nu mai vorbi de depresie ,ca abia stau.[:D]Mi-e teama ca nu sint cea mai nimerita la dat sfaturi. Eu sufar ca m-am rotunjit,ma uit in oglinda si vad cit am imbatrinit,timp n-am nici sa respir,dimineata sint in viteza du-l la scoala ,ia-l de la scoala ...nu mai continui.[:D] [pup] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc mult de sfaturi, acu ma dau pe youtube[8D], habar n-aveam ca sunt si d-astea. Eu acolo ma duceam doar pentru muzica. Dulcetica cred ca ai dreptate pe undeva, ele au fost stimulative, dar pentru ele, si au cheltuit la bani, mama mama. Ori eu am devenit olandeza pe undeva, parca nu-mi mai vine sa arunc asa banii, mai ales de cand cu criza asta, ca deh, nu se stie niciodata[:D]. Aveti cu toatele dreptate, imi trebuie si sport din nou, ca ala te face sa te simti bine. Dar si placerea aia de a ma aranja si eu cand zic aranjat nu ma refer la o tona de machiaj, ci minimal, insa si acolo ma apuca lenea, cred ca asta e cuvantul[bang]. Daca ma spal pe dinti, sunt epilata, o crema cu care oricum ma dau din cauza de clima rece si vant care usuca pielea, ce-mi mai trebuie, dar totusi nici macar olandeze nu sunt asa minimale ca mine in ultimul timp. Sotul cica ma iubeste asa cum sunt, desi cred sincer ca i s-o fi urat si lui, ca de vreo luna prin casa eu umblu cu o pereche de blugi si o vesta matlasata peste o camasa office, in caz ca trebuie sa fac vreun skype cu vreun client si dau repede vesta jos[:)]. Deci va zic e grav...ma gandeam de unde isi iau energia alte femei, care alearga mult mai mult ca mine si au chiar mai multi copii si mai mici si totusi nu le vezi o luna intreaga in aceleasi haine (curate si variez camasile) dar oricum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In extremis ma gandisem sa-mi vand costumele deux pieces si rochitele sarafan si alte tinute d-astea mai serioase pe un fel de ebay de aici. Insa pana si la ideea ca va trebui sa-mi iau altele, ca trebuie sa ai totusi in casa o tinuta mai de ocazie, sau nah, vestita rochita neagra ma apuca lenea, cum? Sa umblu o zi intreaga prin magazine...parca nu mai am entuziasmul ala de altadata. Si pe net eu am o pasarica la cap[8D] nu cumpar decat pantofi de la marci consacrate si care oricum ii returnez daca nu-mi vin, desi imi stiu de-acum masurile la fix. Haine nu prea, caci m-am ars de cateva ori cand in poza arata intr-un mare fel si in realitate altcumva. Si sa faci si retur e si aia munca[:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saskia acuma sa vorbesc din spatele omului care traieste in Olanda.Am uitat e cum sa te faci frumoasa,blugi sunt primii si cei mai buni[:D].Am avut o tentativa sa redevin mai feminina si ce crezi ca s-a intamplat am aruncat diferite lucruri in ideea ca trebuie sa mai imbrac si cate o fusta si de unde am ajuns sa cumpar altele la noi. In schimb am vreo cateve doamne la scoala mandrei care arata super si raman muta cum pot ele la ora 8 sa aibe machiaj si tot tacamul[:D]. Eu de cand am venit aici au uitat de tot de mine si tot sper sa ma regasesc si sa redevin aia care nici gunoiul nu il ducea fara sa fie asortata[:D]. Deci nu vinde nimic incearca sa te ragasesti si sa nu te pierzi de tot pe drum ca e din ce in ce mai greu sa te regasesti. http://www.flickr.com/photos/21299120@N04/?saved=1 Marilena si Mara Augusta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saskia, sunt doua probleme, cred eu. Una e cea de care vorbeste Andacos. Lucrezi in Olanda acum, iar Olanda nu e Romania, nici Franta nici Italia(unde femeile se imbraca foarte feminin la birou, au tocuri si sunt aranjate permanent). Olanda cred eu ca e ca Germania, in domeniul business trebuie sa fii ultra serioasa si cat mai non sex imbracata. Un toc mai inalt e deja neserios. [:)] Si o a doua problema este faptul ca lucrezi de acasa. Stiu multa lume care face asta, si eu mai lucrez de acasa uneori (am avut o perioada in care am lucrat doar de acasa). Oricat ai fi de cocheta, acasa e acasa si cu siguranta nu ai chef sa te dichisesti dimineata si sa te pui in fata PC ului [:D]. E aiurea sa te aranjezi jumatate de ora daca nu ai de mers nicaieri. E ca si cum te-ai imbraca frumos si te-ai pune la tv pe canapea. O pritena lucreaza de acasa si sta in pantalonii de la pijama si, ca si tine, isi ia o camasa in caz ca trebuie sa intre pe skype. [:I] Tu esti obisnuita sa lucrezi in estul Europei. Schimbarea asta brusca s-ar putea sa iti dea de furca o perioada. Incearca cel putin sa nu lucrezi de acasa! -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa zic blugi sunt pentru afara cum ajung in casa vreau un pantaloni mei lejeri si cei mai buni sunt cei de pijama uneori iau unii de trening .Cand mai vine cate o vecina la usa ma intreaba daca dormeam dar eu asa ma simt bine si imi doresc asa de mult sa ma schimb asa ca daca gasesti o solutie o vreau si eu .Realizez si eu ca situatia mea ma depaseste si pe mine uneori si uneori cred ca am intrat intr-o mare depresie si nu stiu cum as putea sa ies din situatia asta .Asa ca astept sfaturi[:D]. http://www.flickr.com/photos/21299120@N04/?saved=1 Marilena si Mara Augusta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui saskia Ce sa fac sa nu mai fiu asa delasatoare, pe mine ma sperie...e ca si cum daca acum la 40 si un pic am ajuns asa, ce ma fac pe la 50, imi arunc doar niste jeans pe mine, un pieptanat si gata. N-am nimic impotriva stilului astuia, dar eu sunt altfel. Cum imi pot recupera vechea "eu"? Ceva idei[:)]?
Spune-i sotului sa te ajute, sa-ti dea ceva motive de gelozie.[:)] Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gusta
In schimb am vreo cateve doamne la scoala mandrei care arata super si raman muta cum pot ele la ora 8 sa aibe machiaj si tot tacamul[:D].
5 Minutes to fabulous: [tube]http://www.youtube.com/watch?v=r6n899OTu2s[/tube] [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...