Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

perna dormit pentru sani


Recommended Posts

O sa ziceti ca tara arde si baba se piaptana[:D]...DAR am o problema: fac riduri in zona decolteului din cauza pozitiei in somn. Dorm ghemuita pe o parte si din cauza unor probleme cu somnul si coloana nu pot sa-mi schimb pozitia. Am remarcat ca, desi sunt inca tanara, am inceput sa fac riduri proeminente in zona decolteului. Este clar din cauza pozitiei, pt.ca dimineata sunt mai accentuate. Oricate creme as folosi, atata timp cat pozitia nu se schimba, se vor accentua in mod sigur. Am vazut ca exista perne speciale pt.sani, insa nu mi s-au parut de incredere sursele de pe net. Stiti unde as putea cumpara o perna de calitate? Foloseste cineva asa ceva si chiar este utila? "Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Se piaptana, se piaptana[:D]. Si eu am avut problema asta si am rezolvat-o cu un prosop rulat si pus seara intre sani. In timp am dezvoltat obiceiul de a mi-l cauta prin pat si a-l "monta" din nou intre sani cand ma intorceam de pe o parte pe alta. Acum mi-am achizitionat de la IKEA o perna pt dormit pe o parte (http://www.ikea.com/ro/ro/catalog/products/40131344/) si nu mai dorm asa de ghemuita, ci dorm chiar intinsa pe o parte cu bratul de deasupra odihnit pe mine si nu se mai aduna sanii, ca atare nici nu se mai fac riduri. Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iarina, sa dea norocul peste tine, ca mare bucurie mi-ai facut! De vreo 2 ani ma confrunt si eu cu ridurile alea si innebuneam ca nu-mi dadeam seama de unde, dar nici prin cap nu mi-a trecut ca sunt de la pozitia de somn. [batcap][batcap][batcap] Acum macar stiu de unde sa abordez problema. Ioana, mami de zambarici Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne sfinte nu stiu cum de nu mi-a dat prin cap sa caut pe net...zici ca-s braindead zilele astea[alcool]...ma rog, ma gandeam sa aflu pe aici si daca sunt bune de ceva. boon, o sa imi comand....sa vad cum naiba o sa dorm cu ea. Carolinah am vazut perna aia la Ikea, da' io nu poci sa dorm pe ea nici moarta de oboseala. Mi se pare ca-s cu capul la etaj si restul corpului la parter. Pentru ridurile deja formate pe decolteu banuiesc ca nu prea mai e mare lucru de facut, o sa incerc sa ma dau zilnic cu ulei de masline alternat cu unt de shea raw. Parca n-as da cu tot felul de chimicale in zona, pt.ca este aproape de sani si sa nu patesc altele mai tarziu. Bine ca de ani de zile imi bibilesc tenul si am ignorat complet decolteul. De parca daca ai fata intinsa si frumoasa si un decolteu de baba iti sade bine (ma rog, al meu nu e inca asa ridat, exagerez[:D]) "Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu mi-a trecut prin cap ca exista asa ceva. Noroc cu voi ca am mai descoperit ceva . E interesant , nu cred ca e rau. Si tot cautand pe net am vazut o prezentare a lui Dr.Oz exact despre aceasta problema . Aveau o chestie f interesanta, un fel de sutien , cu bretele , cu sustinere , sa nu o pierzi noaptea prin pat. O simpla pernuta cade. Cum se gandesc unii la toate .[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si io vreau sa ma pieptan[:D], ca am aceeasi problema, cele mai multe si adanci riduri acolo le am. Cum e cu sutienul de la dr. Oz, mi se pare mai tare ca perna. (am un puiut de perna pe care il pun, dar noaptea ma misc si nu sta la locul lui). Oana mami de [zana] Mara 11.08.2004 si [baietel] Calin 11.10.2011 [url="[url="http://community.webshots.com/user/mara_mea"]Noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, eu am perna din aia (ortopedica ii zice) de vreo 8 ani...numai pe asa ceva dorm cu capul. Pentru problema la subiect am o perna din asta si dorm exact ca tanti din poza: http://www.pregnancypillow.co.uk/Pregnancy-Body-Pillow-5ft-Long-FREE-White-Cover_p_12.html a mea e un pic mai slim si intra bine intre dansele si le separa [:D] "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. " "You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E buna, o recomand[:)]. Eu n-am luat pentru sani, dar face bine si acolo, am luat pentru gat intepenit repetat. Nu stiam de la ce e, am ajuns sa fac si injectii in coloana din pricina asta si va asigur ca durerile sunt atroce, pina cand dr mi-a zis sa fiu atenta si la pozitia de somn. De cand am luat perna asta torticolisul s-a rarit considerabil, inca mai fac, dar mult mai rar si din pricina ca transpir noaptea in jurul gatului. Singura completare pe care pot s-o fac vedeti ca materialul sa nu fie foarte rigid, adica sa i-a forma capului. Daca e rigida nu e buna. A mea e no name, adusa din Ungaria, dar e ok.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...