Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asp.opt.(812)Felicitari flory_blanca,Madalina2292!


Recommended Posts

Heyyyyy!

Ce-i cu linistea asta ?!

[batetoba][batetoba][batetoba]

 

Ce mai faceti aspirante dragi ?

 

Moni,cum a fost la dottore ? Asteptam vesti bune si te [pup]

Mihaela,ai reusit sa "sms"-esti cu doctora ? Eu zic sa mergi totusi la un ecograf/doctor ca sa fii linistita cand te apuci de [bibe] Nu uita, trebuie sa pui "ceva " sub brad ! si sa te tii de sala !

Miky_ispas,te [pup]

Daca a gasit cineva butoiul cu optimism, sa mi-l inapoieze ... e al meu !!! .... l-am pierdut de ceva timp !

Miha_23,tinem pumnii pentru [bibe] Imi pare rau pentru mutatii, dar cu tratament adecvat ,totul se rezolva !!!

MeAlex, ca mai faci ? Am venit cu [pup] si [flo] pentru o fiinta super-speciala !

Madalina,te-ai mutat la odisee ? [pup]

Didi, am si pentru tine [pup]

Emi, ce ati mai facut azi ? [pup] [pup]

Elena , sper ca vine un [bibe] cat de curand !

Silvia,frumos program de week-end !

 

Vreau vesti bune !

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

 

Eu sunt in z30, insa ma astept la... menstra ... am un cos care sa dovedeasca acest lucru [q][q][q]

 

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna fetelor[flo][flo]

 

..caresse nu m-am mutat la odisee[:)]..dar nici nu ma mut..prefer sa raman aici..in caz de vreo problema va am pe voi..dar pana acum totul e bine..

 

...nu am inca greturi..si sper sa nu am..doar ca mi-e foame mai des si am pofte..

 

..sapt viitoare eco[:D][:D]

 

pupici[pup][pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

Carese cand am ramas insarcinata a 2 oara aveam o gramada de cosuri si nici nu ma gandeam ca sunt insarcinata.

Doctorita e plecata din tara, joi revine in spital si merg atunci pe capul ei la eco si control.Oricum de acum am liber la bebe dar nu inainte de a repeta secretiile iar ca sa fiu sigura ca e totul bine si eco pentru sangerarea asta care astazi e mai mult un spoting.

Sper sa nu fie nimic grav, azi am fost la un alt cabinet am zis sa fac un control sa stau linistita pana joi dar nu era nici asta la cabinet asa ca am renuntat.Dar joi dimineata sunt in fata spitalului si pana nu ma vede doctorita nu plec de acolo.

Carese sper sa fac brad anul asta si sa si primesc un cadou frumos cu 2 liniute.

De sala ma tin am slabit 900 gr asa ca dau inainte si cu regimul si cu sala acum cat am curaj, maine poimaine va zic ca nu mai pot si renunt la tot ca eu sunt nebuna si daca mi se pune pata ca ma doare capul sau imi e pofta de ceva imediat renunt la regim.

Va pup si am plecat.

[pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite

Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara fete,

Ms Alex pt PM si lamuri[pup]

Caresse esti pe faza tot timpul, nu ti scapa nimic[pup] ms de incurajari

[flo]

 

2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamaniid="size1">id="teal">id="Tahoma">

anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigotid="size1">id="teal">id="Tahoma">

tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6, id="size1">id="teal">id="Tahoma">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns si eu acasa cu rezultatul spermogramei........din ce am inteles eu nu e nici rau nici foarte bine

volum 3,4ml(>=2ml)

culuare opalescent(opalescent)

ph 7,3(7,2-8)

lichefiere completa(completa)

vascozitate normala( normala)

concentratie 16 mil/ml

nr total de spz in proba 54,4mil

mobilitate 50%

tip- atb=44%( a= rapid progresiv si b=moderat progresivi)

forme normale 12%(>=15%)

forme anormale 88%( defecte ale capului 74% defecte ale gatului 24% defecte ale cozii 18%)

leucocite 1%(1% leucocite)

rezultat: astenoteratozoospermie

voi ce ziceti?

ce este in paranteza sunt valoriile normale de referinta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marie pe unde esti?

Astazi trebuia sa mergi la medic nu? Vreau vesti bune de la eco.

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite

Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena nu stiu ce sa zic legat de spermograma, formele normale parca sunt putine, asteapta ca ntra fetele care se pricep la problemele de genul asta, noi nu am avut probleme din partea sotului asa ca mai putin stiu.

oricum foarte bine nu e

[pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite

Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...