Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asp.opt.(812)Felicitari flory_blanca,Madalina2292!


Recommended Posts

multumesc mult de sfaturi tuturor Am fost la medic in vara pt un control de rutina sa zic asa dar atunci nu eram chiar hotarati ce sa facem.. Atunci mi-a facut control clasic, Papanicolau si eco intravaginal. Dr spunea ca e ok ce vede doar ovarele sunt micropolichistice dar sa nu ma ingrijorez ca pot sa nu fie probleme desi intradevar ramai mai greu daca le ai asa. Imi spunea ca sa nu imi fac probleme si sa incercam totusi daca ne hotarm si sa revin daca trebuie. Acuma de ovarele micropolichistice nu zic prea multe pentru ca atunci eram cu o zi inainte de menstruatie si exista si posibilitatea sa fi aparut din cauza asta (doar presupun) Oricum ele nu ma streseaza... De medic momentan spun doar ca mi-a placut enorm de mult dar nu stiu cat de priceput e .. C.m nu il am regulat am incercat sa imi calculez zilele fertile acum poate am gresit sau poate ca nu .. E un c.m de 24 26 28 zile iar ultimul a fost pe 31 oct...Nu prea stiu nimic despre corpul meu acum il descopar sa zic asa dar mi se pare ca imi ia o vesnicie Nu stiu daca ovulez sau nu Temp. bazala e greu sa o tin pt ca nu ma trezesc la aceeasi ora.. ma trezesc si noaptea ,iar dimineata sunt zapacitain primele minute si as face mai multa miscar decat ar trebui... Iar testele de ovulatie....o sa le incerc... Ma documentez prea mult de pe net si ajung la concluzii care se contrazic asa ca va intreb si pe voi Cat de des este bine sa "prestezi" in perioada fertila ? dar in ziua presupusa de ovulatie? Oricum multumesc din nou de sfaturi La multi ani pentru cei si cele care isi serbeaza onomastica si toate cele bune in viata le doresc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Madalina, felicitari! Iti doresc sarcina usoara si un bebe sanatos! Sa stii ca, in momentul in care apare bebe, parintii tai vor fi foarte incantati! E o minune! Pentru sot, ai putea sa ii trimiti o poza cu testul, cu un mesaj haios. Silvia, imi pare rau... Eu am mai luat un test (cu ultimii bani pentru ca abia zilele viitoare iau salariu). Se numeste predictor iar in cutie sunt 2 teste: 1 early predictor - se face cu 4 zile inainte de CM si 1 predictor de confirmare - se face in ziua in care tre sa vina CM. Ma duc sa il execut pe primul...stiu ca e inutil, insa...daca tot l-am cumparat...nu ma certati... Bee[biz] Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flowerbee, lasa vreo 6 ore pana sa faci testul, sa fie concentrat pipi. Fetele cu test negativ, daca cumva ati facut pipi noaptea, atunci chia si primul pipi e diluat...puteti face ziua, dar lasati cam 6 ore de la ultimul pipi si beti cat mai putina apa, sa fie pipi cat mai concentrat. Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor voi stiti cum se numeste interventia laparoscopica pentru endometrioza, eliminarea chisturilor? Am sunat la Sanador sa intreb cat costa si a tipata individa de la call center la mine ca nu stiu cum se numeste interventia, i-am spus pentru ce e, si ea tipa in continuare la mine. Doamnee, ce oameni... Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot Gena PAI - mutatia 675 - 4G homozigota Endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani : Babiela, Danuta2783, Maduta_bra, AlinaBu, Gabyv, mihahegarty, Ingeras_MIc, Katy82, lorena_86, Mihaelafalt, miky82, miha_23,gabriela_tutuianu,corina87( pt sot+fiu), emilia.m, mealex(pt sot), ....si tuturor celor care iti serbeaza numele astazi si poate anii!!!! multa sanatate si fericire va doresc!!! multumesc pt urarile trimise fiului meu![flo][pup] madalina felicitari si o sarcina usoara iti doresc!!! ai avut rabdare cu testul, eu as face unul si acum desi is constienta ca mai am de asteptat vreo 10zile, apoi sa mai stau si in zile de inatrziewr, greu maica , greu[alcool][alcool][alcool] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/BobocelulMamei?authkey=Gv1sRgCPac46iWi_OSYQ#"][foto]bobocelul mamei[/url][url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/FeteleMeleDeSufletLuciaElenaCristinaANDVirginiaBigSis?authkey=Gv1sRgCJzkyc2psq6F7AE#"][foto]fetele mele de suflet[/url] Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex, te ascult. Mai stau putin, pe la orele 13:00 se fac 6 ore si nici nu am baut apa, ci doar cafeaua de dimineata. Eu nu stiu exact cand am ovulat, dar dupa semnele exterioare, cred ca in ziua a 14-a. Nu stiu de ce sunt atat de nerabdatoare... Bee[biz] Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, este chistectomie ovariana. La Regina Maria costa aproape 5000 ron, daca mai pui si analizele (care nu sunt incluse in pretul de pe site). Ma refer la analizele pre operatorii si cele de histopatologie. Didi [mamica] de [url="http://lb3f.lilypie.com/5NOdp2.png"]Aida Maria [zana][/url] (03.07.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...