Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Clinica Gynera din Bucuresti


Recommended Posts

Buna Anaoi! Si eu am amh mic, adica acum un am aveam 0,75. Nu cred ca poate sa scada asa abrupt. Sper să fie o greșala. Imi pare rău pt Beta negativ. Și eu am făcut cu Boleac anul trecut în octombrie, tot Beta negativ. Pot să te întreb cați mm aveau foliculii tai înainte de injecția cu hcg( ovitrell)? Eu cred ca m- a pus să fac injecția prea devreme. Foliculii mei aveau 17,16,15,14 mm înainte cu o zi de ovitrell. și doar 2 ovo au fost mature. Tot protocolul lung l- ai făcut, cel cu diphereline din ziua 21, apoi Gonal și Bravelle? La Albu am făcut anul asta fiv scurt cu agonist și cu o zi înainte de hcg foliculul meu, unicul, avea 21 mm. Boleac era la început cu fiv- urile cred, cand am facut eu, iar Codreanu care îl ajuta anul trecut, nu prea era încântată ca îl ajuta. Cred ca era ofticată ca nu m- am dus la ea. Se cam rastea la mine daca o intrebam cate ceva, ca mai nimeream si la ea la eco. Mersi pt raspuns. Baftă multa la următorul fiv! Te întreb pentru ca am impresia ca protocolul ar fi fost bun dacă mai mă stimulau încă vreo două zile și mă gândeam să îi propun lui Albu să facem protocolul asta la care totuși au crescut 5 foliculi, față de 1 folicul la fiv 2.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna Marushelu37, La FIV 2 cu Dl. Dr. Ioan Boleac înainte de Ovitrelle aveam endometrul de 11,3 mm si 12 foliculi între 12 - 20,5 mm. Eu am avut 4 monitorizări deoarece foliculii mei nu cresteau. Acestea au fost făcute atât de Dl. Dr. Boleac, cât si de Dna. Dr. Codreanu. Eu acum nu știu dacă sa mai fac un nou FIV cu Dl. Dr. Boleac având in vedere rezultatul AMH 0,35 ng/ml. As mai vrea sa refac analiza la un alt laborator. Am înțeles ca trebuie sa văd dacă un alt laborator folosește aceeași metoda de analiza pentru compararea rezultatului. Am auzit ca e posibil ca Dna. Dr. Laura Dracea sa revină in clinica din Septembrie. In dansa am mari speranțe având in vedere ca FIV 1 l-am făcut cu dansa si a fost reușit. Pana atunci trebuie sa luam Doxacilina pentru o secreției nasoala. Si ar trebui sa fac din nou o Histeroscopie, mai ales ca vroiam sa depunem dosarul pentru subprogramul național, însă dupa noile rezultate nu cred ca ne mai accepta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, mersi pentru răspuns! Ai avut o grămadă de foliculi, poate analiza amh e greșita. Dacă spui ca erau între 12 și 20 sigur erau cel putin vreo 3 peste 17 mm. Deci a fost Ok când ai făcut ovitrell ul, punctia. Și la mine la Boleac, pe protocol lung au crescut mai încet foliculii. Am facut 10 zile stimulare si foliculii aveau 17,16,15,14. La Albu , pe protocol scurt cu agonist si cu AC inainte care nu cred ca mi s- a potrivit, am avut 1 folicul de 20-21 mm tot dupa 10 zile de stimulare. Mi s- a părut ca Albu ia în calcul mai multe lucruri: histeroscopie înainte, cariotip anticorpi antispetmatici, testare vitamina D. După ET mi- a dat progesteron injectabil. S- a și implantat unicul embrion, dar s- a oprit din evoluție. Până la urma mai e și norocul, sansa. Eu nu as mai fi vrut la Boleac ca mi s- a părut ca mi- a făcut puncția prea devreme, dar la Dracea era mult mai scump și așa am venit la Albu, care are experiență similară cu Dracea. Nu stiu care e mai bun dintre ei. Eu am prietene care au reușit din prima și la Dracea și la Albu si toate incercau sa ma convinga să merg la medicul lor. :) Baftă multă Ana! Să se termine cât mai repede șederea la aspirante!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Marushelu, am primit rezultatul analizei: vitamina D 28,5 ng/ml ( intervalul de referința 20 - 29,9: nivel scăzut ). Ce ai luat pentru carenta de vitamina D? Histeroscopie  am făcut in vara anului 2011, înainte de FIV 1 reușit, iar cariotip anticorpi antispermatici nu am făcut pana acum. As mai vrea sa fac analiza NK, însă nu prea știu unde si cât m-ar costa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Marushelu, am primit rezultatul analizei: vitamina D 28,5 ng/ml ( intervalul de referința 20 - 29,9: nivel scăzut ). Ce ai luat pentru carenta de vitamina D? Histeroscopie  am făcut in vara anului 2011, înainte de FIV 1 reușit, iar cariotip anticorpi antispermatici nu am făcut pana acum. As mai vrea sa fac analiza NK, însă nu prea știu unde si cât m-ar costa.

Anaoi si eu am avut, si mult mai drastic ca tine - bine ca eu am facut-o intr-o luna de iarna. Eu iau Vigantolleten 1000 iui pe zi + Mg, si stat la soare zilnic in 2 ture.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...