Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Licurici de ianuarie-februarie 2009 (171)


Recommended Posts

Porumbita - sincere condoleante! parerea mea ...mai bine amanati plecarea pentru altadata. Prea curand pentru soacra ta sa fie lasata singura. Va arat si eu un cadou frumos pentru baietei si nu numai [:D] http://www.jouetdiscount.com/jeu-pas-cher/garage-tut-tut-bolides/art-50856.htm?xtor=AL-1124&utm_source=SZL&utm_medium=PER_DSH_DSH&utm_content=FLX_TXT_NOEL&utm_campaign=12_NOV Noi deja il avem de ceva vreme si e superb, are module ce pot fi adaugate, masini noi se pot cumpara separat. Saptamana ce a trecut a fost grea si la noi...bolnavi copiii si plangaciosi [bang] noaptea plangeau amandoi. Leo inca tuseste rau :( Fetelor, dati-mi si mie adresa de mail ca iar am uitat-o [:I], poate pun si eu pozici acolo ca tot nu mai am unde sa pun [:-@] Vorbeati la un mom dat de gradi...Si la Alice wc-ul e cam departe de clasa, nu ii sterge nimeni la fund doar in caz ca nu mai apar se duc sa vada ce e... Noi deja am fost la film cu Alice, a fost bine, frumos. Am mai fost la spectacolul Disney pe gheata - superb, superb [olala] ne-a placut foarte mult. Vrem sa mergem si anul ce vine [:D] Am mai fost la planetarium [:D]- Frumos si interesant. Va pup, sanatate tuturor! fug ca s-a trezit Leo si plange [q] [URL]http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi [foto][/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Porumbita, multe condoleante, sa se odihneasca in pace socrul tau [flo][flo] Nu stiu ce sa zic in legatura cu vacanta de 4 zile, poate ar fi bine totusi sa mergeti, aveti nevoie de momentele astea sa va trageti un pic suflul acum, dupa ce ati trecut cu totii prin atatea :( - bineinteles, asigurandu-va ca aveti cu cine sa o lasati pe soacra. Dar e tare greu sa dai un sfat in situatiile astea, nici nu stii cum e mai bine... *Big hug* Selene, sanatate multa bunicii [flo][flo] Noi cu cadourile de craciun stam bine... adica in ceea ce-l priveste pe Mister am cam terminat. Am luat la gramada, si pentru mos, si pentru mos Niculae, si pentru ziua lui, si vad eu cum sa le impart. Deci: doi dinozauri mari, cu armura si traznai gen nava spatiala, un dinozaur mijlociu care se transforma in masina, 2 dinozauri mici+puii lor, vreo 2 dvd-uri, vreo 2 carti, pijamale cu dinozauri, plus 2 puzzle-uri fara dinozauri [:D] Si un abajur de lampa pentru camera lui..guess what? tot cu dinozauri. Mai am un voucher de 20 de lire de la Tesco ce poate fi cheltuit pe jucarii, deci o sa mai primeasca "ceva" de ziua lui, dar... va fi fara dinozauri "ceva-ul" asta. Ajung, chiar asa, pentru 3 ocazii, deoarece petrecem xmasul in Franta, cu oprire la Londra, deci va primi cadouri de la 3 randuri de bunici, plus matusi, unchi, nasi etc (nasii vor veni pe la noi dupa sarbatori). Deja am inceput sa ma agit cu ziua lui de nastere, o vom face la un soft play tare fain, mergem acum in weekendul asta sa facem rezervarea. De-acum nu mai merge petrecere la noi acasa, nu cand deja nu mai vorbim de cativa prichindei, ci de o intreaga trupa vesela de copilasi marisori, cu multa energie de consumat - asa ca varianta soft-play mi se pare cea mai buna. Scap si de curatenia de dinainte si de cea de dupa, de gatit, de pregatit, inclusiv tortul e asigurat de soft-play [:D] A, si ma mai agit sa il ducem la teatru, aici in perioada sarbatorilor au programe speciale "panto" pentru copii, fel de fel de basme puse pe scena, la un teatru e Vrajitorul din Oz, la altul Jack si Vrejul de Fasole, si mai sunt, clar ca mergem si noi [:D] Miere, tare faina masuta! Dark Bendis & The Goblin Prince (31.12.2008) [cavaler] "I dream of wolves. With them I run." "Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bunas fetele am trecut sa va las o placinta cu mere ca maine e ziua de nastere a sotului si noi suntem in post si un suculet langa[alcool][alcool] miere este superba masuta si antoniei i-ar placea asa ceva ea chiar asta isi doreste un trenulet cu sine multe pe care sa le compuna ea sa vedem daca gasim si la ce preturi micola mercic de PM[pup] porumbita condoleante eu zic sa mergeti si eu am mers la o saptamana dupa ce a murit tata la sf paraschiva si sincera sa fiu mi-a prins tyare bine ca m-am rugat mult si am facut si alte lucruri pe care nu le fac zilnic care m-au fgacut sa mai uit de una alta si mama a ramas singura atunci oricum din soc nu-si va reveni prea curand mama au trecut 2 ani si tot simpte lipsa tatalui dar curaj mult si tarie el sigur si-ar fi dorit sa fiti toti bine [mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ledi, am citit ce ai scris in legatura cu gradinita, ooffff... ce oameni! Sper sa gasiti o gradi cu niste educatoare adevarate, care isi stiu meseria si si-o iubesc, si care intradevar se preocupa de copii si au grija de ei cu drag. Sa stii ca nici Lachlan nu stie de crizantema etc, lui ii plac florile mici de camp, ghioceii, banutii si papadiile. Pe astea le stie dupa nume - si mai stie de trandafiri si de floarea soarelui. Si atat! Auzi chestie, nu stie cupilu' de nici 4 ani de crizantema, clar ca e ceva neinregula cu el sau nu se ocupa parintii de el, saracu'...[bang][bang] Mare ti-e gradina!!! Dark Bendis & The Goblin Prince (31.12.2008) [cavaler] "I dream of wolves. With them I run." "Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Porumbita, condoleante pentru socrul tau! Nu stiu ce sa zic cu plecarea, faceti cum simtit voi ca e mai bine. Ziua de nastere a lui Aidan cred ca o vom face la zoo, organizeaza birthday parties acolo si vorba ta Dark, scapam de agitatie acasa:)). el are 45 de copilasi la gradi dar probabil vor veni doar cei din grupa lui si nu toti. Noi mergem la toate petrecerile la care suntem invitati[:D] asa ca ma astept la participare mare pentru ca e foarte indragit. Acum ne "vedem" si organizam play dates cu un coleg de la fosta gradinita cu care am pastrat contactul, mai organizam si cate o iesire numai pentru noi parintii[:D], pana acum am facut prin rotatie dar data viitoare vreau sa chem o bona (fosta educatoare de la babies room unde ande au fost amandoi copii - la cresa veche). Am incredere totala in ea, acum sper sa nu urle Nadia prea tare. Legat de stersul la fund si spalat lool, pe voi va mai lasa sa faceti asta? Ca noi am inceput discutiile despre atingeri/straini/private parts/etc si ce sa vezi, ma da afara din baie, cica are nevoie de privacy si azi cand ii puneam centura la scaun si l-am atins din greseala mi-a zis sa nu il mai ating la "private parts" haha Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miere ce tare e aidan cu atinsul dragul de el e bine ca ii invata nu stiu daca in programa noastra de gradi apare ceva de genul la grupa mica chiar o voi intreba pe educatoare ce super ca aveti gradina zoo si ca se fac party-uri acolo foqarteeeeeeeeee interesant darkkkkkk ce de cadouri frumoase va primi mister sa se ia de mana cu finuta mea de aici e la fel ca el adora dinozaurii antonia in schimb nu are nici o treaba cu ei [mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Porumbita,condoleante. :(..Nu stiu ce sa zic cu plecarea,faceti cum simtiti voi. Veronica,e super garajul ala..sau ma rog,ce este.[:D] Sanatate multa copiilor.[pup] Dark,dar colectionati dinozauri nu gluma.[:D]Despre gradi,asta e,multi oameni limitati si in gandire si in suflete. Imi place ideea de a sarbatorii copilul la un loc de joaca si pe aici sunt,dar sunt f scumpe si trebuie sa ai un minim 10 copii.. Miere,David doar imi spune ca-i rusine sa-i pun mana pe putza,in rest nu-s probleme,inca.Chiar vorbeam asta seara cu taica-su despre asta,ca in curand o sa ma dea afara din baie :( Eu nu l-am dus pe David la film..mi se pare sonorul f tare,mie imi tiuie urechile cand ies de la un film si nu stiu daca ar avea rabdare sa stea atat nemiscat si fara sa vorbeasca[:D]..30 min publicitatea..una alta,se fac 2 ore..A fost la teatru cand era la gradi(nu la asta),am inteles ca i-a placut.Pe aici nu prea ai mare lucru de facut pe timp de iarna,asta e chiar enervant..2 locuri de joaca mici si vai de ele si scumpe..si cam atat..cinema,dar nu mereu cu filme pt copii..teatru cand au spectacole..si cam atat..asta ma enerveaza cel mai tare cand e urat afara,ca nu ai ce face cu copilul..dar,avem o tona de cluburi si baruri..ce ne mai trebuie si parcuri sau locuri de joaca pt copii.[alcool] O seara faina tuturor.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Daria ma lasa bine mersi, inca nu o las sa se spele complet singura. Ea ar face dus si cu mine impreuna, dar eu nu ma simt confortabil. [url="http://dinputinsefacemult.blogspot.com/"]Din putin se face mult - ajutor umanitar![/url] [url="https://picasaweb.google.com/106847915526522394338"]Lucrusoare de vanzare...[/url] In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Porumbita, sincere condoleanta! Miere, f faina masuta, dar mare si scumppppppa rau. Eu personal nu am sa investesc f mult in Craciunul de anul acesta, in jucarii cu siguranta nu ca avem destule. Anei ii vom da niste carti si eventual ceva dulciuri si lui Filip o masinuta. Mos Nicolae le va aduce, portocale, nuci si barney :) Si noi donam jucariile ca se umple casa de ele. si asa avem fff multe. Ai mei nu au acces la tableta, laptop sau alte electronice. Tvul nu il mai avem de 2 ani si sunt f bine fara. Suntem si asa il lipsa totala de timp. Ana merge la preschool, inot intensiv, gimnatisca. Filip va incepe si el clasa de muzica(18 luni+) si gimnastica(18 luni+) din ianuarie. Ai mei sunt intr-o alergatre continua. Se iubesc de numa', nu se imping, nu se lovesc. Mai tipa Ana la el, dar e prima cand F se loveste si il pupa sa ii treaca :) E pasionata de carti, ar "citi" non stop. Are o memorie de elefant, zau asa. La biserica a primit poezie de 2 strofe plus va colinda singurica :) in serbare. Nu va zic ca i-am zis colinda de 2 ori si o stie??? pe toata!!!! si are 6 strofe. Urmeaza sa o invat Luceafarul[:D] La control mi-a zis si pediatra ca e f avansata :), cea ce ma bucura dar credeti-ma si ma capiaza. Toata ziua ma intreaba ce si cum. Sunt intrebari la care nici nu stiu sa ii raspund :)). Ma solicita f mult, sunt mai mereu obosita, dar n-as schimba nimic din viata mea. Ma uit la ei si ma simt implinita. pe toate planurile. Fac ce imi place, torturile, am 2 copii sanatosi plus un sot de milioane. Na...gata. va doresc un post usor( celor care tineti) aaaa, Ana a meras la Sammy, 3D si a iesit plangand. Ea e fff speriecioasa si pune la suflet tot. daca plange si la DUMBO???[:D] Singurele filme de desene la care se poate uita sunt: Dora si Clopotica. Noroc ca se uita doar sambata si asa nu se plictiseste de ele[:D][:D]. Teatrul de papusi a mers in fiecare duminica cand am fost in Ro, fff mult i-a placut[:D] va pupam! Mama de strumfi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata feteleeeeeeeee va ofer o cafea tare si un nes asa ca de ziua sotului si de faptul ca sunt treaza de la ora 5 cu antonia ii promisesem ca mergem la munte si nu am mai plecat ca sunt mucioase si tusesc nmasol rau am si eu o intrebare: DE UNDE ATI LUAT TELESCOPUL PT COPII: DE LA MAGAZINELE DE JUCXARII SAU DE PE SITE-URI? [mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...