Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Licurici de ianuarie-februarie 2009 (171)


Recommended Posts

Porumbito, bine v-ati intors. io zic ca tot mai bine decat sa stati acasa.

merci din trebare, copchiii is ok. cu ceva muci dar nimic important. se pregatesc de serbari si de Mos, implicit.

si la noi e avalansa de cadouri de Craciun dar tot asa, nu opresc nimic. desi eu ma limitez l un singur cadou, nu pot spune bunicilor sau altora sa nu ia. doar asa e Craciunul [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Porumbita, soacra a iesit din spital, e acasa, oarecum bine, Daria e mai rau, insa, azi-noapte aproape ca nu a dormit, e plina de muci, i se desfunda o nara, sufla mucii aia gretosi, dupa care i se infunda la loc. Si la fel cu cealalta nara. Plus ca are secretii si in gat si nu le poate scoate, practic, caile respiratorii i-s blocate cu totul, vreo 2 ceasuri mi-a stat azi-noapte numai in fund, la 4 dimineata eram cu ea la dush, sa stea in apa calda, tremura de frig...

 

Nu stiu ce sa-i mai fac, nu cred ca o mai duc la gradinita pana la sfarsitul anului... Si acum ii curg mucii de, cand sufla, ii ajung pana pe piept si pe covor.

 

Si ma scoate uneori din pepeni cu incapatanarea ei, afara e frig si ea fuge si incepe sa-si arunce hainele, caciula, fularul, geaca, ei i-e cald, domnule... Si pe urma, la 2-3 zile, plange noaptea ca ea nu poate respira de muci...

 

Avem Vaporub, avem Nazomer, dar nu o ajuta...

 

Plus cojitul ala al pielii...

 

As vrea sa vina Mos Nicolae cu o solutie-minune sa-i scot odata toti mucii, sa poata respira.

 

 

 

Din putin se face mult - ajutor umanitar!id="green">

 

Lucrusoare de vanzare...id="purple">

 

 

In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.id="size1">

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu a luat pana acum, o astept pe cumnata mea cu reteta.

 

 

 

Din putin se face mult - ajutor umanitar!id="green">

 

Lucrusoare de vanzare...id="purple">

 

 

In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.id="size1">

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

porumbita [pup], sper sa isi revina sotul curand. Iar tu ... incearca sa te odihnesti un pic. Stiu ca nu e timp, dar fa o incercare!

 

alinuk [flo]

 

Fetele mele sunt bine, asteptam vacanta si pe Mosi.

 

Mos Nicolae ii va aduce Nadiei la noi: o pereche de manusi, un set de colorat de la Crayola cu culori magnetice, un animalut Littlest Petshop dansator si o ciocolatica (incercam sa limitam dulicurile).

 

Eu sunt varza, de o saptamana nu dorm decat cateva ore pe noapte fiindca ... tusesc. Tusesc cate 3-4 ore in sir, numai noaptea [bang]

 

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008) id="red">

 

Asa a venit pe lume Ioana

 

Si asa Nadia

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miereamara
Cristina, cum se mai simte Andra?Eu sunt praf de oboseala, nu exagerez cand va spun ca mandra se trezeste de 10 ori pe noapte, practic de la 8 la 12 uneori se trezeste din juma in juma de ora, trezirile astea nu le pun la socoteala, apoi cand ma bag in pat, uneori si la fiecare juma de ora, am incercat sa nu ii mai dau tzatza noaptea si a urlat o ora. Nu stiu ce sa mai fac. I-au iesit doi dinti in ultimele doua saptamani, incerc sa dau vina pe asta. Si a mai fost o chestie pe care am schimbat-o si acum mi-a picat fisa, desi nu cred ca asta e cauza. In ultima saptamana i-am pus noaptea scutec din asta de hartie pentru ca alea de panza pe care le foloseam nu mai faceau fata la cantitatea de pipi si uda patul. Noi am folosit numai scutece de panza si poate s-a obisnuit cu alea si o deranjeaza noaptea asta de hartie? habar nu am. Ziua...are zile cand nu doarme deloc, dar deloc si zile cum este astazi in care doarme cate o ora la pranz. De mancat mananca super bine, nu cred ca se trezeste de foame.Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
align="right" id="quote2">Miere, exact asa am patit si eu cand avea Ilinca 10 luni. Cred ca o sa tin minte toata viata pentru ca a fost horror. Eram asa obosita ca mergeam pe strada ca teleghidata. Parerea mea este ca problema este insuficienta laptelui. E un cerc vicios, cu cat esti mai obosita cu atat ai mai putin lapte, cu cat ai mai putin lapte cu atat se trezeste fata mai des si nu te lasa sa te odihnesti, deci esti obosita.Fa cumva rost de ajutor cateva zile in care tu sa te odihnesti, si trezirile se vor imputina. Ca daca seamana cu Ilinca mea, sigur nu se vor termina de tot[pup].Bafta!
Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009id="teal">Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza. id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty imi mai poti da si mie detaliile dermatologului tau? Mi le-ai mai dat o data anul trecut dar nu le mai gasesc, am rascolit peste tot si nimic.

 

Mi-au iesit niste chestii pe corp, incepand cu octombrie cu intermitente, cand apar, cand dispar si vrea sa ma caut sa vad ce se intampla.

 

Mersi frumos [pup]

 

Crisspy, [mamica] fericita de [copil] Razvi (16.02.2009) si [bebic] Andra - Maria (26.08.2011)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa o laud pe Ilinca: azi pentru prima oara intr-o luna cred ([:D][bang]) nu a mai plans la iesirea din casa. Nu-sh ce avea ca in fiecare dimineata trebuia sa se smiorcaie din tot felul de motive aiurea. Si daca o amenintam ca nu o duc la cresa facea scandal mai mare. Tare greu pentru noi adultii, ne evervam ba unul, ba altul, ba amandoi odata.

 

Aici Mos Nicolae e mai important decat Mos Craciun, asa ca am marit si noi cadourile: Ilinca va primi o papusa (care mi-a placut mie [:I]) si Tudor un lego mare cu tramvai (cam scump, dar mititelul de ziua lui n-a primit mare lucru, eram si in vacanta).

 

Porumbita[flo].

 


Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009id="teal">

Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza. id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...