Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Licurici de ianuarie-februarie 2009 (171)


Recommended Posts

Eva mea se trezeste minim de 4 ori pe noapte, maxim nu stiu ca n-am numarat...ea nu suge la orice trezire pt ca isi baga degetul in gura, dar e neapatar sa ma simta, deci oricum ma trezesc sa o mangai si sa o linistesc... eee, dar inca mai pot, nu simt ca am ajuns la limita puterilor :)) Si ea suge muult, dar nu la fel de mult ca Vladut la varsta ei, mananca mancare numai bucatele, sa mestece ea (are doar 7 dinti) nu-i mai blenduiesc nimic si nici nu-i pisez, doar carnea i-o toc mai marunt, problema e ca nu mananca de la o vreme decat morcovi, dovlecei, pilaf, carne daca e amestecata cu una din ele si pere... nu stiu ce sa ma mai fac cu ea... de luat in kg ia saptamanal, la ultima cantarire avea 10.260 kg si 77, 5 cm.

 

De Mos Nicolae Vladut primeste o carte, o punga cu jeleri (asta era singura lui cerinta de la Mos pt ca e fructul oprit) si o cutie de biscuiti, iar Eva o carte si o prajitura barni (asta ca sa aiba si ea ceva dulce in ghete :D)

 

 

 

[mamica] de steluta norocoasa id="blue"> Luca-Vlad si de minune rozid="purple"> Eva Mariaid="red">

 

 

e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITARid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andreea, nu cred ca e problema de productie, ba chiar am facut mastita acum doua saptamani din cauza ca intr-o noapte nu a supt dintr-un san. In plus ea mananca solide foarte bine, trei mese plus o gustare, variat, carne, legume, fructe, orez, quinoa, absolut orice ii dau, sigur nu de foame se trezeste. Asa a fost dintotdeauna, dar parca in ultimul timp e din ce in ce mai rau in loc sa fie mai bine. Sau m-a ajuns pe mine oboseala si resimt totul altfel.

 

Cristina, Nadia are 5 dinti si mananca bucata mare, si cand nu avea nici unul manca tot bucati mari, ea nu a suportat piureurile. Sigur nu din cauza dintilor nu mananca Andra bucati mari, poate are o sensibilitate, mai incearca. Daca ii lasi la indemana diverse gustari nu e curioasa sa incerce.

Eu ii dau si struguri taiati in jumate si decojiti, felie de portocala (suge sucul si vine si imi scuipa in mana ramasitele[:D]), carnea taiata fasiute, legumele ori intregi gen pastaie ori taiate cubulete. Fructele de cele mai multe ori intregi, dar ii mai dau si pasat cand sunt in criza de timp sau nu am chef sa strang dupa ea pt ca face o mizerieee

 

 

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
Andre_ea vreau link la lego-ul cu tramvai, te rog [:)]. e din city? sper sa nu mai aveti episoade de plans cu Ilinca.
align="right" id="quote2">

Pana la urma cica e tren. Eu eram convinsa ca e tramvai. Al meu e indragostit de tramvaie.
Sper sa mearga link-ul: http://city.lego.com/en-us/Products/Default.aspx#7938
Avem de construit la el pana de Craciun[alcool].

Aseara copilul meu al mare a fost foarte dezamagit ca Mosul nu i-a adus pix rosu si negru cum isi dorea el. Nici nu s-a uitat la lego, el vroia pixuri domne. Ca asa are Alvaro. Il intreb ce face cu ele. Zice nimic, da' sa le am [:D].

Ilinca insa a fost incantata de papusa. A luat-o la cresa. Cum o arata dupa-amiaza nici nu vreau sa-mi imaginez. Azi a fost din nou vesela dimineata, sper s-o tina.

[s] tuturor sarbatoritilor de astazi!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009id="teal">
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tramvaie simple avem 2. Aproape la fel dar dimensiuni diferite. Pardon, si un al treilea mititel de la muzeul tramvaielor :).

Nu se gasesc pe acolo?

 


Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009id="teal">

Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza. id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani la sarbatoritii de azi [flo][flo][flo]

 

Sper ca pe toata lumea a vizitat mosu' azi noapte [pup] Si la noi a fost, si a pus in ghetute la mami si tati dulciuri, ca doara trebuie sa se mai ingrase si ei, saracii, ii bate vantul pe aici (NOT! [:D]), iar la jupanul mic o jucarica-dinozaurica cu bebe cu tot (parasaurolophus, a identificat cupilu' si daca zice el asa o fi) si un razboinic viking playmobil, plus un lollipop si doua pungute mici cu jeleuri... si niste bete la fiecare, sa tinem minte sa fim cuminti.

 

O zi faina la toata lumea - la noi e urat, frig, ploaie, ghetus afara... ce-as mai sta in casa la caldura da' am de iesit. Uffff...

 

Dark Bendis

& The Goblin Prince (31.12.2008) [cavaler]

 

"I dream of wolves. With them I run."

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ha Dark, ce lipsuri ai. sa nu stii de parasaurolophus...nttzzzz [:D]

si la noi mosu tot cu dulciuri a venit, Patrick a primit un piggy pop si Eva o tava de briose adevarata cu forme de briose de silion (sa nu le mai strice pe ale mele [:-)))]) si dulciurile, normal

Andre_ea, vara-mea zice ca nu prea gaseste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...